| SharkyCrazyBoy a întrebat:

numele meu este Dorin si o sa va spun povestea mea de dragoste, din cauza careia am suferit enorm si am renuntat la locul de munca. O chema Andreea, eram ca 2 picaturi de apa, parca, facuti unul pentru altul. Va intrebati cine a fost prostul in aceasta poveste? Eu am fost. Am inselat-o cu o alta fata ( Vanessa), a fost doar o aventura de 1 zi. Dupa acea zi me-am dorit sa nu afle Andreea, dar din pacate a aflat. Ne-am certat, ne-am despartit. Am suferit vreo 2 saptamani, eram distrus de gandul ca nu vrea sa ma mai vada. Desi, din prima parte a povestii reiese ca eu sunt de vina, merit o a 2-a sansa dupa ce am facut pentru ea (Am fost alaturi de ea la examene, me-am cheltuit tot salariul cu ea, am ajutat-o sa isi revada cel mai bun prieten pe care nu l-a mai vazut de 2 ani si am luat-o la mare)... Acum va intreb pe voi: Merit o a 2-a sansa... sau trebuie sa o uit totul?

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu meriti pentru ca ai inselat-o si asta e cel mai grav caz intr-o relatie. Banii si ajutorul depus nu mai e valid pentru ca inselaciunea a marcat-o dar si pentru tine e o lectie primita de la viata. In viitor poate te va insela alta dar stii ce faci: o lasi sa mearga pe apa sambetei ca nu merita sa traiesti asa.

NOname
| NOname a răspuns:

Meriți, nu meriți... Știu sigur că eu, dacă aș fi în locul ei, nu ți-aș da-o.

Iar faptul că încerci să-ți răscumperi greșeala cu daruri materiale și le și ții socoteala, fiind convins că ele îți dau dreptul la o a doua șansă, în opinia mea, este pueril, respingător, jalnic și penibil.
Scuză-mi franchețea.

| Andandut a răspuns:

Oamenii care-ti spun ca meriti o a doua sansa, probabil au inselat si ei la randul lor si stiu ceea ce simti tu, de aceea te incurajeaza.
Parerea mea personala este ca nu meriti o a doua sansa, pentru ca exista riscul sa mai intalnesti o alta "Vanessa" dupa un timp, si sa o inseli iar pe Andreea. Daca o iubeai, nu aveai puterea sa o inseli. happy

| Lady2012 a răspuns:

Clar ca meriti!
Da e durerros pentru ea! Dar tu prea multe ai facut pentru ea! Si nu trebuie acum sa te dai batut!
Merita sa luptiii... mai incearca!
Succese, pupici!

| DAHAKA31 a răspuns:

Ba sti un citat " E multe si e proaste "

| oliviaaa a răspuns:

Da meriti o a doua sansa, stii oricine merita o a doua sansa, oricit de grea si amara va fi situatia, spune-i andreei ca meriti o a doua sansa si ca ai facut multe sacrificii pentru ea, crede-ma daca as avea eu acum o a doua sansa la povestea mea voi fi cea mai fericita din toata planeta, in fine, succes

| matt a răspuns:

Omule noi daca spune daca meriti o sansa sau nu nu conteaza
Andreea trebuie sa decida daca meriti sau nu happy

| neutrino a răspuns:

Dupa felul cum pui problema, nu meriti nimic.

| AliGab a răspuns:

Andreea decide, nu noi. Depinde de sentimentele si conceptiile si dorintele ei. Eu sincera sa fiu nu as acorda o a2-a sansa in asemenea caz pentru ca intotdeauna voi avea impresia ca nu sunt destul de buna pentru el si ca intotdeauna se va uita dupa altele, asa ca mai devreme sau mai tarziu tot la despartire se va ajunge din pricina neincrederii si pentru ce sa-mi lungesc boala?
Si oricum, poate pentru data viitoare iti va fi invatare de minte. Sper sa-ti fie de folos

| Anonima264 a răspuns:

Salut!
Nu prea meriti o a doua sansa cu ea deoarece ai inselat-o!
Chiar daca a fost o aventura doar de o zi totusi daca tineai lla ea cu adevarat nu ai fii inselat-o!
Desi acum depinde de ea daca iti mai da o a doua sansa, nu de noi sa iti spunem parerile noastre!
Asteapta ceva timp sa vezi daca te iarta, iar daca nu uit-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu meriți Nimic.
Eventual dispreț. Iar faptul că te consideri demn de o a doua șansă imi face afirmația și mai categorică.

Poți să-mi dai și luna de pe cer, dacă mă desconsideri intr-atât ca om incât să mă trădezi inșelându-mă, ADIO.

| adriang95 a răspuns:

Daca te ia inapoi, este o materialista superficiala. Tu i-ai oferit o "situatie materiala" dar i-ai distrus increderea in tine, iar daca tu crezi ca (,) cu bani rezolvi tot, imi pare rau pentru tine (acum serios, de ce i-ai pus-o Vanessei?)

| Vibrations a răspuns:

Tu ai fost prostul în această poveste. Nu pentru că ai înșelat-o ci pentru că ți-ai cheltuit banii de pomană cu ea. Chiar merita să o înseli. Materialistele nu valorează 2 bani în ochii mei.

| LaNaibaa a răspuns:

Eu nu ti'as da a 2a sansa.
tu ai gandit cand ai inselat'o?

| DaniAdrian a răspuns:

Da meriti, felicitari, nu te mai invinui esti om, fiecare om gresete in viata, nu exista om fara nici macar o greseala.

| Nicux1 a răspuns:

Daca te iarta inseamna ca vrea sa-si distruga viata, fara suparare, dar daca ai facut-o odata o vei face si a doua oare, stii daca te casatoreai cu ea la un moment dat ea o sa imbatraneasca si tie nu o sa-ti mai vina si iar o vei insela. Fara suparare, dar esti un fals.

| FaraNume1249 a răspuns:

Nu meriti! Sa iti fie de bine. Daca te iarta atunci e o fiinta proasta si sincer sa stii ca singurele afirmatii cu care motivezi faptul ca meriti o a doua sansa sunt bazate pe statut material.Asta nu e dragoste, mai bine ia-ti o tarfa.

| sarpeparsiv a răspuns:

Meriti, Mai ales ca prima ddata nu se punewinking

| YukiAkemi a răspuns:

Meriti omie de sanse omule

| SharkyCrazyBoy explică:

Sal TPU, a trecut cam 3-4 saptamani, nu mai stiu sigur, de cand nu mai sunt cu Andreea, pana acum am suferit destul de mult, si sufar in continuare, pur si simplu nu o pot uita. Nu me-a acordat o a 2-a sansa... Dar acum incepe partea ce-a mai interesanta : De unde a aflat Andreea? M-am informat, si am aflat ca, Cel Mai Bun Prieten Al Meu m-a sapat pe la spate, deoarece ii placea de ea. Pentru asta m-am razbunat. Am renuntat la incercarile mele de a ma intoarce la Andreea, dar pur si simplu nu me-o pot scoate din minte. Cum pot sa uit asemenea intamplare?