| naomi08 a întrebat:

prietenul meu vrea sa facem dragoste dar eu nu prea sunt deeacord dar nu vreau sa-supar, avem relatie de aproape 2 ani si tin mult la el, ce sa fac, si eu vreau, dar sa risc? laughing) multumesc, anticipat!

Răspuns Câştigător
| Deea2710 a răspuns:

Parerea mea e ca daca te iubeste o sa te inteleaga si o sa astepte. Explicai simplu si spune-i ca nu esti inca pregatita si ca daca ar vrea sa mai astepte, pentru ca draga mea e dreptul tau e totusi o chestie pe care doar noi fetele o intelegem, mai e si virginitatea. Daca te iubeste cu adevarat o sa te inteleaga si probabil o sa vina un moment spontan cind o sa fiti constienti si pregatiti si totul o sa decurga bine-important e sa folositi prezervativele, nu cred ca vreti sa aveti o surpriza. Sper ca te-am ajutat.

8 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Ce sa risti? Nu mai suntem in in epoca de piatra unde ramai gravida numai printr-o atingere...

| RAY a răspuns:

2 ani sa stii cu o fata si nimic sex? ma mir saracul baiat cum de a rezistat atata, faci ce vrei tu

| neutrino a răspuns:

Vezi ca te pacaleste, el doreste sa daca sex cu tine, nu dragoste!

| Emilian65 a răspuns:

Daca voi va iubiti cu adevarat, puteti face dragoste fara nici o problema.

| SkyPilot a răspuns:

Daca tu nu esti pregatita, nu o face. El trebuie sa inteleaga si sa te astepte pana cand esti gata pentru el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai îndoieli fie nu eşti pregătită emoţional să-ţi începi viaţa sexuală, fie subconştientul îţi spune că el nu este cea mai bună alegere. Crede-mă, când vei fi pregătită iar el este persoana potrivită nu va mai exista loc de îndoieli. Până atunci nu o face sau rişti să regreţi mai apoi.

| e1xtz a răspuns:

Pai zi-i asa; iubitu`, daca tot ai stat doi ani sa ajungi la pasarica mea, si acum nu mai ai rabdare si ne despartim, daca dau de altu` si o fac in doua luni nu o sa crapi maxim?! ...asa ca dusuri reci, gura mica si mai asteapta

| RAY a răspuns (pentru e1xtz):

Ai dreptate, ala a stat 2 ani altu in 2 luni face sex cu a, cat de prosti sunt uni si creduli