| Laurabsusbsjxjc a întrebat:

Deci.m-a numesc lura si am 18 ani si locuiesc împreuna cu prietenul meu de 7 luni in vârsta de 34 de ani sunt intr-o situație mai complicata si de aceea am nevoie de ajutor! Relația noastră a început deloc sentimental el continua sa se vadă cu alte fete in timp ce se întâlnea si cu fosta lui prietena cu care a avut si relații sexuale eu aflând abia Dup acces am continuat si eu câteva luni sa m-a întâlnesc cu băieți si sa merg la party-URI la fel ca el pana ce m-am mutat treptat treptat in casa lui a fost așa de ciudat parca nici nu mi-am dat seama i-am cunoscut familia a fost super drăguț la început iar Dup acces urmase show-uri cu pumni si pălmi după care am avut mult de suferit din diferite motive de gelozie sau frustrare din partea lui am plecat si acasă si iar m-am întors.iar după câteva luni aflasem ca el este infectat cu virusul hpv care se transmite pe care sexuală pe care îmi mărturisire ca i-l primise de la fosta lui iubita fiind socata de accesa lucru l-am indrumut la ceea mai buna policlinica particulara pentru a se vindeca el fiind influențat de părinți lui sa meargă la spital a merg 3 luni urmând un tratament pentru o ciuperca pe care el nu o avea derapat el avea virus am reușit sa i-l tratez de aces virus si a urmat un set complet de analize pentru amândoi lui însă ii ieșise faptul ca este infectat de hepatita c pe care a primit-o tot pe care sexuală eu fiind bine sănătoasa m-am ferit domnul si eu nu m-am infectat cu nimeni nu stiu cum pentru ca la început relației făceam sex neprotejat iar acum de când am aflat ca are hpv facem doar protejat simt ca îmi afectează viața mea sexuală cu el de multe ori m-a simt inutila am impresia ca el a fost un disperat sexuală după ce am văzut toate convorbirile de pe Facebook am impresia ca am căzut eu in plasa lui, are momente când e tandru si drăguț cu mine(foarte rar) si in restul zile îmi reproșează chesti m-a jignește într-adevăr ca si eu ii reproșez continua ca a greșit ca e doar vina lui ca e infectat si ca e o javra sunt conștienta de asta dar nu stiu încă ce m-a leagă de el nu stiu de ce nu vreau sa plec sunt atât de confuza cu totul de multe ori sunt scene de bătaie si gelozie care apar de la discuți aprinse sunt atâta de confuza si nu stiu ce sa fac in continuare am nevoie de un sfat sau ceva

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa pleci cat mai departe de acest curvar. Porbabil ca urmataorea data iti va aduce un siflis sau SIDA, desii, nu m-ar mira sa-l aiba deja, mai ales ca simptomele apar dupa 6-12 luni de la infectare.
La ce-ti trebuie un curvar ordinar care te umple de boli cu transmitere sexuala si in plus te mai si bate?
iarta-ma dar cred ca etsi proasta daca continui sa mai stai cu el dupa cate ai patimit alaturi de el!
HPV pentru tine inseamna posibil cancer cervical, stiai asta?

| mihai69 a răspuns:

Stai cu el până o să-ți dea cu ceva în cap sau te înjunghie. Măcar așa ajungi și tu la TV.
Cum naiba puteți sta cu niște brute?!? unde vă e mândria și demnitatea?!?
pfff...

| Laurabsusbsjxjc explică (pentru mihai69):

Crede-m-a ca aceeași chestie o simt si eu..si mie mie jena de mine

| mihai69 a răspuns (pentru Laurabsusbsjxjc):

Și atunci CE mai aștepți?!? Ia-o femeie la fugă!

| Ecaterina2016 a răspuns:

Cum dracu mai poti face sex cu el?!? Esti masochista si autodistructiva. Trebuie sa fugi mancand pamantul sau ori o sa te ajute cu niste Hiv in stilul asta, dar stai linistita ca pana o sa faci Sida o sa te omoare in bataie!

| Nectarios a răspuns:

E o "javră" de om! Ai grijă de tinerețea ta, nu o risipi cu un expirat!

| Laurabsusbsjxjc explică (pentru Nectarios):

Exact aceeași chestie mi-a spus-o si mama mea...

| mariusteleorman a răspuns:

De unde esti? Iti fac o propunere, sunt singur si sanatos

| Bobocixx a răspuns:

Inteleg,tii la el intr-un fel. Dar ai 18 ani, esti tinerica si cu el iti distrugi viata. Incat tu ii oferi atatea lui, iar el in schimb pumni, atunci meriti ceva mai bun. Ma mir ca mai rezisti. Du-te distreaza-te, la un moment dat vei gasi persoana potrivita, stai calma. La 34 de ani, ar trebui sa fie cu capul pe umeri, dar nu e. Tu te-ai lasat pacalita, dar nu esti prima si ultima fata din lumea asta. Asa ca sper ca o sa iei bine deciziile. Mai cere sfatul prietenilor sau a persoanelor in care ai cea mai mare incredere pentru ca n-ai vrea ca povestea ta sa intre in gura lumii.

| Laurabsusbsjxjc explică (pentru Bobocixx):

Mereu îmi reproșează ca el m-a întreține la 18 ani si ca el nu vrea sa crească copii nimănui si ca vrea ceva serios cu mine...nu mai am prietene nu nu mai am dor familia...de toată lumea m-a îndepărtat si eu am simțit ca am picat intr-o plasa destul de nasoala si îți zic sincer ca nu mai rezist de multe ori când sunt singura acasă m-a apuca plânsul si m-a gândesc la tot felul am încercat sa fac yoga ca sa nu m-a distrug atât de tare sa pot sa m-a mai întăresc puțin.

| Bobocixx a răspuns (pentru Laurabsusbsjxjc):

Du-te inapoi la familia ta, o sa-ti fie mult mai bine fara el. Daca ti-e teama sa te desparti de el si iti e frica de o posibila bataie, doar fugi de acasa. Mai bine fara el, anunta politia daca are de gand sa-ti faca ceva. Sper sa rezolvi tu cumva, nu-ti fie frica.

| Laurabsusbsjxjc explică (pentru Bobocixx):

Mereu gând vreau sa plec metru o face in așa fel încât sa m-a răzgândesc sa ramân in continuare aici, nu pot sa neg faptul ca uneori nu m-a simt bine lângă din potriva m-a învățat sa m-a dau pe placa se snowboard m-a duce peste tot la festivale si in lume dar are si rl partea asta a lui nasoala

| Meseșan_Diana_1987 a răspuns:

Hei. eu lucrez la un material jurnalistic despre violența în cuplurile de tineri, și as vrea să aflu mai multe despre povestea ta. este totul anonim. dacă ai avea timp și interes, scrie-mi aici: diana_mesesan@yahoo.com

| Meseșan_Diana_1987 a răspuns:

Bună Laura. Lucrez la un documentar radio despre violența în cuplurile de adolescenți. Aici nu e vorba doar de violență fizică, ci și verbală sau psihologică, sau de gelozie. ai vrea să stai de vorbă cu mine, să îmi povestești experiența ta? poți să îmi scrii aici diana_mesesan@yahoo.com sau sa imi lasi tu o adresa sa te pot contacta.