| Denis6688 a întrebat:

revin cu o intrebare care starneste multe controverse pentru baietii din ziua de astazi, multi se plang ca nu au o prietena ca duc lipsa de afectiune etc., vreau sa ii lamuresc cat si pe mine cat si pe ei ca niciodata nu am inteles de ce toate adolescentele sunt curve.
Chiar asa mult le place sa duca o viata desfranata inca de mici?
Cel mai bun raspuns evident primeste funda.

89 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Cel mai bun raspuns care ce? Care iti hraneste nevoia de a gasi validare?

Răspuns utilizator avertizat
| Dandinelle a răspuns:

Daca ai ajuns la idea ca toate sunt nu stiu cum, asta ar insemna ca tu ai cunostinte despre viata sexuala a tuturor adolescentelor, ceea ce este chiar imposibil.
Dupa ce ca toti la varsta adolescentei experimenteaza si incearca sa-si inteleaga sexualitatea, sa stigamtizezi cu o eticheta asa denigranta celalalt grup e total stupid. E normal ca la varsta adolescentei sa ai impulsuri sexuale mai mari, ce nu mi se pare normal e ca ce-ti pasa tie exact ce a facut persoana X si Y cand de fapt ar trebui sa-ti pese ce faci tu de fapt. E ca si cum: iti place sa te uiti la telenovele dar nu-ti dai seama ca viata ta e cea mai buna telenovela.
Nu ar trebui sa existe intrebarea asta asa stupida aici si de ce sa dai funda? pentru ce? vrei ca cineva sa-ti spuna ca asa e? iti pot spune eu (si fara funda) ca nu e asa si ca e total stupid si "narrow minded" sa gandesti asa.

Răspuns utilizator avertizat
| Dandinelle a răspuns (pentru Denis6688):

Pai daca fetele sunt ingeri atunci si baietii sunt ingeri. Voiam doar sa exprim, si-mi pare rau ca nu intelegi ideea si vrei neaparat sa-ti raspunda cineva cum vrei tu.
Tu crezi ca faza ca o fata e c**** e de ieri de azi? laughing) crezi ca numai in generatia ta se discuta asa despre adolescente? E o discutie de ceva timp si si eu am trecut prin cacaturile astea de drame, de vorbe, am cunoscut pe cineva care a incercat sa se sinucida din cauza vorbelor de genul.
Ai norocul ca eu lucrez cu grupul asta de varste si vad comportamentul, exprimarea si vad taberele si ideea de "bullying", cine e mai bun decat celalalt etc. Tu nu ai prins esentialul din ce am scris: nu toate sunt asa, e nasol sa vorbesti despre cineva asa, nu stii prin ce cacaturi trec oamenii, nu ai cum sa te pui in locul altei persoane pentru ca nu ai experienta vietii acesteia, doar pentru ca tu nu ai anumite porniri, asta nu inseamna ca nimeni nu le are, generalizarea nu e de bun gust mai ales in subiecte de denigrare a celuilalt sex. Si nu stiu daca te-a invatat cineva pana acum dar, daca vrei sa schimbi lumea, uita-te in oglinda si schimba-te tu mai intai. Tu ai stilul tau de-a fi care poate nu se potriveste cu grupul de fete pe care-l cunosti, dar asta nu inseamna ca toate sunt la fel, asta m-a deranjat cum ai specificat, si te las aici sa distrugi subiectul asta poate. Ai grija de tine, fi pozitiv si nu te incarca nici tu cu idei negative, n-are rost. (in final ma scuz pentru mica greseala de autocorrect nenoricit ce-l am pe acest laptop, daca te-ai atacat draga, sa stii ca nu ai de ce, e doar un sfat bro, take it easy)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce toate adolescentele sunt curve?
Pentru că așa le vezi tu. Lumea este cum ni se pare.
Chiar asa mult le place sa duca o viata desfranata inca de mici?
Da, le place teribil. Dacă nu le-ar fi plăcut, tu nu erai azi pe lume.
Dă-i funda mamei tale,

