| anonim_4396 a întrebat:

Povestea mea e urmatoarea sunt un baiat ok,dragut cu simtul umorului insa nu prea am noroc cu dragostea. Exceptand perioada asta in care sunt in sesiune, inainte de sesiune am mai incercat sa intru in vorba sau sa abordez cate o fata ba chiar am iesit cu vreo doua la suc dar nu s-a legat nimic, Am 19 ani si incep sa-mi fac probleme din cauza ca nu am prietena ca nu am raporturi sexuale,problema este ca nu am un grup de prieteni in care prin prieteni comuni sa cunosc si alte persoane,practic sunt adeptul intalirilor face to face cu prea imi place facebook-ul, mess-ul etc, una ca iti ia prea mult timp pana iesi cu persoana si altele etc.Acum o sa intru in vacanta,probabil o sa merg la tara la bunici si o sa stau o perioada buna pe acolo,,,,nu stiu ce sa mai fac parca ma obisnuiesc cu gandul de a nu avea prietena,nu stiu nu prea am initiativa iar cand vad ca incepe sa se infiripe ceva cu vreo tipa imi creste moralul,practic e o chestie moral si initiativa,sunt constient ca nu am eu o problema legat de modul de a vorbi,a ma comporta cu o fata dar,nu stiu si lipsa uor prieteni cu ajutorul carora sa cunosc persoane reprezinta un dezavantaj,ma gandesc ca altii desi nu sunt la fel de inteligenti fara lipsa de modestie au noroc ies cu fete iar eu avand destul de multe calitati nu prea am noroc,cum sa fac sa depasesc problema aceasta si sa-mi fac o prietena, ast pareri,,, multumesc.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poarta-te normal.Inteleg ca esti putin, sau mai mult ingrijorat dar nu ai motive serioase.De ce nu faci ceva cu adevarat important pentru viata ta? Ai 19 ani, iti spun sicer, fete vei cunoaste oricum, si cu si fara prieteni.Acum nu trebuie sa te gandesti, gata, am iesit cu fata asta poate vom fi impreuna.Fa-ti si tu niste preferinte, poate iti place vreo fata anume, daca nu, stai linistit, implica-te in vreo actiune ceva poate iti faci prieteni.Deci,cel mai bine,dupa mine, e ca nu ai multi prieteni, ca simti nevoia sa vorbesti cu cineva, sa razi cu cineva, sa iubesti pe cineva si ar fi bine pentru tine daca ai gandi ca o sa intalnesti o persoana potrivita pentru tine.Si cine stie, poate atunci cand te astepti mai putin, asta se intampla doar oamenilor cu suflet bun sa stii.Si,asta nu e asa problema, problemele adevarate nu sunt la 19 ani.Ne vedem peste 5 ani.

| vitbsk a răspuns:

Salut, cu riscul să o iei în nume de rău;
Te-ai gândit că poate, ai altă misiune?
"nu am un grup de prieteni"
"parca ma obisnuiesc cu gandul de a nu avea prietena"
"sa iesiti cu niste baieti sau un grup (la un biliard etc) si pur si simplu sa nu aveti ce discuta adica sa nu iti faca placere sa stai in grupul ala"
Faptul că nu te regăseşti în tiparele lumii acesteia nu îţi spune ceva?

| christ91 a răspuns (pentru vitbsk):

Nu o iau in nume de rau insa pui gresit problema, eu sunt foarte constient de unele mici probleme insa unele raspunsuri pot ajuta pe oricine din aceasta cauza am cerut unele sfaturi.

| vitbsk a răspuns (pentru christ91):

Sal, eu nu am zis că ai avea vreo problemă, e chiar bine să ceri sfatul.
Ideea e că ori nu ai înâlnit încă fata cu care să rezonezi şi cu care să te înţelegi.
Ori ai altă misiune decât căsătoria şi viaţa de mir.

| Marry410 a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti zic. iesi si tu din casa cu prietenii aia putini pe care ii ai prin intermediul lor cunosti alte persoane..etc. Baga-te in seama cu fetele ..bafta!

| Ahead a răspuns:

Si eu am fost ca tine, dupa ce am descoperit seductia si am aplicat in viata personala nu ma mai plang cand vine vorba de relatii, sex, iubire.
Imi e mai usor sa comunic, nu ma mai pierd asa repede si nu mai sunt timid deloc.
www.despreseductie.ro - incepe de aici
Mult succes iti doresc si sa fi iubit!

| anonimul0826 a răspuns:

Eu sant intr-un grup de fet si e bine incep sa cunosc si alte fete dar degeaba dca sunt timid

| TroLoLoLs a răspuns:

Problema ta este ca esti prea timid..mai intai incearca sa intri intr-un grup de prieteni...si probabil ei te vor ajuta happy
funda?