| Charm a întrebat:

HEy TPU, am o mica mare problema. Acum cateva zile, am avut o discutie putin mai serioasa cu prietenul meu. Dupa ce am vorbit ce si ce el mi-a spus ca atunci cand colega noastra de clasa ne-a combinat el nu a vrut sa accepte fiidca nu mia simtea nimic pentru mine dar nu a vrut sa ma raneasca. Dupa ce mi-a spus asta mi-a mai zis ca a jurat sa faca toate fetele fericite in afara de cea ce ia ranit inima adica eu. Luni la scoala in ora de sport eu stateam pe banca langa colega mea si el facea sport cu restul baietilor. Cum trecea pe langa mine mi-a spus colega ca el se uita la mine din cand in cand. Urmatoarea zi o alta colega mi-a spus ca era nervos si din nou m-a privit putin. Astazi in pauza eu stateam de vorba cu prietena mea cea mai buna si un vecin, si fara sa stiu fostul meu prieten era in spatele meu, stand in banca unei colege. Mereu alearga dupa fete prin clasa si le gadila si le face de toate, spunand ca asa isi reface el inima dupa ce i-a fost franta. si in penultima ora, la fizica nu a venit proful si eu impreuna cu o colega ne amuzam pe tema melodiei Asi eu te pego, fara sa face galagie doar radeam cu pofta mai incet. si el statea la tabla facand de serviciu si scriindu-i pe cei ce faceau galagie si se mai uita la mine. Ce ar trebui sa insemne asta? Doar se uita la mine, sau simte ceva? el a zis ca nu ma mai iubeste si nu stiu de ce dar am impresia ca atunci cand se joaca cu fetele din clasa vrea sa imi faca in ciuda sau sa ma faca geloasa.

VA rooooog, chiar vreau sa stiu fiindca eu inca tin foarte mult la el, cu toate ca spun ca il urasc si ca nu mai am incredere in ce spune dupa ce m-a mintit ca inca ma iubeste.

6 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Cred ca ar trebui sa incerci sa vorbesti cu el in particular, doar tu si el, fara prietene sau alte persoane in jur. Daca te mai place si il placi sa fiti impreuna, daca nu te mai place macar sa va impcati, sa puteti sta in aceeasi clasa fara sa fiti suparati unul pe celalalt si sa va uitati urat.

| Barblaster a răspuns:

Rar mai gasesti o fata care sa-si puna numele din Naruto.

ORICUM, eu cred ca inca te place si ca de fiecare data cand gadila alte fete o face doar ca sa te faca geloasa. Vrea sa te faca sa-ti para rau pentru... orice i-ai facut tu lui.

Daca vrei sa te ierte si sa treci peste toate neintelegerile, iti sugerez sa intretii o discutie serioasa cu el.Mult noroc

| Charm explică:

Nu am avut idei si ce asta mi-am pus numele asa dar lasand asta la o parte nu inteleg cum l-am ranit. El ma placea inca din clasa a 5a.

Cand eram in clasa a 5a a fost un baiat din a 8a care ma atragea fizic doar atat, iar acum in a 7a, am scris un fel de bilet in care nu prea mai stiu ce am scris doar ca l-am scris ca sa ma descarc intr-un fel de sentimentele pentru el, si asa a fost dar pentru o perioada scurta de timp. Si dupa cum ai spus tu sa vorbesc cu el, nu prea pot, ma ignora complet, de abia daca mai vorbeste cu mine, si nu am curaj sa vorbesc cu el. In preajma lui sau a altor persoane baieti, sau rude pe care nu le cunosc sunt timida, dar cand sunt cu prietenele sau acasa nu stiu...sunt altfel, am tupeu, curaj.etc

| Barblaster a răspuns (pentru Charm):

Toti suntem asa "timzi" la capitolul dragoste.Dar daca chiar iti doresti sa te impaci cu el, TREBUIE pana la urma sa vorbesti cu el.Calca-ti pe inima si spune-i, altfel nai sa reusesti.Mult noroc mai departe

| Charm explică (pentru Barblaster):

Dar degeaba as incerca sa vorbesc cu el daca a zis ca nu ma mai iubeste, si astazi s-a uitat la mine, dar nu a schitat nici un sentiment [fericire, tristete, confuzie...etc]. de cand ne-am despartit ma ignora, si a devenit mai irascibil, egoist, nervos. nu prea stiu ce sa mai fac, si chestia cu vorbitul nu cred ca are rost.

| Barblaster a răspuns (pentru Charm):

Atunci chiar l-ai ranit in vreun fel... Poate ca vrea sa puna punct de-a binelea. Ignoral si tu putin timp, f-al sa-i fie dor de tine, si poate v-a inpacati.