| Elena2019 a întrebat:

Bună, TPU! Pe 18 iulie am avut contact sexual neprotejat și pe 15 mi s-a dus menstruația. Luna asta mi-a venit menstruația pe 8 și am avut o scurgere roz-maronie și sângerări normale 4 zile. De 2 zile încep să mă doară sânii și să urinez mai des. Sânii îi am moi și nu am punctulețe sau ceva pe sfârcuri și nici nu mi-au crescut. Dar, oare sunt însărcinată? Țin să spun că mai am și câteva crampe la ovare și mici dureri de spate.

Răspuns Câştigător
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Odata ce ti--a venit menstruaia, nu exista sanse de sarcina. Poate fi altceva care sa provoace aceste simptome, un chist ovarian, ceva, nu stiu, poate sa fie o anexita sau ceva.Cel mai bine ar fi sa iti faci o programare la un ginecolog. El iti va spune ce ai si cum se trateaza. Bafta!

3 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Esti insarcinata daca e roz

| corbulalbrosu a răspuns:

In ciclul menstrual anterior ai intretinut relatia sexuala se pare ca in a 7 zi a ciclului, deci in perioada infertila adica fara posibilitate de a se forma o sarcina, fapt dovedit si de pornirea pe data de 8 august a menstruatiei exact la termen adica la 28 de zile.Din relatarea ta, rezulta ca ultima menstruatie este comparabila cu cele anterioare cel putin ca durata astfel ca in aceste conditii se poate afirma cu certitudine ca nu exista nicio posibilitate de a fi ramas insarcinata. Atat durerile cat si simptomele enumerate sunt de alta natura mai degraba medicale si in acest caz ar fi indicat sa fii consultata cel putin de medicul de familie in cazul in care dintr-un anumit motiv nu poti sau nu doresti sa fii consultata de un medic ginecolog. Multa sanatate.

| Elena2019 explică:

Nu știu. Am observat că mi s au cam întărit sânii și sunt din ce în ce mai dureroși și mă simt puţin balonată. În rest, nu am greaţă, nu vomit, nu sunt constipată, nu am pofte. Nu înţeleg