| RalucutaPopescu a întrebat:

:* Nu obisnuiesc sa-mi pun viata pe un sait sau sa cer sfatul unor staini, Dar sunt intr-o situatie in care nu pot lua nicio decizie singura deoarece sunt destul de confuza, sper ca voi sa ma puteti ajuta cu un sfat bun!

Ma numesc Raluca. Am 22 de ani. Sunt intr-o relatie cu Bogdan de 7 ani. Avem genul ala de relatie foarte serioasa, ne gandim la nunta, copii etc. Parintii lui ma considera ca fata lor. Pot spune ca sunt momente in care ma inteleg mai bine cu ei, decat cu el. Eu si Bogdan, am avut o perioada cand ne certam destul de mult. Eu am mai intrat intr-o relatie cu un alt baiat, Cosmin, care are tot 22 de ani ca si mie. M-am indragostit. initial, nu voiam cu acest Cosmin doar o aventura, dar dupa un an in care, eu i-am zis de nenumarate ori ca nu mai vreau sa fiu cu el, deoarece chiar daca incepusem sa-l iubesc, ma simteam prost fata de Bogdan, cu care stiam sigur ca e o relatie de viitor. Dar Cosmin n-a acceptat niciodata sa ne despartim. Pentru ca si el sustinea ca ma iubeste si ca vrea sa ma ia de nevasta. Cand ii spuneam plangea si i se facea rau. Bogdan m-a prins dupa 5 luni ca il insel cu Cosmin, dar cu toate astea a ramas cu mine. Eu m-am despartit de Cosmin atunci. Dar dupa 10 zile ne-am impacat. Eu continuandu-mi "viata dubla" cu amandoi. Si sincer, dupa un an in care m-am ascuns mult, am mintit, acum nu mai pot. Bogdan de 5 luni, desi el e sigur ca nu mai sunt si cu Cosmin, ma face panarama, ma jigneste si e impulsiv. Dar are momente cand e tandru si bun cu mine. Cosmin, m-a asteptat un an de zile sa pun punct relatiei cu Bogdan. Si mi-a dat termen limita pana maine sa ma decid cu cine vreau sa raman. Sunt foarte derutata! Nu stiu ce sa fac! Voi ce ati face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| CristiB93 a răspuns:

Esti intr-o situatie cam naspa, indiferent pe cine ai alege la prima cearta o a te gandesti ca poate mai bine era cu celalalt. Dar acum ce sa iti spun, alege pe cel care are mai multi bani :p

12 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu vei trăi cu părinții lor! dac-ai ști câte „nurori" mi-a adus mie fi-miu... Dar până la urmă a găsit una pe care n-a mai lăsat-o.
Și nici pe cele dinainte nu le schimba ca pe ciorapi, a avut doar relații serioase, de durată. Mă rog... asta e de fapt altă istorie.
Ce să faci? pe care să-l alegi? Nu știu să spun - nu te cunosc, și nici pe ei. Dar am auzit o vorbă spusă de cineva mai cu minte: „Dacă în viața ta mai apare o persoană și te întrebi cu care să rămâi, răspunsul corect este: cu cea mai nouă. Prima, dacă era perfectă, nu mai era nevoie să te uiți după altele (alții)"...

| neutrino a răspuns:

Pentru ca merita, l-as minti mai departe.

| Oana92 a răspuns:

Lasa-i in pace pe amandoi. Sunt convinsa ca ei merita ceva mai bun ca tinewinking

| Cristiann25 a răspuns:

Bogdan te face pe buna dreptate asa! Daca nu-l mai iubesti lasa-l si alege-l pe Cosmin!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu Cosmin. De ce? Pentru că, ceva, te-a făcut să te întorci la el.
În schimb, ai continuat să fii şi cu Bogdan din milă, de dragul anilor petrecuţi împreună şi, poate puţin, din iubire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bogdan are perfecta dreptate, esti panarama! E ciudat ca tu l-ai inselat pe el timp de un an dar te superi cand te jigneste...

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Nu e frumos ce ai facut, adica va gandeati la copii, casatorie, etc si tot in acelasi timp il inselai cu Cosmin. Relatia cu Bogdan nu este una de cateva zile, atata timp cat ati stat 7 ani impreuna inseamna ca va iubiti. Nu ai procedat deloc corect atunci cand ai ales sa il inseli. De ce nu ne'ai intrebat atunci cand ai decis sa il inseli? " Oare sa fac acest lucru?". Dupa ce ai facut asta acum vrei ca noi sa te ajutam, ei bine noi nu putem, raspunsul este doar la tine. Un sfat: Daca Cosmin a acceptat sa fiti impreuna stiind ca esti si cu un alt baiat, ar putea sa faca asta si daca te va castiga, adica sa duca si el o viata dubla. 7 ani... Atat am avut de zis, sper sa faci o alegere corecta si sa nu regreti mai tarziu.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Sa ne spui pe cine ai ales...

| piticelm a răspuns:

Te jigneste pentru ca l-ai inselat.Altul nu ar mai fi stat cu tine.Tu ar trebui sa iti pui in balanta sentimentele si sa alegi.In niciun caz sa iti bati joc de ei.

| Solitude15 a răspuns:

Realizeaza un duel si vezi cine cistiga big grinbig grinbig grinbig grinbig grin

| MaiaGeorgy a răspuns:

Fa ce-ti spune inima, adica alege-l pe cel pentru care ai sentimente mai puternice, nu de alta dar sa nu alegi pe unul si apoi sa regreti.

| AwayOfLiving a răspuns:

Il alegi pe cel pe care simti ca-l iubesti.
E cam simplu raspunsul, dar...laughing
Trebuie sa fie unu mai sus ca altul.