| Beb a întrebat:

Buna TPU
n`am mai scris de ceva vremehee hee
acum revin cu o noua intrebare si vreau raspunsuricrying
deci sa incep big grin

am stat cu un baiat timp de 4 luni, el fiind din oras.eu dintr`un sat [28 km distantastraight face]. suntem la acelasi liceu, de aceeasi varsta
pot spune ca acele 4 luni au fost minunate >8-. ne intelegeam suupeerr, pur si simplu eram convinsa ca el este exact ceea ce aveam nevoie, ma alinta, ma intelegea, ma respecta foarte mult nu mi. a cerut niciodata sa avem relatii sexuale, asta am apreciat maxim la el:X.
Acum cu vreo 2-3 saptamani pana sa terminam anul scolar a preferat sa ne despartim, fara multe explicatii.au urmat din partea mea cateva zile de cosmar, plangeam nu voiam sa aud de nimeni, ne intalneam la liceu, ne pirveam intes dar, doar atat nu intelegeam de ce, el nu`mi datea nici un motiv clar, doar ca tine l mine si ca asa e mult mai bine pentru noi, ma omora cand auzeam asta la o saptamana ne-am intalnit si am discutat. ne-am impacat pentru ca ne.am dat seama ca nu rezistam unul fara celalalt dar nu a duart mai mul de 1 saptamana sad si iar a aparut indiferanta din partea lui, eu neintelegand de ce am decis sa incheim tot fara explicatii iar eu am plecat la tara Eram pur si simplu suparata pe mine ca nu trebuia sa accept sa fim iar impreuna. La 2 saptamani am acceptat sa fiu cu un baiat, crezand ca il fac si pe el gelos afland asta straight face am mai vorbit putin cu el, tot asa batatnd apropoouri gen, distanta dintre noi ne. a despartit. Cu baiatul asta stau de vreo 5 zile, dar ne.am intalnit odata il evit, nu. l vreau dar nu stiu nici cum sa. i zic, ma gandesc ca poate totusi o sa reusesc sa il simpatizez mai mult.
Cand m.am decis sa. l las in urma pe acela a aparut din nousad si am discutat despre motivul despartirii, adica distantacrying chiar aseara am vorbit cu el, am plans din nou pentru el. nu m`am putut abtine cand imi spunea ca inca sut in inima lui si etc crying am vorbit si la telefon putin si i-am simtit tristete in voce, mai ca plangea. Imi spunea sa ma linistesc eu, ca sa faca si el acelasi lucru. daca ma stie bine va fi si el bine am vorbit despre multe, la trecut, ceea ce nu credeam ca vom discuta vreodatasad
Pana la urma i-am zis noapte buna si sa aiba grija de el si sper sa mai vorbim vreodata sau sa ne mai intalnim, el a spus ca va astepta ziua aceea cu toata placerea pentru ca sunt inima lui sigh
Prietena mea imi spune ca sunt rajeli si d.astea, dar eu nu am simtit asta...si sa incerc sa. l uit si sa continui cu actualul, care tin sa mentionez ca ii vorbesc mai mereu de "fostul"

voi ce credeti? dupa cum am simtit el nu e vorba de misto sau altceva. l`am simtit mai sincer ca niciodata sigh
sper ca nu v-am plictisit. Va pup :*:*

Răspuns Câştigător
| ĔℓѕιιDăăSmileee a răspuns:

sad... eu krek e din inima, daca a si plnssad se vede ca te iubeste si tine extraordinar de mult l tine, poate ii s-a intamplat ceva, si nu vrea ca tu sa afli, pentru ca crede ca daca vei afla te vei desprti d el asa ca sa gandeith sa o faca el prima oarasad si nu vrea ca tu sa suferi. Inseamna ca chiar e sincer sarakul.sad

Din toatha inima iti spun, aceasta pov chiar m-a impresionath atat d mult, inkt am pus totul la suflet sper sa va mearga relatia.sad
MUlt succes! Iti doresc cel mai mare succes, ca el:*

