| Anonimsoulmate a întrebat:

Problema mea este ca am ales sa ma casatoresc. Da, cam devreme din punctul meu de vedere. Oricum, lucrurile sunt ok, nu imi pare rau dar exista un lucru care ma nelinisteste. Nu rezist niciodata sa nu ma intalnesc cu alte fete. Adica inainte nu era o problema ca nu stateam cu prietena impreuna si cand imi faceau avansuri, mai ieseam serile, veneam dimineata la 6 acasa, nu ma intreba nimeni nimic. Acum ca m-am casatorit de putin timp, incerc sa las deoparte aceste "obiceiuri proaste". As vrea sa fiu un barbat model insa cand vad ca o colega de munca se da la mine, imi face avansuri, imi spune ca ar iesi cu mine intr o seara, simt ca iar imi vine sa rup usa cu toate ca stiu ca nu este bine...ce pot face in situatia asta sa pot sa imi vad de drumul meu linistit si sa pot spune NU oricarei tentatii?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Dacă totul merge bine și nu ai nici măcar un motiv serios de care să te plângi (mai ales de sex, în cazul tau) în relația ta, sau căsnicie, cum vrei să-i zici și tu cedezi la niște avansuri ești de tot râsul. Singura rezolvare e să divorțezi și să continui să faci ce ai făcut oricum și când ai fost căsătorit, până când te plictisești sau "ți se plictisește penisul".
Nu e destul să vrei, sau să conștientizezi că nu faci ceva bine, trebuie să și faci ceva în privința asta.

Dar să nu fim negativiști și să căutăm totuși o rezolvare.
Dacă îți face cu ochiul o femeie și îți vine un chef nebun de sex, du-te la soția ta și faceți sex, acolo, oriunde ați fi în acel moment. Nu contează că sunteți la biserică, faptul că îți înșeli nevasta' e mai rău privit de Dumnezeu ca și cand faci sex cu ea prin biserici sau muzee, cică.

Bun, am exagerat, legat de tot. Nu e o problemă prea mare ceea ce faci, dar nici nu e neînsemnată. Până la urmă, totul constă în a alege: E decizia ta dacă vrei să ieși cu una în fiecare seară, sau să fii cu cea actuală pentru tot restul vieții (sau până vă despărțiți).
Oricum, uită-te la asta, poate te ajută:
http://www.imdb.com/title/tt1186370/
Așa o să ajungi și tu :))

11 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Of fratele meu drag, OMUL NU ESTE PROIECTAT SA FIE MONOGAM, ceea ce vrei sa faci tu NU este de judecat, asta este firea ta, nu te poti impotrivi, mare greseala ai facut sa te insori de tanar, esti la varsta la care trebuie sa strabati cat mai multe cearsafuri. Nu este vina ta ca esti asa, asta esti tu si iti plac aventurile, ca si mine, eu te sfatuiesc sa te ti de aventuri atata timp cat nu afla sotia,

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel m ai bine este sa te abtii, bucura te ca ai sotie, altii care nu au ce sa m ai spună? Tu macar esti avantajat, pretuiește ti sotia, nu i ti bate joc de ea, de ce vrei sa flirtezi cu altele? Asta este trădare ce faci tu, si o vei rănii rau de tot pe sotia ta, vei avea cu ea numai scandaluri si gelozii, din cauza ca esti un afemeiat. Ce vârstă ai? Dar sotia ta?

| RAY a răspuns:

Daca tu esti acolo, esti un tip atragator si frumos e normal sa se dea altele la tine, daca o iubesti cu adevarat vei trece peste asta, ai grija ca daca isi bati joc se intoarce asta in viitor, tu o iubesti sau? fi sincer?

| Anonimsoulmate explică (pentru RAY):

Clar ca o iubesc si o respect...de cand m am casatorit, nu am calcat niciodata stramb.dar totusi, uneori nu imi da pace chestia asta ..este chiar greu sa spui nu cand apare o tipa din grupul de prieteni si iti face o oferta de nerefuzat, cu toate ca stie situatia ta, poate are si ea pe cineva acasa. Sper sa se schimbe situatia si sa intru si eu in randul barbatilor responsabili...

| RAY a răspuns (pentru Anonimsoulmate):

Tu crezi in ea ca e fidela cu tine?

| neutrino a răspuns:

Daca asa ti-e felul, nu ai cum sa te schimbi. Daca mai adaugam si faptul ca deja ai plecat pe acest drum nu cu mult entuziasm, atunci misiunea ta de a deveni baiat de casa este imposibila. Sper ca interventia ta este totusi o gluma!

| R0R0 a răspuns:

Dar de ce te-ai casatorit daca nu poti rezista acestor tentatii?
Din ele denota ca nu ai sentimente foarte puternice fata de sotia ta

| TheLoveDoctorr a răspuns:

De ce ai schimba ceva? Eu spun sa te simti bine si lasa-l pe diavol sa-ti arate ce e distractia. Vrei sa fii captiv intr-o idee monotona toata viata? Aceeasi gaura toata viata frate.

| Dugalle a răspuns:

Sa spui pur si simplu NU.

| Nitunitu a răspuns:

Problema ta e ca te-ai casatorit?

Casa de piatra!

Vrei sa faci ceva sa scapi de viciul cu femeile care iti dau tarcoale?

Ia-ti nevasta in pat si faceti copiii.

Next level in casatorie!

Nu te gandi la alte femei, e in firea lor sa desparta cupluri fericite, dupa care pleaca mai departe...

Vezi-ti de viata ta si anunta-le dupa ce sotia ta e insarcinata ca o sa aveti un copil frumos si sanatos.

Toate cele bune si ai grija de sotia ta si de familia ta. Fi corect eu ea si va fi langa tine mereu...

| ilove5sos a răspuns:

Daca asa esti tu, te asigur ca nu te vei putea schimba. Cel mai bine este sa divortezi. Explica-i sotiei tale situatia, si spune-i ca este mai bine sa va despartiti, decat sa ajungi sa o inseli. Bucura-te de viata!happy Daca intr-adevar o iubesti, vei renunta la flirturi si te vei face barbat de casa.