| vincecarter15 a întrebat:

Recent am fost cu niste prieteni la o fata,am baut etc dar instant a inceput sa imi placa de acea fata.(ce stiam era ca acea fata, de cateva ori a facut-o cu cate un baiat dar acest lucru nu m-a deranjat). Dupa 2 zile i-am dat mesaj si am vorbit cu ea cateva zile bune. Imi spunea chestii de genul ca sunt dragut si ca ii place vocea mea si vorbeam cu ea tot felul de chestii dar cand dau ochii cu ea la scoala mai ca se face ca nici nu ma observa. Intr-o zi mi-am luat inima-n dinti si am intrebat-o daca iese pe afara,dar mi-a zis ca este la ziua unui verisor mai mic si ca nu poate,dar daca e sa iasa mai devreme, ma anunta. Am iesit cu sora mea prin oras (era cam ora 23) si,evident ca am vazut-o cu mai multi baieti si fete. Cand am trecut pe langa am fost strigat de un baiat cu care nu mai vorbisem niciodata si a inceput sa ma intrebe lucruri ca si cum ne stiam de o viata. Cand ea m-a vazut m-a luat in brate si s-a pus cu capul pe umarul meu. Dupa cateva minute de vorba a intrebat o prietena de-a ei "hai mergem colo?" iar apoi m-a intrebat eu unde ma duc si i-am zis '"ca ma voi plimba pe aici" iar apoi am plecat fiecare in treburile noastre. I-am dat apoi mesaj, am vorbit(mi-a spus "La multi ani deoarece trecuse de 00:00 si toata seara mi-a vorbit foarte frumos cu emoticoane cu pupici,mai multi ca de obicei,cert era ca,ma facuse foarte fericit ei eram convins ca in curand imi va spune "da" ) si mi-a zis ca maine iesim pe afara si ca stam cat vreau eu. Cand a venit acea zi,dimineata,prin mesaj, am intrebat-o "azi ce faci?" si mi-a raspuns "vorbesc cu fetele sa iesim ca de mult n-am mai iesit doar intre noi" si i-am zis "aa ok,cum vrei tu". De dimineata,de cand a fost faza asta,nu i-am mai dat niciun mesaj si nici ea,bineinteles(eu de fiecare data, fiind primul care o intrebam ceva prin mesaje,ea niciodata). Nu stiu ce sa fac,pentru ca chiar am inceput sa o plac. Am impresia ca se crede prea cautata,prea importanta dar totusi sunt indus in eroare de tot. Oare sa fie din motivul ca ea e bogata iar eu sunt can sarac? Oare care o fi motivul ca nu am nicio idee si nu mai inteleg nimic din ce se intampla. Idei, va rog?

9 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Omule, inainte de a scrie sfatul meu am citit ce au spus si ceilalti si mi-am cam schimbat parerea. Initial ma gandeam sa fii mai intepator cand te intalnesti cu ea, nu sa fii moale! Poate ca asa sunt fetele in general, initial pot fi ignorante pentru ca nu le sta in fire sa faca primul pas, alteori fac gesturi afective surpriza la care e ok sa raspunzi pe masura (in niciun caz sa fii distant), altfel le faci sa se simta total prost.
Acuma nu stiu, poate e doar o fitoasa, alintata care nu merita atentia ta... poate e doar o fata foarte desteapta care stie cum sa se distreze, sa cunoasca mai multa lume etc. Ca a facut-o cu altii poate fi doar lauda a lor sau zvonuri, poate fi adevar, poate cei care au comentat mai sus au dreptate...

| darrio2007 a răspuns:

Fata are experienta vietii. Tu, din cate vad, esti incepator (sa nu zic fraier). Fetelor le place cate unul ca tine sa isi bata joc de el.Nu este de nasul tau. Fetitei ii place sa sară din cracă in cracă. Daca intelegi ce spun. Tu tii la ea iar altii o reguleaza. Naiv 100 %.

| WaterDrop a răspuns (pentru darrio2007):

Urasc sa-i dau dreptate lui darrio2007 dar are dreptate in cazul asta. Cauta`ti alta si nu`ti mai bate capul cu ea.

| mihai69 a răspuns:

Te-ai dus ca musca la bec. Și ea s-a prins și face mișto de tine. Ia n-o mai băga în seamă, chiar dacă peste câteva zile o să te caute ea (deși nu cred s-o facă - are destui fraieri care să-ți ia locul).
Caută o fată care să te aprecieze, nu d-astea de fițe.

| Steam321 a răspuns:

Astea sunt fetele în ziua de azi ce sa iti fac tu nu te-ai prins deloc ce gen de fata e mi-e sincer sa fiu mi-e mila de tine pentru ca își bate joc de tine și tu ți la ea
Dar na ce sa faci astea sunt fetele în ziua de azi

| vincecarter15 explică:

Pai si ce pana mea sa fac? Si eu sunt convins ca nu o sa imi dea mesaj. Toate cele 3 prietene ale mele au avut aceeasi poveste(figurante, cu bani cu care s-a intamplat acelasi luc

| vincecarter15 explică:

Am avut 3 prietene pana acum, aceeasi poveste. Deja am 18 ani si nu am avut o relatie calumea. De fiecare data cand mi a placut de vreuna a fost pe moment. Daca stau sa caut si sa incerc imi e imposibil. Toate astea cu care am "fost" au fost figurante, populare si cu bani. Niciodata nu reusesc sa ma indragostesc de vreuna mai modesta. Chiar nu stiu ce sa fac...

| vincecarter15 explică:

Nu,chiar a facut-o, asta e cert dar asta nu imi pasa. Pur si simplu vreau sa stiu ce sa fac mai departe. Au trecut aproape 3 zile de cand i-am dat mesajul cu "aa.ok,cum vrei tu!" si nici ca mi-a dat vreun mesaj si nici mie nu imi vine sa o fac pentru ca am presimtirea ca intru prea de tot sub papuc dar si parca faptul ca nu i-am mai zis nimic asa din senin e aiurea. Ce am mai uitat sa mentionez e una din convorbirile noastre care pare destul de ciudata si nu stiu daca are vreo relevanta: eu: probabil ca si x(un prof,n-are treaba, pur si simplu faceam conversatie) e unul dintre admiratorii aia
Ea: pai care mai e?
Eu:pai mai sunt, banuiesc
Ea:daca sunt, nu dau semne
Eusadevident ca ma refeream la mine) pai n-or fi asa pe față
Ea: pai sa fie!
Bun, nu stiu daca are vreun rost dar ma gandesc ca conteaza. Ce sa fac mai departe? Oare ma gandesc eu prea mult? Oare am facut bine ca am sters numarul ei si toate conversatiile posibile cu ea?

| razor1997 a răspuns:

Incearca cateva zile sa nu o cauti, crede-ma, daca te place te va cauta si va fi surprinsa ca nu ai mai zis nimic, altfel nuprea merita sa ti la cineva care nu tine la tine, e greu sa treci pesta asta, dar crede.ma ca trebuie doar sa ai incredere in tine si sa lasi lucrurile de la sine, nu o lasa sa se joace cu tine.