Bftsad love struck The pup, ppa:*

( s nu ne-ai plikt, din kontra, mi-a facut mare placere sa `ti aflu pov )

happy Daca vr da si fundiithsa :*

12 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu el si sa-i spui ca suferi etc si fal sa zica adevaru,chiar daca te umilesti (oricum nu ca ai avea ceva de pierdut) fal sa ii fie mila de tine si sa-ti spune adevarul,poate idiotul nu intelege ca tu vrei adevarul,si dupa aia cred ca stii ce ai de facut adica din ce neai zis tu.e ca ala isi bate joc de tine daca se desparte de tine fara motiv adica WTF daca te iubea asa mult adica din propia experienta ca si eu am iubit,daca te iubea asa mult si el era in agonie si plangea si alea alea bla bla si nu ar fi rezistat fara tine, nu ar fi avut inima sa iti dea indiferenta si etc e ca si cum siar fi bagat singur un cutit in inima, deci nu cred ca te iubeste asa mult nu stiu ori isi bate joc de tine ori e ciudat/retardat mintal omu...

| Visecolorate a răspuns:

Deci.eu spun ca a fost o decizie proasta sa te incurci cu actualul (poate tipu' chiar tine la tine si tu iti bati joc). Asa ca vorbeste cu el cat mai curand, spune'i ca tu inca il iubesti pe fostul' prieten si ca ai vrea sa ramaneti doar amici (o sa doara, dar mai bine sa fi sincera). Oricum nu ar mai suporta mult, saracu' si asta pentru ca spui ca mereu ii vorbesti de fostul'. Cu fostul' ar fi cazu sa porti o discutie destul de serioasa. Spune'i ca tu inca mai ti la el si ca ai vrea sa fiti impreuna. 28 km nu e mare lucru sa stii ( sunt alte persoane despartite de o distanta mult mai mare). Si nu e nevoie ca intr'o relatie in care EXISTA iubire, comunicare, respect sa va vedeti in fiecare zi (Asta daca exista). Tu ti la el, nu are rost sa te minti singura si sa te gandesti "ce sa fac.sa ii dau iar o sansa sau nu?" sau sa ne intrebi pe noi asta. Daca nu ai incerca sa fi cu el tot la el te'ai gandi tot timpul, inclusiv cand l'ai saruta pe actualu'. Decizia iti apartine tie in totalitate. Si eu am dat a 2a sansa, a 3a, a 9a, a n sansa, sperand ca persoana respectiva a avut ceva de invatat de la ultima despartire, cearta etc. Asa ca vorbeste foarte serios cu el, insa vezi sa nu si'o ia in cap (cu sansele astea). Adica spune'i ca nu esti jucaria lui, sa te arunce cand se plictiseste si apoi in lipsa de ceva mai bun( sau cand vede ca nu e bine fara tine), sa revina la tine. Spune'i CLAR ca tu vrei o relatie, nu jocuri si ca distanta asta nu e foarte mare (si implicit nu e motiv de despartire). Bafta. Daca vrei sa mai vb poti sa lasi mesaj nicio pb.

| Ofiintă a răspuns:

Eu cred ca ala nu are ce face laughingse combina cu tine de plictiseala,dupa aia se desparte de tine (fara motiv) apoi mai sta combinat cu tine o saptamana si iar se desparte de tine, te mai suna odata cu glas de impacare rolling on the floor
In fond e un un ratat
Da-l in colo, Asta este cea ce numesti uh o relatzie? te intreb...

| Negative a răspuns:

Ma dezgusti,ma de ce mama dracului ai stat cu celalalt daca erai moarta dupa fostul? Macar lasa-l in pace pe baiatu actual si nu-i mai povesti de fostul,tie ti-ar place sa stea unu si sa-ti zica vai ce misto era cu fostastraight face Ce mama dracu sunteti asa ma fetelor? O sa-l faci gelos? Lasa-l,nu-l fa gelos, e adevarat ca e suparat dar macar lasa-l in pace pe actualstraight face Intoarcete la celalalt ca pana la urma nu veti sta despartiti pentru totdeauna, si in plus daca va vedeti cat de cat e bine...

| Andreea_2764 a răspuns:

Eu iti spun ceva... Iubirea este cel mai frumos sentiment simtit de om.dar.parerea mea este sa te impaci cu el pentru ca din cate am citit eu.voi doi va iubiti enor, fata da-i papucii actualului pentru ca sh el sufera daca tu ii vb intruna de fostul, sh suna'l pe baiatul pe care il iubesti sh spune-i ca vrei sa te impaki cu el.pentru ca il iubesti sh bla bla bla, ii spui ce simti tu.sh nu te lua dupa prietena ta pentru ca ea poate iti vrea binele dar ea nu stie ce e in sufletul fostului tau iubit...sh eu am trecut prin asa ceva.sh iti zic ca am luat alegerea corecta ceea ce ti-am spus sh tie sa faci.te rog funda:X:*

| PuFuLeTe a răspuns:

