| myhu2011 a întrebat:

poate ma puteti ajuta.am o prietena foarte buna de care imi place de ffff mult timp.ma inteleg foarte foarte bine cu ea. ii speciala pentru mine.si nu stiu cum as putea sa fiu cu ea.am incercat tot ce stiu dar nu am reusit. ea nu ii foarte foarte stralucita.straight face dar imi place mult de tot:X pls ajutati-ma:X!

8 răspunsuri:
| MamaOmida69 a răspuns:

Buna! Pai majoritatea fetelor cum vad ca un baiat e mort dupa ele si se tin in 4 labe dupa ele li se urca la cap si se cred cele mai interesante... Mai intai as vrea sa stiu cati ani aveti voi amandoi. asa te voi putea ajuta mult mai mult!

| nIMic_3176 a răspuns:

Bă, spre deosebire de noi, fetele/femeile nu se gandesc la sex atunci cand devin prietene cu noi laughing Degeaba, ea te vede probabil ca pe un simplu prieten. Cauta alta. Si nu mai fa greseala de a te imprieteni cu o fata care-ti place. Bafta!

| Noname_4058 a răspuns:

Daca zici ca va intelegeti bine.eu iti zic asa ce ar fi sa ii propui sa vb ceva mai detaliat.cam ce vb voi de obicei (ft important sa fiti doar voi doi) si asa cum decurge discutia ii bagi apropo de prieteni de relatiile anterioare si ii povestesti si uh si dupa aia ii spui intr-un final :-)cred ca va intelege...din moment ce sunteti asa buni pr ...si mie mi s-a intamplat asta odata si mi-era ft frica sa nu-mi stric pr cu el.ia-o usor ca sa nu inteleaga gresit:-)succes!

| nicu22 a răspuns:

Nu te imprieteni cu femeile care-ti plac

by Alex David on April 10, 2011 · 28 comments

in Seductie

Vesnicul amic al fetelor frumoase

Vanzarile de pampersi par sa aiba un viitor luminos in Romania chiar daca rata natalitatii este in scadere.

Asta si pentru ca nu doar bebelusii isi murdaresc scutecele la fiecare doua ore, ci si barbatii care au o atitudine cacacioasa atunci cand vine vorba sa interactioneze cu femeile care le plac.
Cel mai prost plan facut vreodata

Unii cred ca cel mai prost plan facut vreodata ar fi cel pe care Razvan Lucescu l-ar fi conceput inaintea meciului cu Bosnia.

Fals. Cel mai prost plan facut vreodata este cel gandit de barbati atunci cand aleg intai sa se imprieteneasca cu femeile care le plac si abia apoi sa incerce sa le seduca.

Este un plan atat de prost incat ori barbatul respectiv nu ajunge vreodata in situatia de-a indrazni sa puna in practica partea a doua a planului, ori barbatul respectiv incearca sa o seduca dar are la fel de multe sanse sa-i starneasca atractie acestei pe cate are sa o convinga ca ar fi Elvis.
Cand lucrurile sunt grave

Daca o femeie spune despre tine ca sunteti prieteni, nu este grav. Poate avea o gramada de motive pentru care sa te numeasca asa cand te prezinta altora sau cand vorbeste despre tine cu altii.

Grav este insa atunci cand iti spune ca-i esti un prieten extraordinar printr-o adresare directa. Nu te bucura daca-ti da un mesaj in care-ti spune acest lucru, nu te bucura daca-ti marturiseste fata in fata acest lucru.

Din contra, du-te acasa, da-ti 3 palme si promite-ti ca nu vei mai fi niciodata atat de fraier incat sa mai fii prietenul vreunei femei care-ti place sexual vorbind.
Cel mai mare omorator de tensiune sexuala

Cand o femeie te percepe ca pe un bun prieten sau ca pe un amic de treaba, nu poate sa fie si atrasa de tine in acelasi timp.

Pur si simplu, cele doua chestiuni nu pot exista amandoua in mintea unei femei. De ce? Pentru perceptia "bun prieten" sau "amic de treaba" inhiba orice tensiune sexuala cu la fel de multa determinare pe cat manifesta un deratizator fata de sobolanii prinsi la colt.

Iar fara tensiune sexuala, poti la fel de bine sa-i fii "prietena" sau "amica", e acelasi lucru.
Decat "bun prieten", mai bine certati

Daca esti deja un "bun prieten" trebuie sa faci orice pentru a-ti schimba acest statut. Inclusiv o stare de conflict intre tine si femeia respectiva este mai sanatoasa si-ti ofera mai multe sanse de-a-i starni la un moment dat atractie.

Prin urmare, opreste-te din tot ceea ce obisnuiesti sa faci in mod constant in relatie cu ea.

Obisnuiesti sa te intalnesti cu ea ori de cate ori are vreo dezamagire? Opreste-te. Are prietene pentru asa ceva.

Obisnuiesti sa raspunzi prezent ori de cate ori are nevoie de ceva? Opreste-te. Singura situatie nevoie de-a ei pe care ar trebui sa o satisfaci pentru inceput ar trebui sa fie una de natura sexuala.

Obisnuiesti sa fii primul care ii posteaza comentarii pupacioase in dreptul pozelor de pe facebook? Opreste-te, asta e treaba de cocalar masturbationist, nu de barbat.

