| lauracraciun a întrebat:

..As avea o intrebare..nu stiu ce e cu mine dar sunt atrasa oarecum doar de baietii care au prietene..de ce?straight face..adica nu am de gand sa despart un cuplu si normal ca nu fac nimic in acest sens..si plus de asta ii simpatizez prea repede..si sunt constienta ca nu e bine sa fac asa ceva.ce sa fac?sadsi plus ca interpretez orice gest probabil normal din partea lor ca unul prin care ar da de inteles ca ma place cand este evident ca nu e asa.e ceva normal..imi fac vise singura si nu sunt o disperata dupa baieti.dar vreau sa fac ceva in privinta asta pentru ca nu imi place cum sunt.Multumesc mult! >fundita!big grin

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai prea mult timp liber sa te gandesti la prostii. gaseste-ti o metoda ed a-ti umple timpul util.

| lauracraciun explică (pentru Brigaela):

Aveti dreptate..Multumesc!happy

9 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

De cele mai multe ori ai aceasta senzatie deoarece baiatul este intr-o relatie. Daca este asa inseamna ca ceva a atras-o sa fie acolo. De aceea si aceasta problema.
Eu zic sa cauti sa faci diferite lucruri care iti plac si atunci incet incet vei descoperii ceea ce iti place cum adevarat.
Ocupati timpul cu pasiunile tale si la un moment dat daca o sa apara un baiat care iese dintr-o relatie... poate fi al tau de ce nu? Dar pana atunci fa-ti curatenie in viata ta, mintea ta si in sufletul tau.

| lauracraciun explică (pentru cuvant):

Multumesc taare taare taare mult. aveti mare dreptate!

| cuvant a răspuns (pentru lauracraciun):

Iti sugerez daca vrei ca si lectura sau ca si relaxare sa intri si pe acest site :)
http://www.ozibuna.net/
Nu e al meu dar eu mai intu din cand in cand.

| MMihai a răspuns:

În general își fac mai ușor prietene, băieții cu mai multe calități sau care știu să „sucească mințile fetelor"!
Poate funcționa și gândirea dacă ăla are prietenă are și calități, că o fi găsit aia ceva la el, că nu degeaba s-a încurcat aia cu el.
În fiecare caz în parte, poate fi o altă rațiune a deciziei!

| Konata a răspuns:

Buna, stiu exact cum este, la varsta ta e normal. Ai dorinta in subconstientul tau ca baiatul acela dragut sa fie al tau insa dupa cum ai spus esti constienta ca nu se poate. Nu te ingrijora, trebuie doar sa te controlezi. Succes mult!

| wj a răspuns:

Nu prea ai ce face. Asta se intampla din cauza feromonilor secretati de baietii ce sunt intr-o relatie. De aceea baietii ce au prietena au mai multe sanse sa faca o noua cucerire, care daca nu ar avea o prietena. I-ar fi mult mai greu (dar nu imposibil). "Experimente clinice au demonstrat ca feromonii masculini atrag un raspuns sexual intens, inconstient din partea femeilor." Mai multe informatii aici: http://www.romedic.ro/feromonii-0P18003 :)

| clicksnap a răspuns:

Tu nu esti atrasa intr-adevar de acel baiat, ci de situatia in sine, de faptul ca observi relatia lor cum decurge si il observi pe el ce atentie ii ofera respectivei... iti place ideologia relatiei, nu 100% de acel baiat, dar whatever, poate ma insel, ceea ce nu cred. psihicul uman este foarte complicat... capu' sus

| LoV3GyRlT3OdOrA a răspuns:

Nu te ingrijora e cv normal la varsta ta sa fie asa dar o sa treaca cu timpul am trecut prin ce treci tu si nu e usor dar trebuie sa astepti pana ti se va da un raspuns la ceea ce faci si tot restul controleazate si bafta e cv normal asa ca tin pumniii