| xFaith a întrebat:

Relatia mea de 1 an jumate s-a dus.
Prietenul meu s-a despartit de mine acum 1 saptamana si 3 zile. din cauza asa-zisului lui amic, care imi este vecin. ( am mai postat intrebari legate de despartirea mea ).
Faza cu fostul meu prieten, sta in felul urmator : fostul meu prieten vine pe la acest vecin al meu. sta in curte, afara, pe balcon, numai ca sa ii pot vedea eu.
- cand fostul meu vine la acest vecin, vine cu masina lui, iar muzica o are data la maxim, ca sa il aud eu.
-posteaza pe facebook unde se duce cu acest vecin.
-da cereri de prietenie la fete si like-uri.
Eu sunt distrusa. inca il mai iubesc, si ma doare sufletul sa il vad... nu il pot vedea pentru ca stiu ca voi sfarsii plangand. Am inceput sa nu mai stau acasa, si sa plec la bunica mea sau la verii mei, numai ca sa nu dau ochii cu el, ca este inevitabil sa nu ma intalnesc cu el, atata timp cand vine pe la vecinul meu!.
Cum a-s putea proceda in urmatoarele situatii? Voi ce a-ti face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| Andi01 a răspuns:

Mie mi se pare ca el face chestiile astea intentionat, numa ca sa iti faca tie in ciuda. Cel mai bun lucru pe care il poti face e sa il ignori, sa isi dea seama ca nu iti mai pasa de el, chiar daca tu inca il iubesti. In fond, daca el isi bate joc de tine, incearca sa pari cat mai fericita cand il vezi. Il va ucide cand te va vedea fericita, in ciuda lui.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu l-as ignora total si as incerca sa ma afisez cu altul numai asa sa vada el

Răspuns utilizator avertizat