| Jessabell a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac, am un prieten bun care s-a indragostit de mine ( mi-a spus chestia asta ) el este foarte frumos ca baiat si multe fete roiesc in jurulu lui si eu sunt mai uratica sa zicem. suntem prietenii de la 7 ani si acum eu am 16 ani si el tot la fel.
L-am intrebat ce-a vazut la mine si mi-a spus : de mult timp am vrut sa-ti spun asta m-am indragostit de tine am inceput sa te iubesc prin felu tau de a fii, diferita de toate fetele.
De cand eram mici aveam grija unu de altu, faceam totu impreuna si acum la fel, are mereu grija de mine si ma sprjina.
Dormim unu la altu aproape mereu, facem de macare, cumparaturile, invatam impreuna, iesim seara in orasi etc..., multi din gasca noastra ne spun " cand va casatoriti " la gluma.
Parintii mei si ai lui sunt prietenii buni de familie.

Credeti ca ar trebui sa-i dau o sansa daca si eu simt la fel pentru el?!

Scuzati-mi greselile gramaticale!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să ai mai multă încredere în tine!
Pa, pa.

| Purec a răspuns:

Trebuie sa vorbești cu el, sa fie sigur de sentimentele lui si tu de ale tale. Daca nu iese bine, puteți strica prietenia.

| maria999 a răspuns:

Da, cu siguranta daca si tu il placi si spui ca va intelegeti bine de ce nu, Cu siguranta baiatul asta merita o sansa. Si din cate ai povestit tu eu il vad mai in alt fel decat ceilalti baieti daca prefara sa aiba o iubita pe care o cunoaste si cu care se intelege bine decat o pitipoanca.

| corbulalbrosu a răspuns:

Iti propun sa vizionezi filmul, dar cat mai repede si pe urma sa tragi concluziile. Orice clipa este pierduta si este pacat sa-l irosesti.

| SebastianBoanca a răspuns:

Normal ca ar trebui sa ii dai o sansa. Daca ai 16 ani banuiesc ca ai vazut cum e lumea in care traim si ca oameni loiali si care sa te iubeasca pentru ceea ce esti tu gasesti foarte foarte rar si daca aveti deja o legatura asa stransa e foarte bine. Adica sunt sigur castii daca va potriviti sau nu, dar banuiesc ca da din ce imi zici. Eu zic sa incerci, s-ar putea sa fie uan din cele mai buen decizii ale tale. Iti urez succes si o seara faina! happy

| Alixu5Trigga a răspuns:

El te iubeste pentru cine esti, nu pentru cum esti. happy Sa ai mai multa incredere in tine. Daca printre atatea fete te-a ales tocmai pe tine, atunci, e foarte frumos din partea lui si chiar pare ca te iubeste mult. Si nu vad de ce sa nu fiti impreuna. big grin Aveti grija de voi. happy

Fundita? big grin big grin

| mrterror a răspuns:

Acorda-i o sansa si pe viitor ai mai multa incredere in tine.