| MidnightR a întrebat:

Ati ierta infidelitatea?

20 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

DA pentru ca omul NU este proiectat sa fie monogam

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depinde cît de mult tii la partener/ă dacă sunt si copii la mijloc, nu poti spune din start nu, nu iert, intrucît nu cunosti exact cauzele producerii infidelitatii, de cate ori s-a intamplat, greu de raspuns la aceasta intrebare cu da sau nu.

| RAY a răspuns:

Inainte de a te insela tarfa cu care stai trebuie sa intelegi ca cu toti ne nastem curve doar ca ne prefacem ca nu suntem,suntem buni doar cand ne prefacem asta e adevarul,omul e divers in sexualitate si monogam emotional,exemplu ion sta cu maria emotional el o iubeste dar asta nu il face pe ion gay,impotent cand vede o fata frumoasa la fel si maria cand vede un barbat inalt,frumos,musculos,casatoria e o inventie umana,am cerut o data cand nu stiam ce e natura umana acuma accept totul nu iert ca nu sunt dumnezeu sa iert, fiecare sa faca ce vrea, singuri venim, singuri plecam dincolo, restul acopera doar intresele noastre pe moment atat

| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde in ce masura poti sa accepti compromisul, si nu doar cu referire stricta la intrebare. Depinde de foarte multe aspecte si variabile insa in principal de nivelul/gradul de educatie, comportament si moralitate al fiecarui individ in parte.

| Lawliet14 a răspuns:

Nu cred.

| deeeaqq a răspuns:

Nău, scuze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Pentru ca eu nu ma simt in stare sa insel si ma astept ca si el sa simta la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă infidelitatea ar include aventuri sexuale de o noapte, etc., nici n-aș prea ține cont, pentru că o relație nu se limitează la sex, dar când sunt implicat chestii emoționale, gen o aventură amoroasă, nici numai ai ce ierta pentru că relația respectivă e pe moarte.

| pufipo a răspuns:

Niciodată!

| MidnightR explică (pentru pufipo):

Asa decisiv sa fii big grin
Personal, nici eu, din moment ce nu gasesc niciun motiv pentru care sa merite.

| FanulMeu a răspuns:

Nu, acesta este punctul meu de vedere sunt orgolios si atata timp cat eu nu as fi instare sa insel nu as ierta pe cineva care ma inseala.
Acum depinde de mai multi factori asta, dar odata ce cineva te inseala inseamna ca nu e multumit/a cu tine deci de ce sa mai menti o relatie care din punctul ei/lui de vedere e mort.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FanulMeu):

"u, acesta este punctul meu de vedere sunt orgolios si atata timp cat eu nu as fi instare sa insel"
Adică nu ești atras de vreo altă tipă înafară de nevastă-ta? Pentru că până la a " încorona" pe cineva e atracția sexuală...

| FanulMeu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu spun ca sunt atras doar de iubita mea, spun ca nu as ajunge in pat sau in orice alt fel de relatie intima oricat de atragatoare ar fi cealalta persoana, daca tu crezi atractia sexuala nu se poate stapani e parerea ta, totul tine de caracterul tau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FanulMeu):

Nu e că nu se poate stăpâni, dar omul nu tocmai "static" din punct de vedere sexual, deci niciodată să nu zici niciodată. Vorba aia, nu știi ce te așteaptă în viitor. laughing Și între noi fie vorba nici nu ar trebui să se facă mare caz de vreo aventură sexuală atâta timp cât nu afectează relația emoțională a celor doi parteneri... Imaginează-ți că sunt cazuri când unul dintre parteneri au relați extra conjugale fără ștrirea celuilalt, dar relația lor merge destul de okay. Ideea e că ce nu știi nu te afectează.

| FanulMeu a răspuns (pentru anonim_4396):

Da poate pentru tine merge si pentru multi alti, dar dupa un timp intr-o relatie ar trebui sa iti dai seama ca se intampla ceva, daca nu iti dai seama da ce nu sti nu te afecteaza, dar a insela pentru cineva inseamna sa ii tradezi increderea si eu nu sunt genul de om care acorda incredere prea usor si odata ce ai pierdut-o nu o mai recuperezi.
Prefer sa sufar o luna, doua, un an, dar odata ce ma inseli PA nu mai avem ce vorbi.

| vinoACASAcuMINE a răspuns:

Mama e casatorita de aproape 30 de ani, a fost inselata si batuta de peste 200 de ori, chiar e prietena cu fica tatalui meu ( nu e mama ei ) :/

| SallAll112 a răspuns:

DA de mult

| CrystyCRS a răspuns:

Normal ca nu stiu

| CrystyCRS a răspuns:

Normal ca da