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

De unde ideea cretina, ca toate adolescentele sunt curve?
Ori esti si tu vreun cretin care uraste fetele, ca nu se uita nici una la el?
Pentru 2 parasute nu generalizezi, ca nu toti adolescentii sunteti sunteti cocalari sau labagii, daca sunteti adolescenti, nu?
Tu ce esti pana la urma?

| OctavianSps a răspuns:

Generalizezi intr-un mod foarte eronat. In primul rand nu toate adolescentele sunt curve asa cum ai zis tu, si in al doi-lea rand, schimba cercul de oameni cu care stai si o sa gasesti tu afectiune la o persoana ok.

| Violleta2022 a răspuns:

Am vazut acum un alt topic de-al tau si am inteles, esti un baiat micutd e statura si plinut si mais pui ac esti si urat, ceea ce explica ura impotriva fetelor, care nu se uiat la tine cum arati.
Din pacate, nici nu te indreptateste sa fii mitocan si sa le faci curve, doar pentru ca tu esti incapabil sa ai sex cu vreuna.
Daca ti-ai cupla creierasul la gurita, nu ai mai scoate toate porcariile pe gura.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Denis6688):

Dar am 16 ani si in unele situatii sunt mai matur ca tine in gandire. Te felicit pentru asta și sunt de acord cu tine. În unele situații.
.Imi pare rau ca mi-am facut cont pe un site atat de josnic.
Josnic întradevăr, mai ales că găzduiește atătea usere adolescente, care sunt așa cum spui tu. Nu e de tine situl acesta, tu ai nevoie de un site mai înalt. Încearcă la pocăiți.

| Violleta2022 a răspuns:

Care adevar mai copilas?
Ala ca esti un tanc de 16 ani, la care nu se uita nici o fata?
Asa spune si vulpea cand nu ajunge la struguri, ca-s acrii.
Nu mai sunt demult adolescenta, ba chiar am copii de 30 de ani.
Aici nu-i vorba de orgoliu meu baiete, ci de o generalizare cretina,, venita de la baitel fara creier, plin de frustarri ca este refuzat de toate fetele.
Iti dau un singur sfat: invata sa vorbesti frumos si sa te comporti delicat cu fetele, daca nu vrei sa ajungi la 50 de ani, un mare onanist.

| Violleta2022 a răspuns:

Nici nu ma mir acum de ce te resping fetele, ca esti intr-adevar un mare rahat cu ochi. Sper ca intr-o zi, una sa-ti rupa si gura, ca sa inveti sa respecti fetele, ca pana nu te bate una, nu te lasi tu de porcarii.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Denis6688):

Intentionam sa nu te mai bag in seama, dar raspunsul asta m-a facut sa comentez.
1. intrebari care tin de viata, nu "intrebari care tine de viata".
2. void ati fi fost, nu "voi a-ti fi fost"
3. Faptul ca i-ai raspuns lui Dandinelle spunandu-i ca detii adevarul absolut despre sexul feminin ma face inca o data sa consider ca tu numai vrei sa fii lins in fund (folosesc aceasta exprimare pentru ca pe cea pe care ti-am scris-o in primul raspuns aparent n-ai priceput-o) spunandu-ti-se "da, frate, fetele astea, niste jeguri. Hai deoparte sa ne-o tragem intre noi".
4. Daca traiesti pe langa 3-4 fete, nu inseamna ca poti sa vii sa aberezi despre cum toate fetele sunt niste prostituate ieftine
5. Ar trebui sa nu-ti mai victimizezi atata incompetenta si sa incerci a-ti (sau ati?! laughing ) gasi o fata cu maniere.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

"Ai scris asa fiindca voiam sa vad cati te corecteaza." Da, fix ***.

