| anonim_4396 a întrebat:

O sa trec direct la subiect.
O prietena foarte buna am aflat ca ma placea inainte dar nu avea ocazia sa-mi zica, eu nestiind ca ma place mi-am facut o iubita iar dupa ce m-am despartit de acea iubita am aflat ca aceasta prietena ma placea si acum m-am indragostit de ea, a spus ca v-a necesita timp in care sa poata fi ceva intre noi, ce ziceti sa fac? Am inceput s-o plac atat de tare ca doar la ea ma pot gandi!
FUNDA!

9 răspunsuri:
| AnduZisAlexandru a răspuns:

La multi ani si tie.

| drogh a răspuns:

Eu spun sa ii dai putin timp, stiu ca tu esti nerabdator in acest moment dar ai grija sa nu intri prea mult in spatiul ei discret. Contacteaz-o si zii o fraza in genul acesteia:,, Te voi astepta, nu este nicio problema, sper sa te gandesti cu lux de amanunte la ceea ce-ar putea fi intre noi si daca cumva accepti, eu unul cred ca va iesi ceva frumos.''.
P.s: Nu fi insistent dar totusi nu incerca sa o ignori! Vorbeste cu ea, fii bland, dar nu o trata cu indiferenta fiindca asta te-ar putea costa. Ofera-i atentie si afectiune.

| Florenta16 a răspuns:

Spune-i ca o placi. Spune-i sincer si din toata inima! Cumpara-i flori, du-te la ea acasa, si invit-o in oras acolo in usa la ea. Se va simti minunat si presupun ca in oras stii ce sa faci, cum sa procedezi si la sfarsitul intalnirii ce sa faci. Bafta multa si La multi ani!

| TerenteFTW a răspuns (pentru Florenta16):

Ti-am vazut mai multe comentarii si tu chiar ai o problema daca crezi ca asa ceva mai functioneaza, da, sunt dragute si romantice dar DOARcand esti deja intr-o relatie, dar pentru fetele din generatia asta nu inseamna nimic lucrurile astea daca nu esti intr-o relatie cu ele, adica daca faci primul pas in felul asta....pe scurt, mai bine alegi sa te duci dracuhappy

| Florenta16 a răspuns (pentru TerenteFTW):

Imi pare rau daca tu inviti o fata in oras incepand cu "Vreau sa te ***". Si ce fata crezi ca ar refuza niste flori si o intalnire romantica. hai te-am pupat!

| TerenteFTW a răspuns (pentru Florenta16):

Nu am spus asta, dar vad ca tu oscilezi de la o extrema la alta, nu intelegi si termenul de intermediar?

| emmaemilia a răspuns:

Intai foarte draguta povestioara, dupa :petrece mult timp cu ea, intr-o seara de ex. poti sa o inviti la un suc dupa aia o auci la tine acasa, va uitati la mai multe filme si ultimul dar important ultimul sa aiba si o mica parte pornografica. dupa aia lucrurile o sa mearga de la sine ...va veti apropia tot mai mult. sper ca te-am ajutat! BAFTA!

| spdasinul a răspuns:

Hei daca e ce mai bua prietena si te iubeste(nu ca te place pentru asta face toata lume ex:imi place acel copac) atunci trebuie sa vorbesti cu ea, sa ii spui ce simti va intelege si o sa se infiripe ceva

| spdasinul a răspuns:

Daca raspunsul meu si cele care o sa vina, atunci te linistest, iti limpezesti mintea si faci ce iti spune inima