| Pyskiss a întrebat:

Prietena mea are 13 ani in clasa VII.Sunt cu ea de aproximativ 3 luni.Inainte sa fiu cu ea, avea note foarte bune numai de 8-9-10.Acum 2 luni a luat 2 de 3 si un 4.Primele note mici.Nu a mai avut 3 sau 4 numai note de la 8 in sus.Tot acum 2 luni ia imi spunea ca maicasa ii tot zice sa invete si sa lase baietii. Ea mi-a zis ca incearca sa faca din aman2 si sa invete si sa ramana cu mine.Mama ei a zis ca nu are nicio treaba daca ea ii cu mine pentru ca sunt un baiat foarte de treaba.nu injur, nu fumez, nu beau sau alte chestii doar a zis ca vrea ca fata ei sa intre la un liceu bun.Ieri a intrat pe mass. si mi-a zis:Ea:Tot ma gandesc la ceva, Eu:La ce?, Ea:Nu cred ca pot invata daca sunt cu tine, nu stiu ce sa fac, Euai putem ramane amici ca tu sa poti invata mai bine, Ea: Scz na`m crezut ca o sa se ajunga la asta, Eu:Nu`i nimic te astept, ne putem intalni in vacanta sau mno, Ea:Aha., Peste 10 min ii zic ca trebuie sa ies si sa aiba spor la invatat sa ia note bune, ca ea mi-a zis ca daca scoate media 9:50 pe sem II va fi din nou cu mine., II zic ca ies. ea okok, bye. Intru peste 5 minute si o intreb ce mai zice. Eaai nu stiuok da ce ai mai facut azi Ea:nimic.Si incepea sa vorbeasca foarte sec cu mine, la urma zice ca nu mai sta pe mass, si iese nici nu ma saluta nimic., Eu i-am mai scris ca vreau sa-i mai zic ceva. Dar nu am mai apucat ca a iesit.Peste 4 ore intra pe mass si vede ca i-am lasat scris,, Am mai vrut sati zic ceva" si ma intreaba ce? Eu am uitat dar oricum nu mai imi bat capu ca nu conteaza. Ea : eh nu. si imi zice:noh bine eu ies ca nu mai am chef sa stau pe calculator, asa zice si cand era cu mine, ea stia ca daca o sa zica asta o sa-i zic da de ce sa iesi cand poti vorbi cu mine, dar eu i-am raspuns, ok sa ia nb. ea ok mersi la fel. si a iesit.Deci s-a despartit de mine ca sa poata invata, eu stiu ca daca o fata se desparte de un baiat va fi deprimata si nu va mai putea invata, si o sa se intoarca la acel baiat odata si odata.Sau si-a gasit pe altul si a bagat pretextul asta sa reuseasca sa scape de mine ca poate s-a saturat de mine si nu mai are chef s-a plictisit nu mai simte nimic si nu a stiut cum sa-mi zica sa nu ma raneasca? Multi mi-au spus vorba asta.: Daca o iubesti las-o sa plece, iar daca te iubeste se va intoarce? Ce credeti voi? Sa par indiferent sa nu o mai bag in seama o vreme? Dau funda pentru cel mai bun sfat! App. ma intalnesc cu ea foarte rar maxim 7 zile pe luna. o zii stau cu ea maxim 1 orastraight face nu inteleg cum nu poate invata?

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Nu. Nu trebuie sa fi indiferent daca simti ceva pentru ea! Dar chiar trebuie sa o lasi sa invete.Din momentul in care voi doi v-ati combinat, ei nu i-a mai stat capul la invatat! Si o cred, pentru ca si mie mi s-a intamplat jur! Ea sta cu gandul la tine, ce o face, unde o fi, de ce nu intra pe mess. si nu ii mai arde sa invete! Nu trebuie sa o condamni! Trebuie doar sa o astepti! Asculta de sfatul prietenilor tai: Daca te iubeste, se va intoarce cu siguranta! Bafta multa si incercati sa va vedeti mai des. Ce relatie e asta? cateva zile pe luna? Si in zilele alea cand va vedeti stati o ora? Vorbeste cu ea, altfel o sa va pierdeti unul pe altul.

3 răspunsuri:
| Issaa a răspuns:

Pai poate nu poate invta pentru ca se gandeste la tine, si cand incearca sa invete ii zboara gandul la tine. cine stie poate esti primul ei prieten si nu vrea sa te piarda. Incearca sa lamuresti adica sa ramaneti prieteni si vezi cum merg lucrurile daca nu sunteti impreuna. Nu trrebuie sa pari indiferent pentru ca o vei ranii, lamureste si spune-i ca comportamentul tau este pentru binele ei.

Bafta :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca nu tea placut destul de mult ca sa renunte la tine pentru scoala...ori ii place de alt cineva.eu una am 10 pe linie si nu stau deca maxim 2 ore pe zi sa invat +sa fac teme si chiar si asa eu nu as renunta la baiatul de caremi place(as invata noaptea, mi-as face temele in pauze, orice)

| UnNumeNushCare a răspuns:

Da-o drk...si eu am tot 13 ani si am avut o prietena inainte de a se termina semestrul 1 si tot la fel m-am despartit de ea. Zicea ca nu mai poate, ca va veni mama ei la scala si imi va cere media scazuta la purtare ca stau la telefon cu ea toata noaptea si nu o las la scoala ba chiar am avut o discutie cu maica-sa si incepuse sa injure ca o *****happy. Zicea ca are media sub 9 si nu poate intr la liceu bun.da cum drk ca eu am media 9, 78 si imi petrec exact timpul care il petrece si ea la invatat, sa presupun ca asa face.Sa zicem ca max 1 juma vb cu e ea la tel.Da le drk ca unele fete au niste fite dupa ce ca sunt proasta de bubuie, gasesc mereu motive.Nu zic de toate fetele, unele sunt ff de treaba si chiar dau dovada de stil.pe cand altele dau din cur se machiaza ca ultimile crve de pe centura( scuze limbaju-da asta e adevaru) nu zic ca nici fetele de treaba nu se machiaza, da nu asa tata, las-o drk.Deci concluzia finala e ca daca tu ai placut-o ai fost naiv ca nu trea sa pui suflet pentru oricine, mai ales daca ea nu tinea la tinesad Nu fi trist avem timp sa avem o gramada de prietene.Noi carte sa invatam sa ajungem oamani si dupa aia o sa vz tu ca o sa vina fetele singure la tine daca esti cineva in lume, dar daca esti un traseist care doar sta fumeaza si cu sticla de bautura-n bot cine o sa ajungihappy