No, daca nu vrei sa accepti sfaturi, du-te la un bar de gay sa-ti gasesti sufletul pereche, ca sexul masculin clar nu ti-ar putea face rau.

| RB26DETT a răspuns:

Hai sa-ti zic una bucata de treaba serioasa.
Daca tu esti genul de baiat care cauta ceva serios eu zic sa astepti, sa nu te grabesti, da, este frustrant cand toti se dau mari ca au avut n prietene pana la varsta de x ani si au facut sex cu toate inca de la varsta de z ani si tu care probabil inca esti singur nu neaparat ca te afecteaza dar e deranjant cand ii vezi pe toti ca se dau mari cu astfel de lucruri, fiind constient ca tu inca nu ai apucat sa faci asta, been there, stiu cum e, daca esti o persoana mai sensibila e foarte nasol si daca ai ajuns in pragul asta in care sa pui intrebarea asta imi dau seama ca te framanta putin, te inteleg perfect.
Asteapta, nu toate sunt curve, sunt multe fete la locul lor, problema e ca nu stii unde sa le cauti.

Bafta la citit, probabil ca mai bine-ti recomandam o carte dar fie... asta o scriu dupa ce am terminat de scris 80% din raspuns...

Din punctul meu de vedere:
Sunt 2 categorii mari de oameni :
yolo si vai de mine vai de mine.
oamenii yolo merg in cluburi, ies, fac chefuri, petreceri, etc etc, se baga usor in seama cu alti oameni, socializeaza cu usurinta, astia sunt oamenii extrovertiti care totusi se impart in mai multe subcategorii (nu toti extrovertitii fac toate cele enumerate de mine dar macar unele dintre ele)
Sunt extrovertitii care au o gandire normala si extrovertitii obsedati.
Aici o luam pe partea de obsedati, aia normali nu are rost sa-i bagam in seama, noi acum ii criticam si ii hulim pe aia ce ne enerveaza, right? Dar cum ar fi sa nu ne mai pese de ceilalti oameni? Sa ne vedem de viata noastra? Ajungem si acolo ca e foarte improtant si aspectul asta, hai sa fim rai deocamdata ca asa ne-am propus, sa avem ceva cu cineva, ei bine, vorbeam de oamenii extrovertiti obsedati, ei bine astia vor face tot ce le sta in putinta sa aiba cat mai multe trairi intense, nu vor relatii serioase, de lunga durata, vor doar sa se distreze, o aventura scurta si aia a fost, aici totusi mai sunt si unii nesimtiti care se dau dupa o persoana doar pentru a profita de ea, isi fac treaba si dupa o lasa pe respectiva persoana cu ochii in soare, foarte urat, foarte urat nu doar pentru ' atacator ' ci si pentru ' victima ' urat pentru victima odata ca ne pare rau de ce a patit si urat a 2-a oara ca s-a lasat pacalita.
Aici am vrut sa ajung, unii se grabesc sa-si gaseasca pe cineva atat de tare incat accepta aproape orice, sunt disperati din cauza singuratatii, ar accepta orice doar sa fie cu cineva, nu conteaza ca acea persoana are foarte multe minusuri si nu se ridica la standardele tale, pe moment inchizi ochii si mergi asa sa te vada lumea ca in sfarsit ai pe cineva, imaginea asta ce ti-o face ideea de ' sunt cu cineva intr-o relatie ' este atat de nociva incat cei slabi ajung sa sufere foarte mult, ok, ai ajuns intr-o relatie cu cineva doar de dragul de a avea pe cineva, pe moment sa zicem ca esti cel mai fericit om din lume dar in timp descoperi aspectele negative ce te deranjeaza la persoana respectiva, ei bine aici incep sa scartaie lucrurile, deja nu te mai simti atras de persoana respectiva, prezenta ei nu mai este una la fel de placuta ca la inceput deoarece ai inceput sa te obisnuiesti cu ideea ca ai pe cineva, e normal, nu te mai fascineaza aspectul asta atat de tare si incepi sa realizezi ce e cu adevarat important si constati ca ai facut o alegere proasta, o alegere facuta la disperare... felicitari, probabil persoana respectiva chiar s-a atasat de tine, ce vei face? Probabil ii vei frange inima daca intr-adevar s-a atasat, foarte, foarte urat din partea ta! ( aici vorbesc la modul general, cand zic tu, nu ma refer strict la tine, sa nu te simti atacat de ce zic laughing, suntem prieteni, n-am nimic cu nimeni, k? Vreau doar sa ajut dar cateodata adevarul doare sau trebuie inghitit cu mai multa apa eventual luat si cu mai multa paine sa nu cada greu la stomac)
Am vorbit putin despre categoria yolo, hai sa vorbim despre ' vai de mine '
Aici sunt mai multe tipuri de oameni dar hai sa-i bagam in seama pe cei ce se vad neajutorati dar aici sunt iar 2 categorii despre care putem vorbi, cei normali si cei disperati.
