| maria199726 a întrebat:

Recent am facut petting cu prietenul meu. El purta boxeri si niste pantaloni subtiri de bumbac in timpul pettingului. Au fost cateva momente in care i s-a vazut usor capul penisului din cauza ca eu ma frecam de pantalonii lui. Exista vreo sansa de sarcina?

Răspuns Câştigător
| NH4OH a răspuns:

EVIDENT CĂ NU.
Atâta timp cât n-a ejaculat și nu a intrat nimic în tine, logic că nu. Stai tu cu grija aiurea pentru că ai făcut un pas cât se poate de apropierea unei partide amoroase, dar nu e așa. Stai liniștită.
Fundă?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sub 1%

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitate 0%. Pentru formarea unei sarcini sunt necesare minim 2 ingrediente obligatorii care sa se produca si intalneasca in acelasi timp.

| Emilian65 a răspuns:

A ejaculat? Sperma a ajuns la tine in vagin? Daca da, este posibila o sarcina. Daca nu, nu ai cum sa fi ramas gravida.

| wαтerғαll a răspuns:

Cum sa existe sansa de sarcina daca NICI MACAR NU A INTRAT IN TINE? Intru in categoria asta si ma oripilez cand vad intrebari de genu asta, pur si simplu ma uimiti. Creierul cand il mai folositi?
Da, ai 100% sanse de sarcina, eventual cu tripleti

| maria199726 explică:

Nu cred ca a ejaculat deoarece pantalonii si boxeri lui erau uscati, plus ca a zis ca nu a ejaculat.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru maria199726):

Se pare ca nu esti informata cu privire la modul si posibilitatea de a se naste o noua forma de viata. Indiferent de cati ani ai, trebuie sa stii urmatoarele date minimale si anume : Pentru ca o fata/femeie sa ramana gravida trebuie sa fie intrunite 2 conditii in mod obligatoriu, CU PRECIZAREA ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp si anume : 1- In primul rand CONDITIA PRINCIPALA SI OBLIGATORIE este aceea ca fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA, sau deja sa se fi produs ovulatia si astfel sa existe un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2- Sperma trebuie sa ajunga/intre obligatoriu IN VAGINUL EI, deoarece doar asa spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter si in cazul in care acolo vor intalni un OVUL VIABIL il vor fecunda si astfel se va lua nastere o noua fiinta.