| EduardPaul94 a întrebat:

Buna TPU.problema e o fata big grin. uitati cum sta treaba. ea are prieten. dar de cate ori ne intalnim pe holul scolii ne uitam unul la altul si zambim(mie imi cam place de ea). iar cand ne intalnim pe strada tot timpul zambeste si ma saluta ea prima. eu ce sa inteleg din trebuie asta?(faza e ca noi nu suntem prieteni.doar amici)straight facefunda pentru cel mai interesant raspuns

3 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Poate ii place de tine. ar trebui sa te imprietenesti mai bine cu ea ca sa iti dai seama ce simte.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Te place sau te simpatizeaza, dar cum ramane cu prietenul ei? Daca-l lasa pe el pentru tine te poate lasa si pe tine pentru altul tot asa usor. Iti convine? Nu pari sa fii pregatit pentru asta, dar o sa afli ce o sa se intample, nu iti poate prezice nimeni. Poate fata e doar prietenoasa si chiar daca te place asta e rolul pe care o sa si-l ia din cauza ca are prieten. Nu te consuma prea tare, nu te gandi mult, poarta-te normal si fii pe acolo la indemana fara sa te implici emotional pana nu o sa fie cazul. Fii prietenos si lasa lucrurile sa curga, dar cel mai important e sa nu te implici prea mult prea devreme - pana la urma nu e nimic intre voi, cand o fi atunci mai vezi tu.

| xAbb a răspuns:

Umm...ce e de zis? Fetele nu sunt atât de complicate şi de obicei se observă ce vor. Dacă e mai timidă, asta îţi poate dureri de cap...Dar eu zic că te place, deoarece zambeşte. şi este fericită când te vede.