Ambele subcategorii au multe in comun, atata tot ca aia care sunt disperati sunt in punctul de a face o schimbare insa comfort zone-ul e foarte puternic si ceva ii retine, ar face schimbarea dar ceva nu-i lasa, nici ei nu stiu ce e mai exact, iti spun eu ce, frica, teama de necunoscut, teama de a fi respins si din cauza asta categoria asta de oameni incepe sa arunce cu noroi in celelalte categorii.
De multe ori nu ne simtim ok cand altcineva o duce mai bine decat noi si instinctul, primul gand, prima reactie ar fi sa incercam sa ne dam superiori, daca nu avem cu ce atunci ori inventam ceva ce oarecum ne-ar ridica putin moralul pe moment dar tot doare pana la urma ( pentru cei slabi ) sau aruncam cu noroi in succesul celuilalt, ' daa, faina masina dar consuma mult, e stricacioasa si platesti mult impozit ' i-o zici tu posesor de passat aluia ce si-a luat a8 cu motor de 4 litri incercand sa-l faci sa se simta putin inferior tie ca el are dezavantaje fata de tine cu o masina net inferioara. asta a fost doar un scurt exemplu, astfel de comportamente apar absolut in orice situatie cu orice, inclusiv persoane, nu ai patit niciodata sa-ti fie ciuda ca x este impreuna cu y? asa, cel putin in mintea ta te-ai imaginat sau te-ai gandit la treaba cu aruncatul de noroi.
Asa, acum sa-ti zic si care-i problema cu categoria ' vai de mine '
In general aici intra oamenii slabi, cu lipsa de incredere de sine, oamenii care nu se integreaza atat de usor in societate, oameni introvertiti care inca din scoala generala pot fi victimele extrovertitilor ce o dau spre nesimtire ( din lipsa de educatie ) si din cauza lor, categoria ' vai de mine ' sufera, oamenii astia iau in serios opiniile celorlalti, pun la suflet orice aud despre ei, nu stiu de gluma, sunt suparaciosi si pentru categoria extrovertitilor nesimtiti astia sunt ' saci de box ', ei se 'hranesc' cu sensibilitatea asta, cu faptul ca exista oameni slabi are sufera din orice si continua si continua.
Incep sa creasca, nu mai sunt copii, devin adolescenti (niste copii mai mari si mai prosti pentru ca incep sa apara schimbari, pubertate and so on, hormoni si alte cele) dar au deja antrenamentul facut de mici, aia ce si-au batut joc de ei si i-au suparat le-au fixat in minte ideea ca ei sunt inferiori, trebuie sa se supuna alora smecheri, in general inca din copilarie oamenii se impart in grupuri in functie de nivelul de educatie, aia mai cuminti raman cu aia mai cuminti si aia mai obraznici fac prostii cu aia obraznici si de foarte multe ori se intampla ca aia obraznici sa-i deranjeze pe aia cuminti
ziceam de adolescenta, bun, oamenii ajung acolo, incepe sa apara atractia intre persoane si deja cei ce s-au obisnuit sa fie inferiori au o teama fata de sexul opus, aici se aplica in ambele cazuri, si la fete si la baieti, nu doar baietii pot trece prin momente de genul asta cu toate ca este destul de foarte probabil ca baietii sa fie mai afectati de asta decat fetele, probabil gresesc dar sa mergem mai departe, din cauza ca s-a dezvoltat de-a lungul timpului aceasta nesiguranta multi nici macar nu incearca sa interactioneze cu sexul opus, se feresc, sunt rusinosi, au o teama anume, unii accepta si traiesc cu asta dar altii incearca si incearca dar practic nu fac nimic, doar stau si sufera si ce ajung sa faca? Sa arunce cu noroi, sa critice, sa se planga de toti si toate.
Aici ajungem iar la aia normali si aia disperati, lasam normalii si ne axam pe disperati, disperatii se vor plange mereu ca nu-i vrea nimeni, nu gasesc pe nimeni si este o sansa a astia disperati sa fie disponibili oricarei tentative de relatie in cazul in care apare cineva care sa faca primul pas, baieti, bad news, foarte foarte rar se intampla ca fetele sa faca primul pas, bafta!
Dar hai sa continuam cu disperarea, din cauza disperarii la o posibila prima oportunitate de relatie ti-e greu sa zici nu pentru ca iti doresti atat de mult sa fii cu cineva, niciodata nu ai avut pe nimeni si ajungi intr-o relatie, bun, esti fericit(a) cu relatia pe moment si te lasi condus(a) pe deplin de cealalta persoana pentru ca deh, ai obtinut ce voiai, nu mai ai nevoie de nimic si asa esti luat de fraier(a) in cazul in care persoana ce te-a ' agatat ' vrea doar sex si cam atat.

