| anonim_4396 a întrebat:

Numele meu este Ionut, am 14 ani si sunt din Sibiu. Sunt in clasa a 7-a si am o colega din clasa pe nume Paula care ma place foarte mult, amandoi ne placem. Asi vrea sa imi dati un sfat despre cam ce as putea sa ii dau de 8 martie: un buchet de ghiocei, un parfum dulce, o felicitare de primavara in care sa scriu o poezie sau ceva de genul? Daca sunt din Sibiu de unde asi putea cumpara o felicitare speciala de sezon? Va rog dati-mi un raspuns! happy

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

O felicitare si un buchetel de ghiocei.
Felicitarea o cumperi de la orice librarie si ghioceii ii vei gasi peste tot!
Nu lua parfum ca nu-i cunosti gusturile si s-ar putea sa nu-l nimeresti, rezuma-te doar la ghiocei si felicitare!
happy

| neutrino a răspuns:

De ce nu pe toate?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci fi atent.Cat mi-am pus sa-mi frig niste cartofi m-am gandit la intrebarea asta a ta.Ca am vazut ca ai pata pusa rau pe fata aia, ca ai mai scris de vreo doua ori despre ea.
Iti zic ce sa faci.
Cumperi un trandafir, sau o lalea rosie, sau altceva.Dar de culoare rosie sa fie.Vezi sa nu iei rosii de-alea de faci salata, de la tarabe!
Deci iei floarea si un plic cu un carton de-ala, cum ii ziceti voi - felicitare.Si scrii pe ea ce zic eu mai jos.Ca ti-am facut o poezie. Daca nu-ti place te inspiri si faci una care sa semene.Sau o pui pe-a mea, ca de-aia am muncit la ea. Oricum merge sigur, ca am facut-o cam pentru 14 ani cat aveti voi.Vezi ca pe verticala scrie PAULA.Uit-o:
Petale de flori rosii
Asemeni buzelor tale…
Un semn de iubire – ti-l daruiesc
Lasa-mi spre inima ta o cale
As vrea sa-ti arat cat de mult te iubesc…
Vezi poate nu faci asa, ca dracu` te-a luat!
Si daca ti-a iesit combinatia, pune si tu o juma` de palinca deoparte,(cand nu e taica-tu acasa)ca te caut eu cand trec prin Sibiu.Bine?
Bine.Ma duc ca mi s-a racit mancarea, ca nu mai terminati odata cu iubirea asta a voastra…

| ionutzamacau65 a răspuns (pentru anonim_4396):

K. Multumesc foarte mult. Sper sa mearga. Daca vrei sa vorbim ne intalnim noi candva pe centru in piata mare.

| anonim_4396 explică (pentru ionutzamacau65):

Prietene,am fost tare ingrijorat.Ti-am trimis raspunsul acu` o saptamana si daca am vazut ca nu mai zici nimic,am crezut ca te-ai dus in avans cu floarea si poezia si ca te-a sechestrat fata la ea acasa.
Mi-ai dat emotii…
Serios vorbind – iti doresc succes, iubirea e ceva frumos, iar tu esti un baiat educat si destept.
Dar despre iubire si frumos poti sa citesti la Greece, a scris o carte aici pe site, se numeste ``Raspunsurile utilizatorului greece12``…