| Condratt a întrebat:

Buna dragi TPU-tieni, am 19 ani si 8 luni si sunt putin dezorientat de aceea am nevoie de ajutorul vostru! Pana la 17 ani am avut multe relatii dar fara sa pun suflet, adica ne-am despartit, toate bune si frumoase, ne salutam etc., la 17 ani am intalnit o fata care m-a dat peste cap, am facut multe pentru ea si era aerul meu, probabil stiti fiecare aceasta senzatie, am fost impreuna 1 an de zile timp in care pot spune ca am petrecut cele mai frumoase momente din viata mea cu o fata, dupa ce ne-am despartit m-am inchis in mine si am refuzat oricare alta relatie desi am fost "ofertat" de unele domnisoare mai dragute decat fosta, am iubit-o cel putin un an dupa ce ne-am despartit, de fapt daca ma gandesc si acum mai simt ceva pentru ea, timpul a trecut si acum o luna de zile am dat intamplator peste o fata din aceeasi comuna cu mine, are 18 ani, am vorbit un pic pe mess, pe facebook, si inevitabil am inceput sa ma indragostesc, ei nu i-am spus nimic insa seara de seara ii trimeteam sms-uri de noapte buna scrise de mine(o mai fac si pe-a poetul din cand in cand si imi iese destul de bine), nu ii spusesem ca o iubesc deoarece stiam ca avea prieten si niciodata nu vreau sa dau buzna in viata cuiva, l-a un momentdat m-a intrebat daca o iubesc si i-am zis ca DA, a zis ca ii pare bine sa auda asta, inima-mi batea nebuneste, i-am explicat de ce nu i-am spus, desi trecuse vreo luna de cand incepusem sa o iubesc si mi-a zis ca e singura acum si bombaaa, a doua zi imi zice ca ar fi bine saimi treaca cat mai repede, intr-o seara la sfarsitul unui mesaj i-am zis "zana zorilor" apoi a inceput sa imi zica "ursuletz", credeam ca lucrurile ar putea merge bine, apoi nici nu imi mai raspundea la mesajele de noapte buna, eu o iubesc enorm dar se pare ca ea nu mai da niciun semn de viata, ce spune-ti voi ca ar trebui sa fac sa imi fie bine deoarece sunt intr-o stare destul de nasoala, sper ca nu v-am plictisit cu povestirea mea atat de lunga, precizez ca nu am ganduri desinucidere si alte alea!big grin

6 răspunsuri:
| andreeei a răspuns:

Femeile sunt simple. Cel putin asa vad eu lucrurilehappy
Vezi-ti de viata si lasa iubirea pentru telenovele, bucura-te de viata si incearca sa vezi partea buna in orice situatie "nasoala"

| lexzor a răspuns:

Frate, viata este viata, gandeste-te ca sunt peste 2 femei care te plac dar nu isi exprima sentimentele. Andreeei, cand iti traiesti viata inseamna sa ai multe femei si sa le schimbi ca pe soseste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata este putin confuza si te face si pe tine sa fii la feltongue Daca iti doresti o relatie cu o tipa care nu stie ce vrea, ea e aleasa. Dar vei iesi dezorientat din ea, nu vei sti in ce directie sa o apuci. Lasa-o pe ea, nu iti mai irosi timpul(timpul inseamna bani si e criza, facand o paralela). Cauta o alta fata/femeie.:

| Condratt explică (pentru anonim_4396):

Stiti ce? Aveti foarte mare dreptate si v-a multumesc pentru raspunsurile voastre si pentru faptul ca a-ti avut rabdare sa cititi tot "romanul"scris de mine! Fete mai sunt, sunt om(deci o fiinta adaptabila) si pot sa trec peste orice, v-a multumesc din suflet!

| Brt_Andreea_1995 a răspuns:

Mai bine nu o mai baga in seama delochappy! Astepta sa vezi ce se intampla, daca are interes te cauta eahappy. Vei parea obsedat sau stiu eu ce...happy

| Condratt explică (pentru Brt_Andreea_1995):

Azi nu i-am mai trimis sms, mi-am cumparat baterie noua la telefon si fiin nevoit sa o formatez l-am inchis, si desi in ultimele 4 zile eu i-am trimis sms si nu mi-a raspuns, acum mi-a dat mesaj pe mess:"noapte buna, scuze ca nu ti-am raspuns la sms-uri". eu acum i-am trimis un simplu "nu-i nimic". si c-am atat!