Propunerea mea pentru ca am avut si eu parte de singuratate in primii 20 de ani din viata:
Invata sa nu-ti mai pese de opiniile celorlalti, invata sa nu-ti mai pese de ce fac ceilalti oameni, fiecare e liber sa faca ce vrea si ce simte, tu daca nu ai succes nu ai din cauza ta, nu din cauza celorlalti asa ca in loc sa-ti
Incearca sa te perfectionezi ca persoana.
Prima data incepi cu tine, trebuie sa-ti cunosti limitele superioare si inferioare, trebuie sa stii cat de prost esti si sa recunosti asta, sa nu fii batos, sa nu zici ca esti perfect sau mai stiu eu ce, trebuie mereu sa-ti recunosti greselile, sa fii sincer cu tine si cu ceilalti, nu minti, niciodata sa nu minti, mai bine nu spui nimic decat sa spui ceva fals.
Daca te consideri perfect deja vad o imperfectiune la tine tongue ia si analizeaza-te cum trebuie, nimeni nu-i perfect, eu de exemplu am foarte multe minusuri cu toate ca de cativa ani ma tot perfectionez, nu exista perfectiune, nu ai cum sa o atingi, suntem oameni, este natural sa facem greseli sau sa luam decizii gresite din cand in cand sau sa vorbim prostii, la fel cum e raspunsul asta, sunt 100% sigur ca nu tot ce am scris aici e relevant sau foarte de ajutor ori adevarat in totalitate sau macar partial, am scris tot ce cred eu, aici sunt opiniile mele, nu e nimic oficial, nu te oblig sa-mi iei ideile de bune, tu ia si analizeaza-le si daca ti se par folositoare aplica-le.
Ia si analizeaza-te, vezi ce obiceiuri ai, daca ai obiceiuri proaste renunta la ele!
Cand vrei sa obtii ceva prima data observi ambalajul si in functie de ambalaj iti cam faci o idee, da, ce e important e in interior dar daca sa zicem ambalajul e murdar, neingrijit si botit parca nu te-ai atinge de el sa-i descoperi continutul, exact asta se intampla si cu oamenii, vine la tine o fata care e normala dar are monospranceana, nu s-a spalat pe dinti, are hainele botite si prost alese si se vede ca nu a facut baie de 1-2 zile, ca bonus are sa zicem cateva kg in plus, nu, nu la nivelul exagerarii, in limita bunului simt, pe langa toate astea are o personalitate foarte frumoasa, este o persoana de nota 10 care isi doreste ce iti doresti si tu, totusi tu nu ai de unde sti treburile astea deoarece nu te atrage si nu-ti doresti s-o cunosti mai bine, daca am putea trece peste astea ar fi bine dar nu o putem face, ce am zis eu mai sus sunt niste nimicuri ce conteaza enorm, de ce totusi nimicuri? Ei bine nimicurile alea se pot rezolva relativ usor, trebuie doar sa ai foarte mare grija de tine, sa te intretii corespunzator dar sa nu o dai la extrem, trebuie sa faci sa arati bine totusi sa-ti pastrezi look-ul natural.
Buun, ai reusit sa te aranjezi, esti ce trebuie, esti curat, ai haine curate si in stare buna, nu ai nevoie de haine de firma, ai nevoie doar de hainele potrivite, sa stea bine pe tine, culorile alese inat sa se potriveasca, sa nu ai haine rupte sau cu imprefectiuni sau cu uzura peste limita bunului simt, mentine-ti papucii curati in permanenta, faci dus in fiecare zi, ai parul aranjat incat sa-ti stea bine, un stil mai serios, ceva sa-ti ofere incredere de sine dar si altor persoane sa le arate ca esti un om serios ce se respecta, nu, nu ma refer la o tunsoare comunista, ma refer la o tunsoare facuta cum trebuie, sa ti se potriveasca stilului tau, felului tau de a fi, nu merge pe ceva extravagant daca tu esti o persoana obisnuita, nu incerca sa impresionezi pe nimeni, fii natural, fii curat, sa nu ai unghii netaiate, ok, sa zicem ca ai cam inteles ideea aici.
