| Denis6688 a întrebat:

revin cu o intrebare care starneste multe controverse pentru baietii din ziua de astazi, multi se plang ca nu au o prietena ca duc lipsa de afectiune etc., vreau sa ii lamuresc cat si pe mine cat si pe ei ca niciodata nu am inteles de ce toate adolescentele sunt curve.
Chiar asa mult le place sa duca o viata desfranata inca de mici?
Cel mai bun raspuns evident primeste funda.

89 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

A... daca nu spui nimic obsecen inseamna, ca nu jignesti?
Te invit sa recitesti toate raspunsurile tale, ca toate contin jigniri.
Nici macar nu ai bun simt sa recunosti asta.
Nu-mi fac probleme, Dumnezeu ne da fiecaruia dupa suflet!

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Denis6688):

Dupa baiete de te culca si reflecta la jignirile aduse aici.
Hai, ca esti copil mic si ai nevoie de odihna.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Denis6688):

Mai copilas, du-te la culcare si nu mai bate campii pe aici. Chiar ai nevoie de somn, ca sa cresti... macar vreo cativa centimetrii, ca si asa esti foarte micut.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Denis6688):

Invata sa vorbesti frumos, mai copil nesimtit ce esti!
Inca nu ne tragem de sireturi, am peste 50 de ani. Halal educatie ti-au dat parintii aia!
Te invit sa respectii userii de pe forum, daca nu vrei sa primesti vreun sut in dos, de la adminul forumului.

| Osneros a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Ti-ai gasit cu cine sa te certi laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Emma30555 a răspuns:

Daca ar fi asa de ce ti ar pasa? Ce treaba ai tu? Ce rau iti fac tie fetele? A fi desfranat e mai bine decat a face rau cuiva nu crezi? Oamenii nu sunt perfecti, nici tu nu esti nici ceilalti baieti si nici fetele. Toti vor de fapt un singur lucru, sa fie fericiti. Daca ne am accepta unii pe altii fara sa judecam ar fi mai simplu pentru fiecare.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ma cunosti? Cum iti permiti sa ma jignesti?
Spre linistea ta afla ca am trecut de mult de varsta adolescentei!
Am mai zis! Nu trebuie sa generalizezi, nu e bine sa judeci persoanele pe care nu le cunosti!
O poti lua ca pe un sfat a unui om trecut prin viata si care poate avea varsta mamei tale!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Denis6688):

Generatia trecuta era o generatie mai normala.
Nu era mai normală, din acest punct de vedere era exact ca cea actuală.
======
ce e acum e diabolic
Nu e nimic mai diabolic acum ca altă dată
======
ad ca lumea daca le spui ceva imediat incepe sa te atace
Dacă le spui ceva tâmpenii
======
nu trebuie sa o jignesti pe mama
A fost necesar, ca să îți arăt că greșesti când le consideri pe toate adolescentele de azi curve, adică demne de dispreț. Văd că pe mama ta o respecți. Și mama ta a fost adolescentă, și ea a dorit, Deci numia mama ta a fost și a rămas sfântă și toate adolescentele de azi nu, ele sunt curve? Asta am vrut să arăt, că tu le jicnești pe toate, doar pe mama ta nu, că nu e voie. fiindcă e mama ta.
=====
aca spun ceva real imediat gata ii sariti in cap la aceea persoana
Da e real, toate adolescentele doresc sex, așa a fost întotdeaunam, dar aceasta nu este ceva de dispreș, așa cum consideri dta. Această realitate nu justifică disprețul tău, căci această realitate este dătătoare de viață.
nu sa-i jigneasca si sa inteleaga total gresit.
Deci noi înțelegem total greșit iar dta nu.
=====
vad realitatea.
Da. o vezi, dar o interpretezi greșit
-----
aca spun ceva real imediat gata ii sariti in cap la aceea persoana

| Easyitidauslap a răspuns:

Salut

Țin să iti menționez că sunt imparțial si nu sunt de partea nimanui, mai ales că intrebarea ta din punctul meu de vedere personal este 50% adevarat.Stai să-ti explic!

