| Gεσяgιαηαα a întrebat:

Deci iubesc acelasi baiat de 2 ani. Dar el o iubeste pe cea mai buna prietena a mea tot de 2 ani. Cu ea nu vorbeste mai deloc, dar cu mine tot timpul!. Si mi-a zis foarte multe pentru ca suntem prieteni buni. Si odata incepusem sa vorbim sincer si mi-a zis ca ma place si tine la mine. si l-am intrebat : ca prieteni? si a zis ca nu. Deci nu stiu ce sa mai fac! Cea pe care el o iubeste nici nu vrea sa auda de el ..nu`l mai suporta. El i.a trimis un biletel cum ca o iubeste foarte mult, ca nimeni nu o va mai iubi ca el etc. insa ea i-a zis ca nu il place si sa o lase in pace! Nu stiu ce sa mai fac! Si chiar daca el imi zice ca ma place eu nu simt asta... Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Probabil te place dar sinteti un triunghi clasic acolo si nesanatos pe deasupra.
Nici prietenia ta cu fata aia nu e sincera pina la capat ( nu poti sa-i spui totul despre sentimentele tale despre acel baiat si nici ea nu are cum sa te incurajeze cita vreme ea e " aleasa"). Baiatul te place ca prietena, ca si confidenta si pentru ca esti camarada cu el. Pe el il atrag tintele intangibile de aceea se incapatineaza si vrea sa primeasca de la prietena ta sentimente care nu exista.
Iar tu traiesti cu iluzii, cu asteptari, te hranesti din mici gesturi, aluzii, priviri si speri ca de fapt, in sinea lui te iubeste pe tine dar nu-si da seama.
Si tu si el sinteti intr-o lumea a viselor si a sperantelor false.
Mai bine mai uita-te in jur...happy

| Gεσяgιαηαα explică (pentru michelia):

Da. Merci mult de raspuns! :*Tot ceea ce spui este adevarat happy. Cred ca pentru mine a fost doar o ''tinta'. Si o sa incerc si sper sa reusesc sa-l uit de tot. Merci din nou! :*

| michelia a răspuns (pentru Gεσяgιαηαα):

Iti doresc succes si sa intilnesti pe cine trebuie atunci cind trebuie happy.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai cum sa iubesti un om care nu e in relatie cu tine, cel mai bine ai renunta la fanteziile astea care nu duc la nici-un sfarsit fericit si astepti sa implinesti varsta majoratului. Apoi vei fi o persoana care stie ce face si ce vrea de la viata.

| mona a răspuns:

Daca te placea acum erati impreuna sigur, ar trebui sa renunti la ideea ca vei fi cu el vreodata

| ComatoseWine a răspuns:

Probabil ca tu esti roata de rezerva sau fata cu care incearca sa o faca pe cealalta geloasa.

| MaTrIx8378 a răspuns:

Baiatul ala profita de amandoua, probabil lui ii place cu 2, gaseste-ti altul capabil de o relatie si care sa nu te insele

| Vix999 a răspuns:

E greu sa scapi de o obsesie si cand ai avut-o timp de 2 ani uneori te incapatanezi sa demonstrezi ca poti.Lui ii e greu sa recunoasca faptul ca a gresit. Sau poate inca nu te place suficient de mult. Ia taie-i tu putin craca de sub picioare si forteaza-l putin. Indeparteaza-te de el.fa-l sa aiba un mic soc si atunci o sa vezi cu adevarat daca a vorbit gura fara el sau chiar te place.

| LaNaibaa a răspuns:

Din propria mea experienta iti zic sa pastrezi distanta! Nu te baga cu baieti care plac mai multe fete deodata pentru ca singura care va suferii vei fii tu!

| Bianca2204 a răspuns:

Baiatul e cam pampalau. nu mi se pare normal sa faca asa ceva. e unul cu 2 fete iar tu si prietena ta ar trebui sa il mai evitati.
ps. daca lui ii place de 2 fete, nici el nu stie ce vrea de la viata. FUNDA?