| B3HappyN0Worry a întrebat:

Povestea mea a inceput in clasa a 9a, la balul bobocilor, unde m-am indragostit de un baiat. Mai vorbisem cu el si inainte, il cunosteam deja, doar ca pana atunci nu ma atragea in vreun fel. Am inceput iar sa vorbim, am fost impreuna toata vara, a fost prima mea iubire. Totul a fost bine, pana in august cand s-a imprietenit cu fosta lui pe Facebook, si am banuit ca face ceva, el nu a recunoscut nimic, asa ca am decis sa il urmaresc, i-am prins impreuna si aia a fost. In noiembrie, a reaparut cu scuze si pareri de rau. Ne-am impacat, am mai fost impreuna o luna jumate, parca era in stare sa-mi ofere si luna de pe cer de data asta, dar doar la inceput. Pana a ajuns din nou sa inceapa cu minciuni, si am ales sa continui sa indur pentru ca, chiar il iubeam si probabil inca il iubesc. Au tinut toate pana intr-o zi, cand a zis ca se pune sa doarma, si apoi am gasit pe snap o poza. Erau 2 fete in patul lui, iar el era langa ele. Mi-am luat inima in dinti si i-am scris un mesaj de despartire pentru ca asta chiar umpluse paharul. M-a durut enorm sa fac asta dar pur si simplu am ajuns la concluzia ca nu ma merita, ca e un mincinos care nu stie aprecia o fata care il iubeste cu adevarat. Niciodata nu m-a apreciat. M-am vazut cu el dupa aceea si a reusit sa ma prosteasca sa ne impacam. Dar n-a tinut mult pana am decis totusi sa-l las de tot pentru ca, cu ajutorul sfaturilor multora, am realizat ca si-a batut doar joc de sentimentele mele. Problema e ca, inca ma doare uneori, si nu stiu cum sa scap de asta, dar macar am invatat sa nu mai ofer niciodata a doua sansa, pentru ca un om nu se poate schimba peste noapte. Niste sfaturi ca sa pot trece mai repede peste?

Răspuns Câştigător
| Cannibal a răspuns:

Încearcă să îți ocupi timpul cu ceea ce îți place.
Ieși in oraș distrează-te. Ideea este că trebuie să îți ocupi mintea cu diferite activități.
Pur și simplu când ești in preajma lui ignoră-l că și cum n-ar exista, iar dacă îți scrie faci pe indiferenta ca și cum n-ai mai simțit nimic.
Eu sunt de parere că mai bine suferi mai devreme decât mai târziu. Vorba aia "de dor nu moare nimeni".
Gândește-te ca în special este spre binele tău. :') Bafta!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi indiferentă dacă îți spune ceva și nu îl mai băga în seamă pur și simplu.El te vede ca pe o fetiță îndrăgostită nebunește de el care ar face orice numai să primească puțină afecțiune din partea lui și de aceea profită de naivitatea ta. Dacă mai vine la tine să vă împăcați tu să îi răspunzi cât mai indiferentă, cât mai plictisită, lipsită de chef.Trebuie să iei atitudine în fața lui, să nu te lași pradă emoțiilor pentru că altfel va face ce vrea din tine, te va lua drept fraieră. Crede-mă, nu te merită. Apropo, câți ani aveți?

| addy200 a răspuns:

Eu cred că nu e loc de glume de genul aici. Fata chiar are nevoie de un sfat, decât să îți bați joc mai bine nu spui nimic. Nu mă lua în nume de rău dar chiar nu e cazul de o glumă aici! Mersi

| alina2k18 a răspuns (pentru addy200):

NU mi-am batut deloc joc.
Ala le linge pe alea 2 pe snapchat si tot eu imi bat joc, nu?
Bravo bosswinking

| addy200 a răspuns (pentru alina2k18):

Ea a zis ce sa întâmplat și nu prea cred că e într-o dispoziție bună pentru asemenea glume.și da, ți-ai bătut joc.

| alina2k18 a răspuns (pentru addy200):

Astea sunt probleme ce are ea?
Hai mai scuteste-ma, parca a aflat ca are cancer, doamne fereste.
Se mesagiuia cu unu pe Facebook, ala vorbea si el cu altele si ei nu i-a convenit.
Care e drama aici?
laughing)

| Lichan1 a răspuns:

Eu as zice sa cauți pe alt cineva uite eu as fi interesat sa te cunosc dacă vrei să vorbim să-mi scrii

| Alex1992buc a răspuns:

Mie imi place sa dau

| eroG a răspuns:

Mai copila esti clasa a 9-a. ce iubiri va trebuie acum fratilor. Luati si va traiti copilaria fiti prieteni cu totii si nu mai traiti ca si cum totul ar fi o drama. Doamne.