| maria199726 a întrebat:

Chiar înainte cu 3 zile de a-mi veni ciclul am făcut petting cu prietenul meu. El era îmbrăcat si si eu. In prima faza, ne-am frecat, iar după el a încercat sa ma convingă sa ii ating penisul dar nu am vrut. In acel moment mi s-a părut ca i s-au dat pantalonii puțin mai jos, ii vedeam penisul ușor, da nu caput penisului. După el m-a masturbat cu mâna cu care si-a aranjat pantalonii. Ciclul mi-a venit. Exista șansa sa fiu gravida?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cu 3-5 zile inainte de data de incepere a menstruatiei (nu a ciclului ca acel termen/cuvant reprezinta alt ceva) se poate face SEX CU EJACULARE intentionata in vagin deoarece in cazul unui ciclu menstrual REGULAT teoretic dar si practic formarea unei sarcini este considerata ca fiind IMPOSIBILA. Faptul ca s-a pornit menstruatia este GARANTIA ca in proportie de 99, 99% in ciclul menstrual anterior nu s-a format o sarcina. In consecinta nu exista nici cea mai mica posibilitate de a fi insarcinata. Multa sanatate.

1 răspuns:
| MarcelAbagiu a răspuns:

Nu poți fi niciodata destul de sigură.
Consultă-te cu medicul ginecolog.