| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac. Ma consider foarte urata desi prietenele de la scoala si unii baieti imi spun ca sunt draaguta. Inclusiv mama imi spune ca sunt dar nu o cred deoarece stiu ca toate mamele le spun copiilor lor ca sunt cei mai frumosi. Mi-au placut mai multi baieti dar mereu am fost refuzata si cred ca din aceasta cauza ma simt urata. Pur si simplu nu imi place ce vad in oglinde, si nu este vorba ca sunt grasa, pentru ca nu sunt sunt chiar cea mai slaba din clasa. Ce sfaturi imi puteti da sa ma condider si eu frumoasa? Dau Fundittza Multumesc anticipat

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai încredere în tine și acceptă-te așa cum ești. O să vină și băiatul care să te merite.
Pa, pa.

| DiiiAnAaaa a răspuns:

Pana si fetele foarte frumoase trec prin momente in care le este criticat aspectul fizic :*
Nu trebuie sa-ti faci probleme.winking

| Hash001 a răspuns:

Vopseste-te, machiaza-te. Daca ai mai mult de 15 ani ar fi o problema, daca nu, nu.

| adriang95 a răspuns:

Asta este criza adolescentina despre care se tot vorbeste. Tu daca vei fi puternica, naturala, vei vedea ca vei trece peste foarte usor.

Răspuns utilizator avertizat
| aditzuuu a răspuns:

Este doar un complex care facandu_te sa gandesti negativ, chiar ti se intampla evenimente negative. Nu mai cauta sa abordezi tu baietii, esti frumoasa in felul tau si ca sa se vada la exterior trebuie sa te simti si tu bine in pielea ta, deci ca sa te motivez trebuie sa iti dau urmatorul sfat DACA TE MAI GANDESTI CA ESTI URATA, SI CEILALTI DIN JURUL TAU VOR PERCEPE ASTA SI TE VOR VEDEA ASA ..trebuie sa ai incredere in tine. esti frumoasa asa cum esti. si cineva se va gasi sa te placa. gusturile sunt diferite de la persoana la persoana. bafta