In primul rand, nu toate adolescentele sunt curve, deoarece eu cred că tu nu ai folosit un cuvant mai concret si mai corect.Eu cred că vrei să spui ca fetele astea au "figuri de panarame" invate de la fetele mai mari care fac parte din respectivul anturaj.Intr-adevar sunt si fete din astea deoarece am si eu in clasa asa ceva,crezi că nu?
De ex să-ti zic ca să nu spuneți ca vorbesc ampulea,o fata din clasa mea are o poza de profil pe insta cu un sfarc care este cenzurat,si poza este adevarata,mai exact n-a fost postata ci pusă de profil ca să nu se vada mai aproape, plus că mai era o fata din clasa care trimitea snap la un baiat mai mare cu fundul ei *Nu a fost dezbracata, ci era in niste blugi, si restul corpului nu s-a vazut*.Iti inteleg frustrarea deoarece asa sunt generatiile, dar bro, nu sunt curve, pana acolo e departe.Eu cred că vrei să spui că isi dau niste aere de femei independente care fac cele trece prin minte, dar să spui că ele sunt curve e total gresit.Stiu că generatiile trecute erau mai mature, si acum absolut toate s-au taiat de pe lista.Din punctul meu de vedere ar trebui să ștergi intrebarea ca să nu mai fii jignit.Restul persoanelor care imi cititi intrebarea nu inseamnă că ii țin aparare, ba chiar sunt impartial, pentru că am menționat că nu poti spune că toate adolescentele sunt curve deoarece nu si-ar mai face prezenta prin scoala din moment ce raman gravide laughing *am glumit*.Bro iti recomand să stai puțin in tușă și sa te mai gandesti ce spui, pentru că recunosc că ai avut si puțină dreptate deoarece si la mine in clasa sunt *acele figuri* dar in niciun caz că ar fi parasute/curve!

S-aveți o zi frumoasă!

Răspuns utilizator avertizat
| RB26DETT a răspuns (pentru Thecurious):

E simplu, fetele ce vor relatii de lunga durata de obicei cauta pe cineva inteligent, pentru aventuri si relatii scurte conteaza doar sa stie sa faca treaba in pat si sa aiba chef de viata, sa fie jucaus, nu conteaza ca nu prea stie multe dar pentru ceva de durata sau poate chiar si casatorie de obicei o femeie la locul ei cauta un barbat ce are cunostinte in diverse domenii, cel putin asa ar fi normal, nu? O femeie are nevoie de un barbat nu de un copil ce nu stie sa faca nimic util sau habar n-are pe ce lume traieste.
Hai sa-ti dau definitia inteligentei din punctul meu de vedere:
Inteligent nu este cel care stie multe si cam atat, inteligent este cel ce stie multe dar este constient de faptul ca nu le stie pe toate, stie sa dea dreptate si celorlalti cand au dreptate, sunt multi care chiar stiu multe si li se urca la cap treaba asta, au impresia ca le stiu chiar pe toate cand in realitate nu e asa si se gasesc sa contrazica ei fiind in necunostinta de cauza, am fost foarte aproape sa ajung in situatia asta, ma contraziceam aiurea cu multi si daca e sa ma uit in trecut la subiectele ce le abordam si ce argumente aveam cand ma contraziceam cu cineva in timp ce eu eram in necunostinta de cauza, pff, groaznic.
Trebuie sa stii sa dai dreptate si altora, in cazul in care cineva chiar greseste trebuie sa stii sa-i explici ce a gresit, sa vii cu dovezi si cu argumente solide care sa demonstreze ce vrei sa demonstrezi, sa nu fii un d-ala care zice ' nu e asa cum zici tu, e cum zic eu ca stiu eu ca e asa ', beeep, nu! Cea mai mare greseala e sa procedezi asa. Daca vrei sa-i atragi atentia cuiva ca a gresit zici ' nu e asa cum zici tu, e asa deoarece x in situatia y se comporta asa si ala e asa, uite aici dovada cum ca am dreptate'.
Totusi, recomandarea mea este sa eviti sa contrazici, mai ales cand nu te implica pe tine discutia, mai ales daca nu te afecteaza cu nimic, un om matur cu capul pe umeri care e si inteligent evita sa contrazica, lasa-i pe ceilalti sa zica ce vor, nu te baga, chiar daca ai putea sa vii cu argumente si exemple si stii, chiar daca aia chiar sunt prosti si habar n-au ce vorbesc, nu incerca niciodata sa te dai mare cu ce stii!
Aici am ajuns la alt aspect important! Un om inteligent nu se da mare ca stie ce stie, niciodata nu aduce in discutie faptul ca el stie atatea lucruri, un om inteligent stie sa fie modest, un om inteligent demonstreaza in timp ce stie prin fapte, asa de vorbit toti vorbesc, eu iti zic ca sunt un sofer bun, ma crezi? Toti cred despre ei ca sunt soferi buni si uite cate accidente sunt pe strazi, nu, daca vrei sa-i arati cuiva ceva ii demonstrezi si nu, nu te chinui sa-i demonstrezi ca stii cat mai multe facand intentionat lucrurile alea, lasa-le sa vina de la sine, la momentul potrivit si atunci impresionezi maxim, e natural, oamenii nu se simt bine in preajma celor ce se dau mari, nu ne place sa fim in preajma oamenilor superiori noua daca acestia ne scot ochii cu asta, un om inteligent iti pune in evidenta calitatile, vorbeste despre calitatile tale, nu despre calitatile lui, un om inteligent isi recunoaste defectele fara retineri si este constient pe deplin de ele! Totusi un om inteligent nu se plange de defecte, nu se lasa pus la pamant din cauza defectelor, un om inteligent isi cunoaste calitatile dar estimate corect, nu supraestimate cum o fac aia mai batuti in cap, repet, sa nu ne credem ca suntem mai buni decat suntem de fapt, dar nici sa nu ne subestimam, sa nu ne punem la pamant crezand ca nu suntem buni de nimic, putem face lucruri nemaipomenite, conteaza sa avem motivatie, dorinta si incredere in noi!

