| sclifos a întrebat:

BOMBA! M-a inselat, si m-a schimbat cu altul, cu vecinul ei, la ziua lui de nastere(am dovezi(doar saruturi)), cind eram certati noi, ne intalnim 1.5 ani, si o iubesc enorm, si i-am dat papucii, si ma gindesc sa-i dau o sansa ca ma schimbat, o sansa ca ma mintit de vreo 3-4 ori, o sansa pentru ca o iubesc, pentru ca se roaga sa-i mai acord o ultima sansa, si isi cere scuze! Si intrebarea mea este daca as face corect sa-i mai acord o sansa? Ajutati-ma!

11 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Asta e alegerea ta. oricum raspunsurile noastre variaza in numar de 10% pentru tine asa ca nu sunt foarte importante.cu toate astea m.ai acordai o sansa, dar pentru inceput fi indifernt cu ea si demonstreaza. i ca nu e chiar asa de greu sa spui nu.adevarat orice om greseste, dezamageste, inseala, iubeste, face lucruri rele, dar si bune.cu toate astea cand vezi ca poti minti pe cineva asa usor, tsi. e si aiurea sa nu o mai faci o data nu? ai mare grija!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Se zice ca cine inseala o data o va face si a doua ora. sper sa nu fie cazul tau... daca o vei ierta.

| thereforyou a răspuns:

Nu ii mai da o sansa frate, nu merita nici 1 gram din sansa. Daca te-a inselat o data o va mai face, nu vei mai putea avea incredere in ea. Gaseste-ti o fata calumea, nu e asa greu. Nu ai nevoie de panarama aia.

| lyrics a răspuns:

Cine inseala o data, o va face si a doua oara.
poate.
cel putin, eu zic din proprie experienta

| SperanteSpulberate a răspuns:

Nu desigur ca nu faci corect dar sti ca inimi nu ii poti comanda. Dar gandeste-te cu mintea, nu o sa iti fie mai bine daca te impaci cu ea deoarece ce a facut o data o va mai face si de mai multe ori asta e mai sigur decat sigur. Te-a mintit, te-a schimbat mai merita? Tu ce crezi ca chiar merita? Ca chiar ai face corect? Uite, nu e ea nici prima nici ultima fata in viata ta si in inima ta! Daca nu o ierti atunci esti corect cu tine insuti nu cu ea!
Bafta si Craciun Fericit!

| Douapunccteunics a răspuns:

Ai face corect ori ce om spera, iubeste, inseala, dezamageste. e normal.
P. s.:Mai dai o sansahappy poate merita a facut si lucruri bune nu doar relehappy

| elenaA_9063 a răspuns:

Eu sincer n-as ierta infidelitatea si mai ales minciunile... Depinde de tine ce si cum simti.

| Laura_2393 a răspuns:

Te-a mintit de 3, 4 ori si te-a inselat odata sau te-a inselat de 3, 4 ori? Daca te-a inselat de mai multe ori las-o. Daca te-a inselat o singura data mai dai o sansa dar ar trebui sa porti o discutie serioasa cu ea, sa iti spuna de ce te-a inselat. Eu te-as sfatui sa nu te impaci cu ea asa de simplu, daca regreta cu adevarat ce a facut sa lupte pentru tine.

| alejinxique a răspuns:

Laura are dreptate. Nu o ierta din prima si nu da semne ca te afecteaza. Daca vrei sa ii mai dai o sansa atunci da-i sansa sa lupte/ sa dovedeasca ca te merita sau ca cel putin chiar i-a parut rau. Daca o ierti usor si dupa cum am citit ca ai scris ca te-a inselat de multe ori inseamna ca devii din ce in ce mai mult carpa ei. sad. Nu uita ca trebuie sa ai incredere si respect in tine insuti in primul rand. Daca tu nu ai, nimeni nu va avea. Multa bafta! Decizia iti apartine. Numai tu poti hotari daca te merita sau daca ii mai acorzi o sansa sau nu. Oricum in faptele ei e norocoasa sa aiba asa un prieten asa de treaba care sa ii ierte minciunile de atatea ori chiar daca pare sa profite fara nicio remuscare.

| bianca_1157 a răspuns:

Buna, hai sa iti spun cateva cuvinte din relatia mea, stau cu un baiat de 4 ani, il iubeam foarte mult, si il iubesc in continuare, inca din primele luni i-am iertat infidelitatile, inchinzand ochii din iubire, si uite asa au trecut lunile, anii, pana cand am ajuns la 4 ani. Si ce sa crezi? Nici in ziua de azi nu imi e fidel, sfatul meu e sa mergi pe ideea... daca o face prima oara, o face si a mia oara, nu te lasa calcat in picioare, nu o ierta pentru ca iti va prinde slabiciunea si v-a spune... UITE, PROSTU TOT LA MINE VINE ORICE I-AS FACE M-AR IERTA, iti doresc mult curaj in a spune NU.cu singuranta e mult mai bine asa pentru tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tare @laura! "Daca te-a inselat o singura data mai dai o sansa" happy
Da, mai da-i o sansa acum de sarbatori, cine stie, poate te inseala si cu Mos Craciunhee hee