| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Plac un baiat. nu dau detalii despre aspect, va zic atat, nu este foarte frumos.La inceput am zis " nu ma voi uita never la el". Apoi. am vorbit cu el si mi-am dat seama ca, ar merita o relatie cu el..am luat-o pe indirect, avea iubita. il cam pisam, de ce nu te intalnesti cu ea, etc, etc. intr-un final au fost de comun acord sa se desparta.In prezent, vorbesc foarte des cu el, aproape in fiecare seara... ore in sir, simple banalitati.Am inceput si l-am intrebat, daca ar mai vrea o relatie cu cineva, el mi-a spus "da, dar mai astept ceva timp. vreau sa stau putin singur" apoi l-am intrebat cu cine si a zis ca nu stie sigur.dar l-am pisat si mi.a zis doua clase, nu precizez, clasa mea X si clasa lui Z. Apoi am inceput sa spun nume, nu din clasa de la el ci de la noi, am inceput si am zis A = Nuuu, D = Nu, B = Hmmm. Eu= Posibil U = Posibil.
Acum curiozitatea mea este la ce se referea prin "posibil" si-a dat seama ca-l plac si nu vrea sa-mi distruge sentimentele SAU Daca era cu altcineva de exemplu A, si vorbea cu ea. zicea si la ea posibil si la mine nu SAU pur si simplu a zis adevarul.
Voi ce parere aveti, precizez ca este cu 2 ani mai mare ca mine, este plecat din localitate pentru un anume timp ..ma gandesc asa. il intreb daca vrea sa ne plimbam intr-o zi, v-a spune da, apoi ii spun " TE PLAC" daca reactioneaza bine, voi fii impreuna cu el, daca nu. nu-mi ramane decat sa nu-l mai bag in seama o perioada de timp.Tin sa precizez ca am fost intr-o zi suparata cu el, am vb cu el prin mesaje si mi.a zis "Nu, nu esti enervanta. chiar esti o prietena buna, as fii putut vorbii orice cu tine". In plus de fiecare daca cand i-am spus ceva nu a zis nimanui. Mai intreb odata, ce sa fac? Merita riscul? E un baiat foarte destept. i-a iesit media 10 [anuala] tin sa precizez ca vorbim de persoane de la gimnaziu adica 5- 8.

4 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Nu ii spune ca il placi, si nu-l mai tot intreba de cine ii place, mai ales daca ii place de tine, fiindca normal ca ti-a zis posibil ce era sa zica NU? te`ai fi simtit ca naiba.si el la fel.

| paranteză a răspuns:

Am recitit si mi-am dat seama ca am cateva greseli de gramatica, scuzati.

| neutrino a răspuns:

Daca el nu reactioneaza bine, adica nu te vrea, tu nu-l vei mai baga in seama? Cum vine asta?

Răspuns utilizator avertizat