| Heys a întrebat:

Buna TPU.Prietena mea m-a parasit acum cateva zile.Eu sufar dupa ea dar mi-a spus ca ma iubeste dar s-a indragostit de alt baiat si nu poate trai fara el.Eu am inteles ce sa ii fac acu daca mi-a zis cum stau lucrurile dar ieri ma aflat de la o prietena de ai ei(Fiind si eu interesat putin de baiatul cu care umbala) ca eu are o relatie de la distanta cu un baiat de 18 ani (ea are 14). Noi stam in Pitesti si el sta in Timisoare. Mi se pare destul de absurd sa stea cu unu atat de mare in primul rand si in al doilea rand la o distanta asa de mare.Doar sa vb la mess si telefon. Noi ieseam zilnic aproape prim parc la terase si restul stateam la cateva blocuri distanta si ne cunosteam de cand aveam 9 ani.Acum nici nu mai vb cu mine.Nu inteleg cum poate fi atrasa asa pe mess doar prin niste vorbe. Voi ce parere aveti?:

Răspuns Câştigător
| ThePunisher a răspuns:

Nu merita sa suferi dupa ea. Ea a facut ca in proverbul ala, a dat vrabia din mana pentru cioara de pe gard. La varsta asta sunteti niste copii naivi, iar ea se pare ca e foarte naiva din moment ce umbla cu unul de 18 ani. Eu zic sa stai linistit, sa nu te mai consumi. In fond de ce sa suferi dupa cineva care nu te iubeste? Ca daca te iubea ati fi fost si acum impreuna, nu-i asa? Gandeste logic. In privinta ei, stai linistit, va primi ceea ce merita, in viata toate se platesc skull. Tu vezi-ti de viata ta ca ai timp sa cunosti si alte fete. Capul sus! In viata, atunci cand esti la pamant, ai doar o singura optiune: te ridici, te scuturi de praf si mergi mai departe. Succes!

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Femeile au altă logică, decât bărbații!
Sunt altă specie, nu încerca nici măcar să le înțelegi, că este zadarnic.

| ciara111 a răspuns:

Deci dragostea nu are varsta.si intre mine si prietenul meu sunt 4 ani dif intre noi.ma rog.si eu am fost la fel vb cu un baiat pe mess si la tell,dar nu am fost atrasa de el ci de vorbele lui,imi spunea ca ma iubeste si chesti,in real nu exista iubire doar pe internet sau telefon,ar trebui sa vorbesti cu ea,spune-i sa revina la realitate,nu o sa se vada niciodata,daca nu accepta asta,crede-ma ca la un moment dat se va satura ea singura,fara sa o convinga cineva, la fel trebuie sa ai grija, pentru ca pe internet sunt o gramada de baieti care pun fetele sa mearga la ei si dupa aia le vinde, ai grija aflai parola si citestei conversatile, ai grija de ea:d bafta

| WillWright a răspuns:

Mi se pare ca fata e cam penibila... Daca zici ca are 14 ani, ar trebui sa-si dea seama ca procedeaza stupid si ar fi trbuit sa stiut ca relatiile la distanta mereu au sfirsit urit... Oricum nu-ti face griji, o sa-si dea seama, dar prea tirziu.
Sfat: Las-o sa faca ce vrea cu viata ei si tu cu a ta, priveste inainte, cu siguranta vei intilni alta...Bafta!

| florin_9727 a răspuns:

Intr-o relatie nu conteaza ani. dar mai las-o si pe ea un timp si la urma isi va da seama. o nrelatie virtuala e foarte posibil. inceraca s mai bv cu ea

| florin_9727 a răspuns:

Intr-o relatie nu conteaza ani. dar mai las-o si pe ea un timp si la urma isi va da seama. o nrelatie virtuala e foarte posibil. inceraca s mai bv cu ea. parerea mea e s mai astepti