| anonim_4396 a întrebat:

problema mea este urmatoarea :

Deeci imi place de un baiat, el este destul de afemeiat.Noi ne-am cunoscut in felul urmator : eu m-am certat cu cineva ( cu un grup mai exact ) si el m-a sunat sa ma intrebe ce am cu ei, eu i-am explicat asaaa, alea, alea si am ajuns sa vorbim 2 ore la telefon despre tot felul :3 eu il stiam din vedere fiindca a fost cu o prietena buna de-a mea. Asaaa, ziua urmatoare dupa ce vorbisem am iesit cu el si cu un prieten comun, am vorbit alea alea dupa care m-am impacat cu grupul acela si am iesit cu acel grup si a venit si el. El era foarte dragut cu mine :3 O fata din acel grup il place, iar ea a vazut cum noi am vorbit prin mesaje si i-am zis ceva de genul " Vise cu X " (x fiind fosta lui, care imi e prietena ) el a zis " nu mersi " dupa care i-am spus " Atunci cu Y " ( y fiind fata care il place din acel grup ) si a zis ceva de genu " prefer cu tine " da era la basca, si eu stiam asta, si fata aia s-a suparat cam naspa, oricum el stie ca respectiva il place deci mde. Problema este ca nu stiu cum sa fac sa nu il mai plac fiindca imi este frica sa lupt pentru el fiindca poate o sa ajung sa sufar din cauza lui, si poate nu o sa rezolv nimic daca el e afemeiat. Maine ( logic, azi ) o sa mai iesim, el m-a intrebat daca ies cu acel grup si am zis ca da si a zis ca o sa ma sune, deci niste sfaturi ar fi bineee venite, mersi! :3

5 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

Nu...nu incerca sa-l uiti.Din cate spui tu, eu vad ca este o oarecare atractie reciproca! Vezi daca te place, iar daca te place, STAI CU EL!
Mai bine sa regreti putin timp ce-ai facut, decat sa regreti toata viata ca nu ai facut-o!

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Distanteaza-te de el, crezi ca daca va vedeti vei putea sa nu il placi? E afemeiat, chiar tu ai spus-o, ce motive mai vrei ca sa nu te mai vezi cu el?

| grab a răspuns:

Esti elicopter nu alta.
Nu am inteles decat ca esti foarte agitata, inca virgina, ti-ai trage-o dar ti-e teama ca vei doar una din marele lui sir de trofee si pe deasupra ce vor spune celelalte fete care, desigur, arata mai bine ca tine si te vor putea umili public!

Ia-o incet!
Lasa-l sa te doreasca mai mult si pe cat posibil incearca sa te uiti la drum cand mergi pe strada, nu mai tasta in smartphone ca si tastatul iese ca mai sus, si excrementele de caine ti se lipesc de tenisi mai abitir!

Baiatu asta e clar ca te vrea pe tine! Acum!
Dar daca nu faci impresie buna, o sa caute in alta parte diversitate.
Asa ca ori te bagi si duci pana la capat ori stai pe margine si le lasi pe senioare sa iti arate cum se tine un baiat sub toc! happy

Bafta!

| fetitzabunasinebuna a răspuns:

Off. sunt complicate chestiile astea pentru ca nu putem stii ce se va intampla. daca iti place de cineva cu adevarat, daca esti sigura pe tine. si esti gata sa trecii peste tot pentru relatia asta, chit sa el este cam afemeiat cum spui tu, atunci ar trebui sa incercii, dar. fa`l pe el sa te intrebe. fii tu cea. putin indiferenta si fitoasa [ putin, ca dupa, se satura ] si fa`l sa fie ..mort dupa tine. sa-l ai la degetul mic. daca reusestii, iti garantez. ca o sa fiti ceva timp impreunaa. si inca cevaa..sa nu`i fac scene de geloziee. adica. ii spui ce nu`ti convieee. dar sa nu te certii. eventual. daca te-a suparat si. esti mai emotiva sa nu`ti fie teama sa plangii. va aprecia si daca te iubestee. va face orice sa nu te mai supere sa nu te vada plangand! Bafta!

| AnaMaria1957 a răspuns:

In general baietii afemeiati fac astfel de gesturi cu mai toate fetele doar ca in perioade diferite.Cand vede ca cu una nu ii mai merge trece la alta, am patit-o pe pielea mea... Sfatul meu este sa astepti sa vezi daca intr-adevar are intentii serioase sau asa se poarta cu toate fetele. Daca se tine de capul tau merita sa incerci insa daca te tine in texte de pe net si fapte nu prea...crede-ma ca nu merita, o sa suferi mai tarziu! In general baietilor de genul asta le place sa fie inconjurati de fete asa ca sa nu te mire atitudinea lui! Good luck!winking