| Faraway a întrebat:

Vreau sa va pun o intrebare mai cu semne de intrebare pentru mine. Vreau sa va intreb, daca in timpul preludiului prietenul meu ma atinge incontinuu pe sfarcuri >:" cei care stiu despre ce vorbesc inteleg, eu nu m-am exprimat prea bine. vreau sa va intreb credeti ca asta are vreun efect negativ? sau vreun risc, uneori nu as vrea sa mai facem asa dar asta ma face sa ma simt cel mai, intelegeti voi.eu nu prea imi dau seama. daca are vreun risc.va multumesc anticipat! va pup

8 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Nu văd nimic rău în asta! Majoritatea băieţilor uită de astfel de detalii, aşa că ar trebui să fii mulţumită cu un băiat care ştie cum să te facă să te simţi bine.

| Jozefina a răspuns:

Nu cred, nu are nimic daca iti atinge sfircurile, daca faci sex cu iubitul asta deam arata ca ai incredere si el e sanatos nu? nu cred ca ai face cu cineva pe care nustii daca are ceva infectii ori nu...nui nimic rau

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Este foarte important PRELUDIUL - adică perioada "dinaintea" actului sexual ( în sine ) - care TREBUIE să fie cât mai ÎNDELUNGAT, în care vă "pregătiţi" ( unul pe celălalt ) pentru actul sexual propriu-zis.

Acest PRELUDIU constă în mângâieri îndelungate în zonele erogene ( acolo unde vă excitaţi/vă place ), săruturi pasionale ( eventual sărut "francez" ), treptat vă dezbrăcaţi ( până rămâneţi goi ); după care treceţi la un alt stadiu şi vă "ocupaţi" fiecare de organul sexual al partenerului, puteţi încerca o combinaţie de sex oral + cunilingulus ( se linge cu limba organul sexual ) + anilingulus ( se linge cu limba zona anală ), se ling uşor ( sau se pot suge uşor ) sânii/sfârcurile/gâtul partenerului ( partenerei ), EL poate suge uşor clitorisul partenerei, etc.

TOATE acestea trebuie făcute în SPECIAL de către el, pentru plăcerea şi excitaţia TA - deoarece dacă nu eşti destul de excitată, atunci vaginul tău nu va fi suficient de lubrefiat ( deci nu vei fi destul de "udă" la "piersicuţă" ) şi atunci penetrarea va fi MULT mai grea!

Apoi, EL trebuie să fie cât mai delicat cu tine şi să continue preludiul până când VEDE efectiv că te-ai "udat" foarte tare şi ABIA după aceea să te pătrundă cu "fineţe" ( dar în acelaşi timp FERM, dintr-o singură încercare şi NU prea adânc, acum la început, ca să nu lovească "fundul" vaginului )!

De asemenea, dacă observă că nu te "uzi" suficient de mult pentru a te penetra cu uşurinţă ( după URMAREA paşilor enumeraţi mai sus ), se poate folosi o cremă/ulei lubrifiant/ă - se găsește în supermarket ( sau la farmacie ) şi costă de la 10 lei în sus ( depinde de tip şi de magazin )!

Mai mult, după penetrare, la primele 10-15 mişcări TREBUIE să fie foarte delicat şi să NU te pătrundă adânc ( deoarece mai durează "puţin" până când vaginul se lubrefiază COMPLET )!

Faptul că prietenul tău este mai "insistent" în zona sfârcurilor NU are nici un efect negativ şi nici un risc - poţi să stai liniştită!

| Oana92 a răspuns:

Singura consecinta negativa ar fi ca dupa ceva timp sfarcurile tale nu o sa mai fie la fel de sensibile si de usot de excitat

| Mirunelu a răspuns:

Nu se intampla nimic, nu este nici un risc. Sfarcurile sunt chiar o zona erogena si asa cum spui tu iti provoaca placere cand le atinge.

| Exxtremus a răspuns:

Nu, decat sa ti le infectezelaughing

| dydda a răspuns:

Nu nu e niciun efect negativ.Doar ca lui ii place si pe unele chestia asta le excita. Poti sa ii spui ca sa nu se supere dar tie nu iti place chestia asta si sa vezi ca va inceta:*

| Faraway explică:

Eu ma refeream sa nu am probleme dupa cu sanii..intelegeti voi, k si din contra, k mie imi place asta cel mai mult! va multumes :*:*m-am mai linistit:*