| lSarcastiquel a întrebat:

Maine voi avea bachetul de clasa a 8-a si mi-e tare frica. Eu sunt o persoana mai timida si nici nu prea stiu sa dansez. Toate fetele din clasa mea au fost invitate de baieti, numai eu nustraight face Colega mea de banca a fost si ea invitata de un baiat si de atunci imi tot scoate ochii cu fraze gen "Pe tine nu te-a invitat nimeni?" sau "Lasa, nu conteaza daca tu esti singura fara partener"...si ma simt foarte prost cand vad cum eu sunt singura lasata pe dinafara si din cauza asta am ajuns la concluzia ca sunt urata. Mi-au spus-o si baieti din clasa, ca sunt urata si grasasad Adevarat, nu sunt cea mai mare frumusete, nici cea mai slaba, nici cea mai desteapta, nici nimicstraight face Pe tocuri platforma merg ok, dar pe tocuri cui abia stiu cum voi rezista sa merg cativa pasi, dar sa si dansez. Mie mi se pare ca am si picioare groase, fata de restul colegelor mele si cand ma gandesc cat de apreciate si frumos vor arata ele, cat de bine vor dansa si vor sta numai cu partenerul lor, iar eu singura, ma face sa vreau sa nu mai merg. Stiu ca am scris mult, dar nu am cui sa-i spun, toti din clasa mea sunt niste prefacuti, si nu am o prietena pe care sa ma pot baza sau sa-i spun ceea ce simt eu. In principiu asta nu e o intrebare, vreau sfaturi in legatura cu faptul ca sunt urata si grasa, ca nimeni nu ma place, ca nu stiu sa dansez si sa merg pe tocuri si cum as putea invata? Va rog, fara comentarii rautacioase.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

(=.=) OK..Nu am înţeles niciodată chestiile astea... Trebuie ca ceilalţi din jur să-ţi spună că eşti frumos/frumoasă sau deştept/deşteaptă ca să te simţi bine? +Cu siguranţă ai multe calităţi pe care celelalte fete nu le au! Şi te asigur că într-o zi o să-ţi găseşti prieteni care să-ţi aprecieze aceste calităţi!
Şi..Aspectul fizic, chiar nu înseamnă nimic!winking Părerea mea e că oamenii ce pun accent pe frumuseţe trăiesc degeaba.(Nu vreau deloc să mă laud, dar sunt multe persoane care îmi fac complimente, dar cu toate astea nici eu nu am prieteni...Doar colegi prefăcuţi care se dau bine pe lângă mine pentru teme sau alte chestii.Şi. în plus, sunt conştientă că nu există cel mai frumos/deştept/talentat etc. om de pe Lume, pentru că fiecare persoană e diferită.)
Distracţie plăcută la banchet! Gândeşte-te că e unic! Bucură-te de el!(^_~)
Sper că m-ai înţeles! rolling on the floor

| HinataYuno a răspuns:

Te inteleg cum e sa te simti asa... asa m-am simtit si eu la banchet, asa ma simt si acum(clasa a IX a), nu pot avea incredere in nimeni si nici un baiat nu ma place(ma fac urata si grasa, ca si-n cazul tau). Noi nu ar trebui sa ii bagam in seama, dar asta e cam greu. Ar trebui sa nu ne pese, sa ne doara undeva, dar si asta e greu. Si eu sunt timida, extrem de timida, incerc sa ma schimb, dar ceva ma opreste. Gandeste-te ca va fi bine, e petrecerea TA de absolvire, nu a altora, tu trebuie sa te distrezi. Bafta!

| Sory8 a răspuns:

Eu zic sa te duci si sa nu iti faci griji, la banchetul meu dupa dansuri nu se mai tinea cont de partener dansai cu toti de acolo elevi, profesori sau pe cine mai chemati. Cel mai important este sa te distrezi si sa te simti bine.

| MightyHawk a răspuns:

Nu iti baga ideile astea in cap, o sa cazi in depresie. Sincer, eu nu am invitat nici-o fata niciodata si imi place sa fiu mai singur, sunt printre cei mai frumosi baieti in liceul meu deci asta nu e problema, timiditatea este exclusa. Faptul ca nu ai fost invitata nu te face o "ciudata". Fii mai rebela, mai deschisa, schimbati mentalitatea, incearca sa te distrezi....pana la urma doar nu e nunta ta, nu? Cat despre dans nu iti iamagina ca este ceva fortat, lasa dansul sa vina din instinct.