Buuun, acum ca esti cu adevarat aranjat sa vedem, iesi afara, te astepti sa te bage in seama toata lumea? Sa se uite frumos lumea la tine? Dar oare de ce nu o face? Tu cum te uiti la ei? Ah, da, te uiti la lume ca la felul 14, ai o fata lunga si trista de om singur si indurerat, pai daca eu vin si ma uit urat la tine tu te uiti inapoi frumos? logic ca nu, ia si controleaza-ti atitudinea, mereu sa ai o atitudine pozitiva, ia si zambeste dar nu deveni ciudat, e foarte usor sa pari ultimul ciudat daca apelezi la un zambet artificial tras de par ce nu e natural deloc, nu e necesar sa zambesti foarte tare dar incearca sa ai un mic mic zambet, sa emani o energie pozitiva, ai fost vreodata la un magazin in care vanzatoarea era super plictisita si suparata? Da? Super, cum te-ai simtit? Ti-a placut experienta? Dar ai fost vreodata la un magazin sau la ceva unde persoana respectiva era mai mereu cu zambetul pe fata? Aaa, total altceva, ei bine asta functioneaza cu toti oamenii, poarta zambetul pe fata si lumea deja isi face alta parere despre tine, dar am zis, sa nu fii dubios, exerseaza in oglinda, nu fi dubios cu zambetul, daca ai un zambet pe fata oamenii isi fac o parere frumoasa despre tine, daca esti trist vor crede ca ai o viata trista, plictisitoare si oamenii nu vor ceva plictisitor, vor ceva fain, vor sa se simta bine, nu te poti simti bine alaturi de cineva ce este trist mereu, nu?
Am rezolvat si cu zambetul? Nu, nu ti-am zis ca trebuie sa zambesti cu toata fata, nu doar cu buzele, stai cat mai relaxat cand zambesti si ti-am zis, un zambet subtil, nu trebuie sa pari cel mai happy om din lume ca atunci devii dubios, fa-l sa para natural.
Am rezolvat cu zambetul, acum trebuie sa stii sa ai o postura corecta, stai drept, stai cat mai relaxat, nu te forta sa pari ce nu esti, fii cat mai natural dar stai cat mai corect, nu sta cocosat.
Bun, am rezolvat si cu postura, cred, am rezolvat cu igiena si aspectul, am rezolvat cu zambetul, iesim afara si totul este roz, putem interactiona cu oamenii, nu... cu personalitatea cum stai? Cat te duce mintea? Ce stii sa faci incat sa fii cu adevarat cool?
Ia si te dezvolta, cu cat stii mai multe cu atat esti mai cool, o sa-ti dai seama de asta dupa ce mai cresti, la varsta adolescentei nu prea conteaza sa stii multe, prost dar sa te duca mintea, cam pe asta se bazeaza adolescenta insa mai tarziu cam trebuie sa stii ceva ceva.
La capitolul asta am de mentionat ceva important, trebuie sa fii sigur 100% ca lucrurile pe care le stii sunt adevarate, sa nu fii habarnist, sa crezi doar ca e asa si sa nu fie asa ca te faci de ras grav daca incerci sa te dai mare cu ceva dar tu esti pe langa.
Ok, hai sa lucram la personalitate, trebuie sa stii sa te apreciezi, trebuie sa-ti cunosti limitele superioare si inferioare, sa-ti recunosti vina cand gresesti, sa nu dai vina pe altcineva sau altceva atunci cand faci o prostie, asuma-ti!
Sa nu fii incapatanat, sa nu critici, sa te controlezi, sa fii indiferent fata de nimicurile ce nu au legatura cu tine, nu comenta aiurea chestiile ce nu te afecteaza, vezi pe cineva ce face ceva gresit? Nu te apuca sa zici ca uite ce gresit face ala, nu te apuca sa te plangi de ce nu-ti convine, nimeni nu vrea sa auda smiorcaieli, nimeni nu te va place daca te plangi de x y z, arata lumii ca iti poti trai viata fara nicio problema, nu te afecteaza asa tare nimicurile totusi sa nu fii indiferent la extrem, gen sa nu te intereseze chiar nimic, trebuie sa ai grija!