Poii.se veddee ca tuu chiarr tii cu adevaratt la ell! Prima luii deciiziiee despree despartziireaaa voastraa chiar nu pot sa intelegg dee ce a luat-o maii aless ca voi la inceputt va intelegeatzii foarte bine! nu cumvaa in acell timpp sa fii existat o altaa persoannaa in viataa luii! Pentruu ca daca te iubeaaa nu credd ca spuneaa sa va despartiti asaa dintr-o data! astaa e bine de stiuut! sasuu poate o fii avut probleme cu familia si nu ii mai stateaa gandull la o relatie! happy Duppaa aceeaa daca tuu astaa aii simtit e biinee ca te-ai impacatt cu ell cacii daca chiar il iubestii nu ai de ce sa nu ii daii o a doua sansaaa! Intr-un fell iti inteleg disperareaa ca l-ai inlocuitt cu altul pentru a-l uitaa darr intr-un fell nu e biinee sa staii cu un baiat pe care nu il iubestii! Eu unaa nu pot face astaa ...ma uitt si la prt mele stauu cuu baietii doar la abureallaa fara sa simtaa nimic pentruu eii! euu chiar nu le intelegg! eu nu as puteaa sa stauu cu un baiat fara sa il iubesc! Euu zick caa daca chiar il iubestii merita sa-i mai dai o sansaa! o ultiimaa sansaa! fa-o pentru iubireaa voastraa! Fundaa?

| Arh123 a răspuns:

Buna! Ma din cate ai scris se pare ca baiatul are o mare problema el te iubeste si nu renunta la tine dar se pare ca ceva il opreste sa mai vorbeasca cu tine un alt baiat cred cal ameninta sau ceva si daca e plictisit de tine invita-l la un sex sa vezi ca timp de inca 4 luni no sa se mai plictiseasca iti promit! Funda?

| Beb explică:

@ andreea e greu sa ne impacam...sad
aste e ideea, ca suntem departe unul de celalat
si distanta angry
asta e tot ce sta intre noi crying... si eu nu pre acred in iubirea la distanta, deis de uitat nu pot sa.l uit.
stiu ca sufera si i-am zis asta, si cica stie in ce s.a bagat si eu sigur ca o sa ajung sa tin l el, desi nu credoh go on
chiar voiam sa discut serios cu el
si culmea, acum cateva minte aflu ca ma mintii cu ceva, ceva neinsemnat, dar a mintit.:-l
sunt suparat pe el si cred ca o sa ne si despartim...

| Beb explică:

Pai a ales indifernta pentru a ne indeparta unul de celalt.sa ne fie mai usor cand o sa ne despartim din cauza distantei chatterbox

| Beb explică:

Si nu... clar nu a existat nici una in viata lui tongue

| jessyk a răspuns:

Buna
uite si eu am avut o relatie similara numai ca la noi distanta nu era prea mare doar ca ne iubeam dar cei din jur ne faceau mereu sa ne desparitim din cauze ne stiute uh nu te lua dupa pr tah pentru ca ea nu stie prin ceea ce treci uh acum...iar ''fostul'' pr de care spui uh ca il iubesti ia-l deoparte vb cu el deschis despre tot cea ce se poate vb sex bla bla bla ca sa vezi daca motivul desp era asta pentru ca daca uh zici ca el tine le tine si nu tia cerut asta a facut-o doar ca te iubescte dar poate el are nevoie si de asta adica intelege-l si pe el si totusi impacativa pentru ca nu are rost uh sa suferi p o parte iar el p alta asta e parerea mea...

| ALEXA_1169 a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa ai o ultima discutie cu el dar nu la telefon sau in alt mod ci fata in fata pentru a putea sa ii vezi reactia atunci cand il intrebi ce simte exact pentru tine si mai ales ceea ce vrea de la tine. Si eu am trecut prin ceva de genul acesta insa mi-am dat seama ca baiatul pe care eu il iubeam nu isi dorea de la mine decat "distractie" si cuvintele "te iubesc" pentru el erau ca "buna ziua". Nu te mai consuma ai toata viata inainte nu merita sa suferi dupa baieti...(dupa autobuz si dupa baieti sa nu fugi niciodata ca mai vine altul un pic mai tarziu) :*:*pup ai grija de tine