Bun, am stabilit pana acum ca un om inteligent:
- isi cunoaste calitatile si defectele dar nu se da mare cu ele
- incearca sa evidentieze calitatile celui cu care vorbeste, nu calitatile proprii
- nu demonstreaza nimic daca nu e necesar si cand i se iveste ocazia sa demonstreze ceva nu scoate ochii nimanui gen ' ia uita-te la mine ce stiu sa fac ', pur si simplu iti faci treaba ca si cum n-ar fi ceva special, omul care tace si face e mult mai valoros decat ala care palavrageste mult...
- modestie!

Acum sa o luam pe partea de cunostinte, trebuie sa stii cat mai multe lucruri, cultura generala este de aur, daca poti sti cate ceva din toate esti pe drumul cel bun!
Daca vrei sa impresionezi pe cineva fii bun la :
-Orientarea in spatiu, sa stii mereu sa te orientezi, unde sunt punctele cardinale de exemplu
-Sa stii sa te uiti pe cer noaptea si sa recunosti macar carul mare, sa stii ca daca vrei sa vezi stelele bine trebuie sa fii undeva la tara, nu in oras, vei putea observa si calea lactee ( acum esti ceva gen, pff, astea-s nimicuri, de ce am eu nevoie de asta? E ceva extra, ti-am zis, cu cat stii mai multe cu atat e mai fain pentru amandoi, fetele sunt atrase de cei ce stiu multe lucruri frumoase, totusi, grija mare sa nu-i scoti ochii cu ce stii, toate usurel usurel si la timpul lor)
-Sa stii sa legi 2 fire sa repari un stecher sau un prelungitor sau pur si simplu sa stii sa faci cate ceva marunt prin casa, sa nu ai nevoie de ajutorul unui specialist pentru treburile minore.
-Sa stii sa instalezi programe, sa stii sa instalezi un windows, sa stii sa jonglezi cu micile probleme la nivel de software, daca fata are o problema cu telefonul sau pc-ul tu sa stii sa o ajuti
-Sa stii sa faci de mancare, nu trebuie sa fii la nivel de masterchef, trebuie sa stii sa faci si 4-5 feluri de mancare dar sa nu dai foc la bucatarie, sa le stapanesti bine, sa iasa bune, roag-o pe mama ta sa te invete sa faci ceva bun, invata sa faci si un desert, fetele de obicei sunt topite dupa dulciuri, ce contine ciocolata e top.
-Sa stii sa schimbi un bec la masina, sa stii sa desfaci ceva la masina sa repari ceva marunt.
In principiu sa stii sa faci cat mai multe chestii, nu e neaparat sa fii expert la toate, e suficient sa fii expert la un singur lucru dar in rest sa stii cate putin din toate, ideal ar fi sa fii cat mai bun la multe dar suntem oameni, nu roboti, tot ce trebuie sa stii este ca trebuie sa te descurci in viata, sa stii sa faci fata cu usurinta tuturor provocarilor uzuale ale vietii.
Inca o treaba, un om inteligent nu se lasa distrus de un necaz, nu intra in depresie de la cea mai mica problema dar nu toti putem fi asa, sunt oameni cu un caracter mai puternic, altii cu un caracter mai putin puternic, oameni ce nu prea au parte de necazuri mari si oameni care au parte de necazuri mari, nu generalizam neaparat pe caracter, orice om sufera de ceva odata si odata, e perfect normal dar un om inteligent nu se lasa pus la pamant de necazuri si cel mai important, nu se plange de necazuri, un om inteligent nu se plange de nimic, nimeni nu se simte bine in preajma plangaciosilor ce nu le convine nimic, fii indiferent cu situatiile nasoale, daca suferi sufera doar pentru tine, nu le arata oamenilor ca suferi, fetele vor un barbat cu un caracter puternic.

