| xFaith a întrebat:

Relatia mea de 1 an jumate s-a dus.

Prietenul meu s-a despartit de mine acum 1 saptamana si 3 zile. din cauza asa-zisului lui amic, care imi este vecin. ( am mai postat intrebari legate de despartirea mea ).

Faza cu fostul meu prieten, sta in felul urmator : fostul meu prieten vine pe la acest vecin al meu. sta in curte, afara, pe balcon, numai ca sa ii pot vedea eu.

- cand fostul meu vine la acest vecin, vine cu masina lui, iar muzica o are data la maxim, ca sa il aud eu.

-posteaza pe facebook unde se duce cu acest vecin.

-da cereri de prietenie la fete si like-uri.

Eu sunt distrusa. inca il mai iubesc, si ma doare sufletul sa il vad... nu il pot vedea pentru ca stiu ca voi sfarsii plangand. Am inceput sa nu mai stau acasa, si sa plec la bunica mea sau la verii mei, numai ca sa nu dau ochii cu el, ca este inevitabil sa nu ma intalnesc cu el, atata timp cand vine pe la vecinul meu!

Cum a-s putea proceda in urmatoarele situatii? Voi ce a-ti face in locul meu? happy

Răspuns Câştigător
| adriana05 a răspuns:

Eu in locul tau as incerca sa il evit cat mai mult posibil si cel mai important incearca sa ii demonstrezi ca esti fericita si ca viata ta poate merge inainte si fara el.Cand il viziteaza pe vecinul tau, machiazate, aranjeazate ca si cum te-ai duce la o intalnire, daca dai nas in nas cu ei saluti fericita si mergi mai departe.
Crede-ma ca se va simti si el afectat.Baietii cand sunt doi au papagal si curaj mare, dar cand e unul merge cu capul in pamant. Poate el acum crede ca tu vei sta tot timpul in casa si vei plange.Aratai ca nu este asa. Daca si el te iubeste se va intoarce la tine, cu siguranta, dar pana atunci nu il baga deloc in seama.Asa vei ajunge sa iti dai seama si tu cu adevarat daca intr-adevar il iubesti.
Bafta!

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Pai se poate sa te mai iubeasca.Iar asta este o tacineala sa te faca sa-l iubesti mai mult.Iar daca nu este asta este un nemernic si un nesimtit.

| irina20 a răspuns:

Cred ca deja ai inceput bine, plecand de-acasa.Fi vesela. Uita-te la comedii sau filmulete haioase.Arata-i ca ti-e mult mai bine fara el.Nu te mai consuma ca vrea doar sa te faca geloasa.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Eu, în locul tău, aş încerca să-i arăt că mă doare fix în cot de el chiar dacă nu e aşa. Nu aş vorbi deloc cu el, nici dacă mi se adresează. Sau doar i-aş răspunde într-un mod foarte jignitor şi arogant. Şi nici nu i-aş mai verifica viaţa, l-aş scoate din lista de prieteni pe Facebook şi multe altele. Doar ca să-i arăt că încearcă degeaba. Până la urmă, văzând că nu are şanse să-ţi facă în ciudă, se lasă bătut. Ăsta e un defect al băieţilor: vor doar să se joace. Când nu mai primesc asta, se mută, încearcă cu altcineva şi renunţă prea uşor.

| Awesoman a răspuns:

Incearca sa il faci gelos cu un baiat care il cunoaste deja. Din spusele tale de mai sus, fostul tau prieten incerca sa-ti atraga atentia. Poate nu i-ai dat tu destula atentie, sau poate e un ipocrit.

| cobra2229 a răspuns:

Eu Iasi zice ce simp eu pentru el!

| DrunkInParadise a răspuns:

Treci peste, poate suna cliseu, dar chiar trebuie sa treci peste, eventual afiseaza-te si tu cu cineva din zona, poate chiar cu vecinul...si ai sa vezi ca nu mai vine pe acolo (daca intr-adevar motivul pentru care vine e sa-ti dea tie "maxim") :-)