| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp imi place foarte mult de o fata, pot spune ca sunt indragostit la ea. Ezit sa ii spun ca o plac din mai multe motive, hai sa va detaliez putin.

Am 16 ani si fata de care imi place este cu mine in liceu. De ceva timp iesim din ce in ce mai des pe afara (prin centru, prin parcuri etc.) dar nu numai eu cu ea, iesim cu toata gasca. Mereu cand ies cu ea ne tinem cateodata de mana fara nicio ezitare, cand stam pe banca ea sta la mine in brate sau eu stau la ea in poala, suna ciudat dar nu conteaza... Mereu de tachinam, cateodata ne mai si injuram, imi spune mai mereu ca sunt un nesimtit, un porc (in gluma cateoata, cateodata chiar o enervez cu glumele proaste), radem mai mereu... Cand sunt eu cu ea prin centru toata lumea se uita la noi in sensul ca facem galagie prea mare (in sensul bun). Cu toate aceastea ea tot le spune prieteniilor mei ca nu ma place.
Mai toti amicii care ma vad cu ea prin centru puteau sa jure ca sunt impreuna cu ea, prietenii de la tara cred ca sunt cu ea (din cauza facebook-ului...).

Nu stiu ce sa fac sincer, i-as spune acum ce simt dar nu vreau sa o fac sa se simta prost. Ma gandesc ca daca ea le spune prieteniilor mei ca nu ma place inseamna ca nu ma place, sincer nu mi-a spus in fata... Sa zicem ca ii spun, daca ea o sa zica ca sentimentul nu este reciproc sunt sigur ca nu vom mai fi asa apropiati, in sensul ca vom incerca sa ne ingorma, stiti si voi cum este.

Nu sunt un tip timid, de cand ma stiu sunt indrazet cu fetele si nu am nicio ezitare sa le spun ca le plac dar parca aceasta fata este speciala si chiar nu vreau sa imi stric relatia cu ea.

Voi ce spuneti sa fac? As vrea o parere din partea fetelor in special, voi daca ati fi in locul acestei fete cum ati reactiona?

Dau si funda daca este nevoie

Răspuns Câştigător
| Iubibilăă a răspuns:

De ce nu o saruti?
Este solutia cea mai buna sa-i spui ca o iubesti.
Tu ce parere ai?
Succes.

| OSimplaIntrebare a răspuns (pentru Iubibilăă):

Tu cum ai reactiona ca fata daca un baiat te-ar saruta cand nu te astepti mai putin? laughing

| Iubibilăă a răspuns (pentru OSimplaIntrebare):

Mi-ai cerut o parere ti-am dat o parere.
Acuma daca stii ce sa faci, de ce mai intrebi lumea.
Vad ca sti cum sa procedezi.
happy

6 răspunsuri:
| Xtadelo a răspuns:

Hmm, nu-i spune nimic. Sarut-o! laughing

| Claudiuuu92 a răspuns:

Spune-i fara nici'o ezitare ca o placi stabileste sa te vezi doar tu cu ea la un suc ceva, si ii spui ce simti pentru ea, mai bine sa-ti para rau ca ai incercat decat ca nu ai incercat. Bafta!

| Izza98 a răspuns:

Este dustul de ciudat! Ca si fata nu zici nimic pentru ca te astepti mereu ca baiatul sa faca primul pas...iar ca si baiat nu zici nimic pentru ca nu crezi ca ea te place...(ciudat ..am mai zis-o )

Sincer mai bine vorbesti cu ea! Spune-i ca nu ti se pare normal sa va tineti de mana daca nu sunteti un cuplu ...bate apropori!

| OSimplaIntrebare a răspuns:

Multumesc pentru raspunsuri, mai astept si alte pareri... Am mai spus, nu as vrea sa ii spun ce simt deoarece risc sa imi stric relatia cu ea si chiar nu vreau, ma gandesc ca daca ea le spune prieteniilor mei ca nu ma place o face cu un scop, mai mult ca sigur ea stie ca prietenii mei imi vor spune ce a spus ea, nu e chiar asa "proasta".