Daca mai ai ceva nelamuriri spune-mi.

| Easyitidauslap a răspuns (pentru Denis6688):

Eu inteleg ce vrei să spui, doar că eu nu le pot numii curve deoarece nu si-au tras-o cu cineva, dar cine stie poate pe viitor se mai schimba lucrurile laughing

Salut!

Răspuns utilizator avertizat
| AEWPenta a răspuns:

Nu e vorba ca sunt curve,ci e vorba ca nu stiu nici ele ce vor, ba vor baieti rai, ba vor baieti buni dupa vor sa te schimbe, dupa ce te schimba nu e bine nici asa si te lasa, daca nu faci ca ele te lasa si dupa plang.
Si ca sa nu moara "fete batrane" iau pe cine apuca si dupa tac din gura...
Asta e societatea din ziua de azi.

Răspuns utilizator avertizat
| Sofer a răspuns:

Hormoni laughing ce sa le faci dacă le plac penisurile.

| RB26DETT a răspuns (pentru Denis6688):

N-am zis ca-s sfinte toate, am zis doar ca trebuie sa ai rabdare, sa nu te grabesti, stii tu, ce se aseamana se aduna si stii tu, mancarea buna se face la foc mic. Am asteptat 20 de ani pentru tipa perfecta pentru mine, n-am avut nicio relatie pana la varsta aia, nu regret nimic, exact asa le consideram pe toate, niste curve dar am asteptat, nu m-am grabit, nu am fost interesat de relatii o lunga vreme, am crezut ca mor singur pentru ca repet, si eu am crezut ca toate-s curve dar uite ca nu-i adevarat, aparent nu stii unde sa cauti fetele alea la locul lor, nu, nu le gasesti cracanate pe banci in parc, nu le gasesti in cluburi, nu le prea gasesti pe afara, de obicei si alea-s mai timide, aa, inca o treaba, ne ferim de fetele timide ca-s foarte greu de convins si de miscat ceva cu ele, fail, alea-s ce cauti daca vrei ceva calumea si de obicei fetele la locul lor le gasesti in biblioteci, librarii si alte locuri de genu', totusi nu generalizez pentru ca nu toate-s sfinte in locurile mentionate de mine.
Ai rabdare omule, va aparea fata potrivita si pentru tine, pana atunci asigura-te ca esti tu bine, dar bine prin ochii altor persoane, e foarte usor sa ne supraevaluam si sa ne credem perfecti cand de fapt suntem sub medie si inca un aspect foarte foarte important, cand am zis ce se aseamana se aduna ma refeream la absolut tot, caracter, gusturi, personalitate dar si aspect! Daca tipa arata de 9-10 si tu arati de 6-7 sa nu te intrebi de ce nu se uita la tine, fiecare ne cunoastem valoarea mai mult sau mai putin si vrem sa fim cu cineva de nivelul nostru, ei bine o fata bine nu va prea vrea sa stea cu un tip average, o fata care de cativa ani face sport si lucreaza la corpul ei nu cred ca ar prea vrea sa stea cu un tip care nu face nimic, nu prea muschi, ori e prea slab ori e prea gras, mega fail din nou, mai sunt cazuri cand portofelul vorbeste dar stai ca nu ne plac...
Nu iti impune standarde prea mari la capitolul aspect, conteaza foarte mult sa-ti placa aspectul dar incearca sa fii mai deschis pentru ca daca te uiti neaparat dupa aspect ai sanse sa dai numai de curve, frumusetea trece odata cu varsta, daca o iei frumoasa si proasta dupa cativa ani ramai doar cu proasta ca frumoasa a imbatranit.
Rabdare, ia si lucreaza la persoana ta, repet, ce se aseamana se aduna si mancarea buna se face la foc mic, pentru unele lucruri chiar merita sa astepti.

