| AdinaM12 a întrebat:

Bună TPU, nu vreau să fiu judecată sau certată pentru această întrebare.Deci,dacă eu ca virgină m-am masturbat și mi-am pus un obiect în vagin,apoi mi-a curs sânge o noapte cam așa,credeți ca m-am dezvirginat? La primul contact sexual o să curgă? Ce sfaturi aveți pentru cei virgini,cum se procedează,cum fac? Doare, care sunt consecințele? Urmeaza sa fac sex și nu stiu cum, ajutor

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, teoretic e posibil sa te dezvirginat, adica s-a rupt himenul daca ai sangerat.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca ti-ai rupt himenul si virginitatea a zburat.
Nu are de ce sa mai curga sange la sex, ca eja esti rupta, dezvirginata, deflorata.
Ajutor nu mai ai de unde sa-l primesti, ca ce-i rupt nu s emai poate lipii.

| dullcat a răspuns:

Ti-a curs sange o noapte intreaga? Mergi la urgente, lasa deoparte gandul pentru urmatoarea partida de sex, mai ales ca ai abia 13 ani! Vaginul tau are leziuni grave daca a curs asa mult sange, prin urmare nu trebuie sa faci niciun sex nimic.Fii cu capul pe umeri, altfel vei avea de suferit enorm in viitorul apropiat.

| Miruna333 a răspuns:

Nu ai avea de ce sa fii judecata sau certata pentru o intrebare.
Virginitate este o construcție culturala și sociala si are legatura cu primul contact sexual. Daca ti-a curs sange atunci, nu ar mai fi cazul sa iti curga si cand vei face sex. Nu te invata nimeni cum sa faci sex, asta inveti prin a practica. Trebuie sa fii relaxata si sa te bucuri de moment

| FindMyName a răspuns:

Buna Adina.
Da, la primul contact sexual iti va curge sange, e total normal, nu te speria!
Si nu e ok sa iti bagi alte corpuri in vagin decat penisul sau jucarii speciale pentru sex.

| Konstantinos99 a răspuns:

Eu zic sa nu faci pana nu te ia in casatorie, nu de lata dar cred ca vrei sa ramai cu el. Daca ii oferi ce vrea direct e clar ca o sa i se para o alta fata mai interesanta, la tine nu mai are ce vedea si pentru ce lupta.Virginitatea e simtita oricum de baiat chiar si fara himen prin starea ta psihica si prin neindemanarea de care vei da dovada.

| CarmenCraciun a răspuns:

Esti femeie.