| heavenn a întrebat:

Buna TPU happy! O prietena de-a mea a facut o mica/mare greseala. A mers sambata in club si a dansat cu un tip pana au ajuns sa se sarute(ea avand deja un iubit). S-au sarutat numai o data, scurt. Intotdeauna a fost de parere ca infidelitatea duce la un singur lucru :despartirea. Imi spunea ca ii pare nespus de rau si ca se simte ca ultimul om fiindca l-a inselat. Prietenul ei o iubeste enorm si cred ca si daca ar afla ce a facut tot ar ierta-o. Nu vrea sa-l minta, dar nici nu ii trece prin cap sa-i spuna (nici eu nu i-as spune big grin). De aflat nu are de la cine sa afle, dar o roade constiinta. Oricum acum simte ca-l iubeste mai mult ca inainte, fiindca lucrurile nu mergeau perfect intre ei. S-ar putea sa fie si o confuzie din cauza ca se simte "cu musca pe caciula" sau nu stiu. thinking Intrebarea este : ar trebui sa se desparta de el?

Răspuns Câştigător
| FlorinBv_7630 a răspuns:

Salut, Daca el o iubeste poate o sa treaca peste daca a fost doar un sarut.Ar trebuie sa ii spuna prietenului ce a facut si daca el nu mai vrea asta e, dar nu cred ca ar trebui sa se desparte de el pentru o greseala mica care a facut-o. Comunicarea este cheia intr-o relatie deci cred ca o sa fie bine. Daca as fi eu in locul lui as ierta-o.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa zici tu acum ca nu afla dar devreme sau tarziu va afla fara ca ea sau tu sa va dati seama si depinde de el daca o va ierta sau nu. Nu poti spune ca o iarta pentru ca o iubeste bla bla, pentru ca oricine are un i si cand ii cade puntuletul jos pune capac la tot.

| inger02 a răspuns:

Nu. fiecare om face greseli. eu zic sa nu-i zica pentru ca daca ai zice el poate ai va da papuci si ar suferi amandoi. totusi nu-i asa grav a fost un joc. a trecut. omul greseste. asta nu inseamna ca la inselat a fost un sarut nesemnificativ daca ar fi avut o relatie cu baiatu care sa sarutat atunci era inselare. incearca so incurajezi poate vorbiind tu cu ia poate ai trece si nu se mai simte vinovata

| greenish a răspuns:

Buna. Eu una sunt de parere ca ar trebui sa ii spuna ce s`a intamplat. Ce relatie e aia care e bazata pe minciuni? Chiar daca zici ca nu are de unde afla,nici nu stii cand si cum va afla,pentru ca,pana la urma adevarul iese la ivealawinking Eu una consider ca mai bine afla de la dansa,decat de la altii. Chiar daca poate il va durea pe moment, daca o iubeste, o va ierta.

| micutsa19 a răspuns:

Nu trebuie sa se desparta de el tot ce trebuie sa faca e sa ii spuna adevarul si vorba aceea greseala recunoscuta e pe jumatate iertata...

| heavenn explică (pentru micutsa19):

Ea nu vrea sub nicio forma sa-i spuna. Crede ca isi va schimba parerea despre ea si nu va mai avea incredere in ea etc.

| FlorinBv_7630 a răspuns (pentru heavenn):

Trebuie sa aiba putere sa ii spuna ...ca sa nu se trezeasca mai tarziu peste cateva luni ca afla si atunci o sa fie mai greu sa se desparta, si in al doilea rand toti suntem oameni, deci gresim cu toti pana la urma si invatam din ele. Daca o iubeste cu adevarat nu isi va schimba parerea despre ea si cu increderea va trebui sa ii arate ca poate sa aiba incredere in ea in continuare happy.

| micutsa19 a răspuns (pentru heavenn):

Bine,dar daca se vor desparti ce va rezolva? ganditi pozitiv e bine ca nu s-a ajuns mai depoarte e doar un sarut,,,el va aprecia si mai mult faptul ca a fost sincera,,,am fost si eu in situatia ei si la fel am procedat,i'am zis adevarul,asa va scapa si ea de gandurile care o tulbura se va linisti si va avea constiinta impacata,,, iti reamintesc,,, e doar UN SARUT
baftawinking

| EuTeIubescBa a răspuns:

Nu. Deci pentru atat nici de cum. :O S-a lasat purtata de val, se mai intampla puppy dog eyes. Dar ce este cel mai important este ca i pare rau, si daca ei se iubesc, vor trece peste toate :*

| Roxanna85 a răspuns:

U esti acea prietena? :devil))

| Roxanna85 a răspuns:

Pai daca se simte asa de vinovata ca sa sarutat k acel baiat... sa se desparta! o data si-o data tot va alfa pr ei k la inselat, asa ca mai bine afla de la ea decat de la altcineva