Răspuns utilizator avertizat
| RB26DETT a răspuns (pentru Denis6688):

Exact in aceeasi situatie eram si eu, eram foarte impotriva relatiilor, diferenta fiind ca eu am trecut doar prin respingeri, nu m-a vrut nimeni niciodata, am inceput sa simt un fel de ura, un fel de ciuda si din cauza asta m-am inchis, am zis ca pot veni fetele sa se dea la mine ca eu le resping, nu-mi trebuie relatie si totusi s-a intamplat ce s-a intamplat, fara sa-mi dau seama, nu am facut mai nimic si m-am ales cu o relatie...
Fiecare om are pe cineva acolo undeva, trebuie doar sa astepti, la varsta adolescentei nu gasesti nimic serios, fetele ce vor ceva serios nu prea se aventureaza de la varste atat de mici deoarece nu au chef sa dea de cineva care sa le trateze meh pentru ca s-o luam si pe cealalta parte, o gramada de baieti umbla mai mult pentru sex si la varsta adolescentei e greu sa ai incredere in ceilalti de aceeasi varsta, seriozitatea nu e prezenta la toata lumea, asta e valabil si pentru cei trecuti de 18 ani, multi inca prind vrabii si viseaza.
Asteapta, fii puternic in continuare, nu te demoraliza, vei da de cine trebuie la momentul potrivitwinking si va fi bine, biblia se refera la alea profitoare pentru ca intr-adevar sunt foarte foarte multe, am avut o tentativa de relatie cu un an inainte sa o gasesc pe tipa cu care sunt acum, am discutat o vreme cu ea si mi-am dat seama ce fel de persoana este, incerca sa fie ea cea care decide si face regulile dupa cum o vedeam asa ca am zis pas, intr-o relatie trebuie sa fie egalitate, nu unul face reguli si celalalt se supune, nu exista lider si sclav, amandoi partenerii sunt egali, asa e frumos, cand gasesti tipa in fata careia tu ca baiat lasi garda jos intentionat si ea nu accepta sa te domine. Exista, astfel de persoane, trebuie doar sa ai rabdare si mare grija!

Răspuns utilizator avertizat
| acerr a răspuns:

Pai daca in adolescenta nu te prostesti, atunci cand? la 30 ani... asa e normal!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca spui ca toate femeile sunt curve, o incluzi aici si pe mama ta, sper că ți-e clar. Toti ducem vieti desfranate, omul cel mai pervers e ăla care se crede sfânt și perfect
Multe fete sunt facute curve pentru ca refuza sa se culce cu unu si altul si ranesc orgoliile sensibile ale frustratilor ca tine, nu tot ce zboara se mănâncă bagă la cap și nu mai fi curvă de om că nu ești mai presus decât nimeni dacă faci generalizări bazate pe alea 2-3 femei lângă care ai stat în bus

Răspuns utilizator avertizat