| Pyskiss a întrebat:

Prietena mea are 13 ani. Avea note foarte bune inainte sa apar eu.Maicasa ii tot interzice sa se intalneasca cu mine ca vrea ca ea sa aiba note mari si sa intre la un liceu bun.Am vorbit cu maicasa si o zis ca nare nicio treaba ea daca ii cu mine doar sa invete.Sunt cu ea de 3 luni. A luat 2 de 3 si un 4 primele ei note mici.De cand ii cu mine asta s-a intamplat acum 2 luni.Si i-am zis ca am putea ramane amici sa poata invata. Ea mi-a zis ca nu vrea sa ramanem amici si ca incearca sa invete dar sa fie si cu mine.Ieri a intrat pe mass si mi-a zis ca nu crede ca poate sa invete si sa fie si cu mine.Eu ma intalnesc de 7 ori maxim pe luna. adica o saptamana cate o ora pe zi.in rest vorbesc cu ea pe mass si la telefon.Maicasa ma place pentru ca is de treaba, nu fumez nu beau si nu injur. Dar totusi nu o lasa pe ea sa iasa la plimbare cu mine.Inainte imi zicea ca ma iubeste si nu vrea sa se desp. de mine ca incearca si sa invete. Dar ieri a fost total diferit a zis ca nu poate invata si sa ramanem amici.Am vorbit cu cea mai buna prietena a ei si ea mi-a zis ca ea tine foarte mult la mine si chiar vrea sa isi scoata media.Ma inteleg foarte bine cu prietena ei. dar nu inteleg ce a deduso la asta. Ii este frica si de maicasa ca o zis ca daca ia note mici no mai lasa sa fie cu mine. Iar dupa ce mi-a spus asta ieri i-am zis sa ramanem amici ea a acceptat. Iar dupa am zis ca trebuie sa ies de pe mass si sa aiba spor la invatat si note cat de bune ca sa fim din nou impreuna. ea mia raspun okok bye. Dupa 10 min intru din nou pe mass si zic cmz? la care ea. pai nu stiu, eu : ce ai mai facut azi. ea: pai nimic. si mi-a zis ca trebuie sa inchida calculatorul si ca iese de pe mass. fix cand i-am scris eu. vreau sati mai spun ceva ea a iesit fara sa ma salute, nimic a vorbit cu mine ca si cum vorbeste cu ceilalti baieti ce sa fac.sa comportat foarte ciudat ea mereu ma saluta cand iesea.era complet aiurea. dupa 4 ore intra pe mass si ma intreaba ca ce am vrut sai mai zic. eu ii raspund ca nu mai stiu si ca nu are rost sa ma mai gandesc ca nare importanta. ea eh nare.Mai las acum si o conv ce am vorbit mai exact ieri cu ea: ok trebuie saies, eu : am mai vrut sati zic ceva., peste 4 ore imi scrie. spune-mi acum daca poti. eu nu mai are importanta, ea : ok nu mai am chef sa stau pe calculator, ea zicea asta si cand era cu mine. ca stia ca daca o sa zica asta o sa-i zic eu ceva de genu. dap vorbeste cu mine, cas aici sau chestii, da i-am raspuns ok sa ia noapte buna. A vorbit foarte ciudat ieri, de ce sa comportat asa, posibil sa fi gasit poe altu si nu a stiu ce motiv sa bage sa scape de mine sa nu ma raneasca? sau chiar vrea sa invete, si nu poate dac ae cu mine, daca ma iubeste se va intoarce la mine nu?, ce sa fac so bag in seama zilele astea?, dac aim ida beep sau cv sa o sun inapoi sau so las un timp singura si sa nu ma bag ca si cum nas exista? merita? acum 2 luni imi zicea ca ma iubeste mult si nu minte ii foarte sincera, si e o fata cu picioarele pe pamant, adica nu a mai avut pana acum un prieten eu am fost cum s-ar zice primul, si foarte multi sau dat la ea si nu ia bagat in seama, nu ca o laud sau ceva sa nu credeti da e frumoasa de felul ei are corp frumos ii de treaba si restul, si nu se uita dupa altii, la inceput ma facea gelos sa vada daca o iubesc, si mai multe acum s-a schimbat complet. ce pot sa fac cateva sfaturi? pls funda scuzatima pentru repetari sau greseli dar sunt foarte confuz. si ingrijorathappy

3 răspunsuri:
| Mihai_7676 a răspuns:

Ma prietenas scrie mai putin si mai la obiect. Spune-mi si mie ce iti trebuie dragoste cu o fata de 13 ani lasa fata sa isi vada de viata nu va casatoriti maine. Spune-ne si noua ce varsta ai de te intereseaza asa mult fata.Nu inteleg cum e cu tampenia asta de dragoste la 13 ani.Voi nu stiti ce inseamna o relatie.Nu dispera dupa o fata ai toata viata inainte big grin.Nu inebuni fata la cap las-o in pace sa faca ce vrea.

| cattaleya a răspuns:

Buna Pyskiss! Imi pare rau pentru situatia in care esti pus, dar nu iti mai face griji la varsta aceasta asa sunt "realatile".Las-o in pace nu-i mai da atata importanta. Daca ea te intreaba ceva, raspunde-i nu fi morocanos. Poate o sa mai fiti prieteni mai tarziu dupa ce intra la liceu.Acum nu poti face prea multe, totusi eu iti recomand sa ii propui sa invatati impreuna.Asa va invata si veti fi si impreuna. Sper ca te-am ajutat

| UnNumeNushCare a răspuns:

Ba frate uita-te ca ti-am mai lasat un coment pe cealalta intrebare a ta...si nu mai are rost sa scriu eu ca acelasi lucru iti zic. apropo buna intrbarea lu mihai cati ani si de unde esti:d ca am un pr in scoala ca statea cu una bunaaahappy