Deci :
Recunosti cand gresesti
Nu vorbesti mult si prost, daca nu ai ceva interesant de spus mai bine taci.
Nu vorbi urat, serios, incearca sa nu scoti porumbei pe gura, e naspa
Iti cunosti limitele superioare si inferioare adica sa stii ce poti dar sa stii si ce nu poti si sa recunosti cand ajungi in situatia in care te blochezi, recunosti ca atata poti, nu dai vina pe altceva/altcineva, fii sincer!

Daca doresti mai multe informatii despre personalitate simte-te liber sa-mi scrii in privat, de o ora tot scriu si mai fac una intre timp si imi uit ideile, probabil am zis aceleasi lucruri de mai multe ori, in fine...

Altceva important ce mai am de subliniat

Asteapta, nu te grabi sa-ti gasesti pe cineva, dupa cum am mai zis, daca faci ceva la repezeala nu va tine mult, asteapta, sa nu te mai intereseze de ce zice lumea, invata sa nu-ti mai pese, stabileste niste standarde, cum vrei sa fie persoana alaturi de care vrei sa traiesti? Bun, dupa ce ai stabilit standardele astea ia si le respecta! Dragostea nu e o joaca, e ceva serios, unii oameni pot suferi foarte mult din dragoste, de ce spun asta? deseori aud de treaba ' apai iti faci o relatie asa cu cine s-o nimeri si inveti din aia, dupa ce inveti ce si cum iti cauti una calumea ', nu faci asta, persoana respectiva s-ar putea sa se ataseze tare de tine, gandeste-te cat rau ii faci daca te folosesti de ea sa te dezvolti...
Asteapta, persoana potrivita va aparea in viata ta pe nepusa masa tu doar sa fii pregatit pentru ea, ia si dezvolta-te, incearca sa-ti repari minusurile.