Schimbarea atitudinii fata de ea s-ar putea sa o dezamageasca. Nu te lasa pacalit, in calitate de "mare dezamagire" ai mai mare sanse sa te culci cu ea sau sa ajungi sa ai o relatie cu ea decat in calitate "bun prieten".

Copy-paste de pe www.fiibarbat.ro

| nicu22 a răspuns:

Nu te imprieteni cu femeile care-ti plac

by Alex David on April 10, 2011 · 28 comments

in Seductie

Vesnicul amic al fetelor frumoase

Vanzarile de pampersi par sa aiba un viitor luminos in Romania chiar daca rata natalitatii este in scadere.

Asta si pentru ca nu doar bebelusii isi murdaresc scutecele la fiecare doua ore, ci si barbatii care au o atitudine cacacioasa atunci cand vine vorba sa interactioneze cu femeile care le plac.
Cel mai prost plan facut vreodata

Unii cred ca cel mai prost plan facut vreodata ar fi cel pe care Razvan Lucescu l-ar fi conceput inaintea meciului cu Bosnia.

Fals. Cel mai prost plan facut vreodata este cel gandit de barbati atunci cand aleg intai sa se imprieteneasca cu femeile care le plac si abia apoi sa incerce sa le seduca.

Este un plan atat de prost incat ori barbatul respectiv nu ajunge vreodata in situatia de-a indrazni sa puna in practica partea a doua a planului, ori barbatul respectiv incearca sa o seduca dar are la fel de multe sanse sa-i starneasca atractie acestei pe cate are sa o convinga ca ar fi Elvis.
Cand lucrurile sunt grave

Daca o femeie spune despre tine ca sunteti prieteni, nu este grav. Poate avea o gramada de motive pentru care sa te numeasca asa cand te prezinta altora sau cand vorbeste despre tine cu altii.

Grav este insa atunci cand iti spune ca-i esti un prieten extraordinar printr-o adresare directa. Nu te bucura daca-ti da un mesaj in care-ti spune acest lucru, nu te bucura daca-ti marturiseste fata in fata acest lucru.

Din contra, du-te acasa, da-ti 3 palme si promite-ti ca nu vei mai fi niciodata atat de fraier incat sa mai fii prietenul vreunei femei care-ti place sexual vorbind.
Cel mai mare omorator de tensiune sexuala

Cand o femeie te percepe ca pe un bun prieten sau ca pe un amic de treaba, nu poate sa fie si atrasa de tine in acelasi timp.

Pur si simplu, cele doua chestiuni nu pot exista amandoua in mintea unei femei. De ce? Pentru perceptia "bun prieten" sau "amic de treaba" inhiba orice tensiune sexuala cu la fel de multa determinare pe cat manifesta un deratizator fata de sobolanii prinsi la colt.

Iar fara tensiune sexuala, poti la fel de bine sa-i fii "prietena" sau "amica", e acelasi lucru.
Decat "bun prieten", mai bine certati

Daca esti deja un "bun prieten" trebuie sa faci orice pentru a-ti schimba acest statut. Inclusiv o stare de conflict intre tine si femeia respectiva este mai sanatoasa si-ti ofera mai multe sanse de-a-i starni la un moment dat atractie.

Prin urmare, opreste-te din tot ceea ce obisnuiesti sa faci in mod constant in relatie cu ea.

Obisnuiesti sa te intalnesti cu ea ori de cate ori are vreo dezamagire? Opreste-te. Are prietene pentru asa ceva.

Obisnuiesti sa raspunzi prezent ori de cate ori are nevoie de ceva? Opreste-te. Singura situatie nevoie de-a ei pe care ar trebui sa o satisfaci pentru inceput ar trebui sa fie una de natura sexuala.

Obisnuiesti sa fii primul care ii posteaza comentarii pupacioase in dreptul pozelor de pe facebook? Opreste-te, asta e treaba de cocalar masturbationist, nu de barbat.

Schimbarea atitudinii fata de ea s-ar putea sa o dezamageasca. Nu te lasa pacalit, in calitate de "mare dezamagire" ai mai mare sanse sa te culci cu ea sau sa ajungi sa ai o relatie cu ea decat in calitate "bun prieten".

Copy-paste de pe www.fiibarbat.ro.

| Hăgiul a răspuns:

De acord cu "nimic", bucura-te de prietenia asta, daca nu ia-ti catrafusele.

| lavynya18 a răspuns:

Ai incercat sa ii sp direct? uneori sinceriatatea e cea mai mare armabig grin

| popescumariana81 a răspuns:

Pai sunt 2 varinatehappy
1.Da-i de inteles ca o placi,da-te la ea fa glumea cu ea (atentie ce glume nu nesarate), nu te lauda prea mult (o sa strice), vorbeste cu ea pe mess, facebook orice si incearca sa o scoti la o plimbare in parc unde poti sa incalci legea si sa ii rupi un trandafir rosu care semnifica iubirea sau sa ii cumperi o inghetata sa o scoti la suc.
si a2a varianta: daca dupa toata aceste incercari vezi ca nu iasa nimic inseamna ca nu te place si ar trebui sa treci la altcineva. Viata merge inainte!happySper ca te-am ajutat.