| Mar2i4 a întrebat:

Buna TPU!
Pe data de 24 luna aceasta am intretinut relatii sexuale cu partenerul meu, actul a fost unul protejat iar partenerul meu nu a ejaculat doar dupa la baie, din pacate la un moment dat prezervativul a alunecat iar cand am sesizat ne-am oprit iar partenerul meu l-a scos din vagin, prezervativul avea doar cateva picaturi mici de lichid preejaculator, tin sa precizez ca ciclul meu a inceput pe data de 6 ceea ce inseamna ca eram in perioada fertila, dupa aproximativ 10 minute am decis sa iau pastila de a doua zi(chiar daca stiu cat de periculoasa este).
A trecut o saptamana si nu am avut simptome iar in cateva zile ar trebui sa-mi vina ciclul.
Vreau sa stiu care ar fi sansele de sarcina avand in vedere ca nu a ejaculat si ca am luat si pastila de a doua zi? (evidati comentariile rautacioase, nu e prima data cand facem sex si mereu ne-am protejat corespunzator doar ca de data aceasta prezervativul a alunecat)

Răspuns Câştigător
| alexandraionela1234 a răspuns:

Si eu am făcut exact la fel. Din moment ce ai luat pastila de a doua zi s-a evaporat orice șansă de a fi însărcinată, pentru ca pastila a oprit fecundarea ovulului. Stai liniștită, s-ar putea sa iti întârzie ceva timp... mie mi-a întârziat 1 luna. dar eu am luat 2 pastile de a 2 zi prea repede. Fa băi fierbinți

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai fii citit cu atentie prospectul pastilei de a doua zi, ai fii vazut ca nu mai trebuie sa astepti nici o menstruiatie, fiindca NU mai vine regulat pentru urmatoarele 6-12 luni, deoarece ti-ai introdus in corp o bomba hormonala, carea ti-a dereglat masiv ciclul si ovulatia pentru urmatoarele luni.

Baiatul sa cumpere prezervative cu numere mult mai mici, fiindca ii cade de pe cuc, deoarece sunt numere mult prea mari pentru el.

| Mar2i4 explică (pentru Violleta2022):

Imi pare rau sa te informez dar nu te-a intrebat nimeni daca imi vine sau nu menstruatialaughingIntrebarea a fost urmatoarea: "Care ar fi sansele de sarcina?" Daca doresti sa raspunzi la alte intrebari te sfatuiesc sa cauti alte persoane. O seara buna!?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mar2i4):

Aroganta o sa-ti aduca numai necazuri in viata... dar deh, fiecare va avea parte de ce merita!

| Together a răspuns:

Practic 0. Erau foarte mici si daca nu luai pastila, dar acum ca ai luat-o poti sta linistita.