| AndraMra a întrebat:

Nu mai suport. Nu pot sa am incredere in el! el spune ca ma iubeste, ca tot ce aud sunt niste minciuni, ca nu stiu ce. ca nu mai venea in cartier la mine daca nu ma iubea. ca el de altfel nu venea ca nu prea ii place. vine doar sa ma vada pe mine.
Il cred pentru ca vreau eu! Deci e abia la inceput si deja aud prea multe. Acum 3 zile i-a dat com la una pe facebook el:scumpa, ma scumpa. ea: cat de scumpa iuly? :* el: 1000% ea: esti deadreptu o dulceata" (scriu exact cum a scris ea! nici nu stie sa scriee) el : aww amm mai aflat ceva! Asta chiar nu stiam! Ce-ti pot zice decat MULTUMESC pufosenie mica! :*". Dupa asta m-am luat de amandoi si el zice ca e din cartier la el si o cunoaste. O cunosc si eu. Am fost colege la scoala. Si el zice ca si-a batut joc de ea, ca e urata, ca nu-i place de ea, ca nu stiu ce! Nu avea ce face. Da putea sa-mi comenteze mie nu? straight face In fine..am trecut peste asta. L-am iertat si de data asta. Si ieri aflu ca el i-a zis la aia ca eu sunt fosta lui prietena, sa nu-mi raspunda, ca eu il urmaresc, ca nu il las in pace, ca nu stiu ce straight face. L-am luat la intrebari. i-am zis sa ramana cu aceea si sa ma lase in pace. El nu ma lasa. Tot imi spune ca ma iubeste si ca ii pare foarte rau pentru tot ce face fara sa-si dea seama. Eu am nelamuriri. De ce nu-mi da parola de la facebook? De ce tot evita asta? Cand eu deja am vazut conversatia lor, ca mi-a aratat-o fata aia! El crede ca poate sa ma minta pe mine. Eu il las sa ma minta pentru ca il iubesc si nu cred ca o sa-si gaseasca el una ca mine! Toate prietenele lui au fost "tarance"... eu sunt mai calma si mai "speciala" cum zice el :3. Normal laughing o fi toate la el asa! Nu stiu ce sa fac! Ba zice ca-si sterge contul, ba ca mi-o da diseara si diseara zice altceva! I-am zis ca nu-mi mai trebuie nici o parola si sa ma lase in pace! Ce sa mai fac cu el? Merita sa ma supar si sa ma enervez eu aiurea? Nu ma jigniti! Nu am cui sa ma descarc decat la prietena mea cea mai buna, si aceasta mi-a zis la urmatoarea abatere sa il las!

5 răspunsuri:
| EvilThoughts a răspuns:

Prietena ta are dreptate.
Până la urmă, trebuia să-l lași de prima dat când te-a mințit.
Orice fel de relație trebuie să aibă la bază încredere și din moment ce el te tot minte, nu cred că ai încredere în el, așadar relația voastră este sortită eșecului fie că tu îl ierți de 100 de ori sau nu.
Desparte-te de el și caută ceva mai bun.
Baftă.

| neutrino a răspuns:

Corespondenta fiecaruia, fie ea chiar electronica, este privata si secreta, nimeni nu are dreptul de a o viola. Asadar, asupra acestui punct nu ai dreptate.
Apoi, fiecare baiat este de fapt un vanator de fete, motiv pentru care de multe ori isi cauta prada si in alte cartiere, uneori chiar in alte localitati. Tu, ca si fata, accepti sau nu sa fii vanata. Asta e tot, acesta-i jocul.

| AndraMra explică (pentru neutrino):

Poti fi mai explicit? laughing

| FrumoasaTa a răspuns:

Meriti ceva mult mai bun.
I-ai dat a 2-a sansa si nu a stiut cum sa o foloseasca. Paraseste-l pana nu e prea tarziu. Bafta!

| Sfinnx a răspuns:

EvilThoughts are dreptate.Baza unei relatii e increderea. Apoi restul desertului. Daca el te tot minte, iar tu continui sa il crezi va continua cu speranta ca il vei ierta, si vei cadea de fraiera.Asa ca, prietena ta stie ce zice si ascut-o.Mai sunt baieti.Si intr-adevar in cele din urma si eu am ajuns la concluzia ca n'are rost sa mai pun sentimente intr-o relatie.Cel care iubeste cel mai mult ala are cel mai mult de suferit.Asta e lege, si n-are cum sa fie altfel.Tocmai de aia ai grija de tine si nu-l lasa sa te manipuleze cum vrea el.Succes