| Fatamuntilor a răspuns:

...si desigur funda o vei celui care iti va da drepate!
PROBABIL fetele te-au dezamagit rau de tot. Chiar si asa nimeni nu iti da dreptul sa generalizezi sau mai rau sa judeci.
Lucreaza la aspectul tau fizic si poate, poate o fata se va apropia de tine desi cred ai sanse sub 10 la suta!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ba, inainte sa zici ca ne oprim fiindca eu o tin pe a mea, uita-te la tine cum ma intarati sa fiu incapatanat, prin afirmatii pur stupide ca : "am pus si eu o intrebare realista".
Ca sa iti demonstrez ca gresesti aplicam briciul lui Occam: afirmatia cu cele mai multe ipoteze pierde in fata afirmatiei cu mai putine ipoteze.
Tu afirmi ca toate fetele sunt prostituate, ceea ce presupune in plus ca le-ai fi studiat pe toate in detaliu.
A mea, adica negarea afirmatiei tale, nu necesita decat ca eu sa fi studiat un singur exemplar din sexul feminin ca sa stiu ca e adevarata.
A mea are nevoie de mai putine presupuneri, deci a mea este corecta, ai pierdut dezbaterea.
Du-te varsa-ti frustrarile de om superior dand o laba pe Pornelius Hubert.

PS: o persoana credincioasa careia ii place*. Iti recomand si o carte de romana de clasa a5-a, ca ai nevoie de ea inainte de a vorbi cu fete culte.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

PSS: faptul ca le consider pe mare parte din fete cuminti, nu implica faptul ca nu as putea ajunge departe. Sunt altii care considera lucruri neadevarate si tot au ajuns departe: Trump neaga existenta incalzirii globale, dar uite-l milionar si presedinte al Americii. Ca el, multe exemple.

PSSS: Nu te mai plange tu ca cica iti vorbesc urat, intai uita-te la tine cum ai vorbit cu toti acesti oameni, numai fiindca au avut alte pareri decat a ta, pe deasupra fiind si eronata.

| Thecurious a răspuns (pentru RB26DETT):

Aceasta parte din expunerea ta m-a impresionat :"Ia si te dezvolta, cu cat stii mai multe cu atat esti mai cool, o sa-ti dai seama de asta dupa ce mai cresti, la varsta adolescentei nu prea conteaza sa stii multe, prost dar sa te duca mintea, cam pe asta se bazeaza adolescenta insa mai tarziu cam trebuie sa stii ceva ceva.
La capitolul asta am de mentionat ceva important, trebuie sa fii sigur 100% ca lucrurile pe care le stii sunt adevarate, sa nu fii habarnist, sa crezi doar ca e asa si sa nu fie asa ca te faci de ras grav daca incerci sa te dai mare cu ceva dar tu esti pe langa.".
Ai putea sa detaliezi, te rog.
Ma intereseaza foarte mult, pentru ca ma aflu in perioada de tranzitie dintre adolescenta si maturitate.
E foarte important pentru mine.

Răspuns utilizator avertizat
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ok.
Bravo tie. Nu ma prea intereseaza parerile tuturor copiilor prosti si spalati pe creier de religie si fara bunul simt despre mine. Asa ca du-te plangi in alta parte.

| mgtow a răspuns:

Nu stiu dc toate sant la fel dar te invit in canalul meu de Youtube sa vezi cum sta treaba cu femeile. in privat iti livrez linkul. Alea mici sant manipulabile de altii de aia ajung asa. Sa le vezi dupa 30 cum arata naspa pun pariu ca la 50 o sa arat mai bine decat una de 30 cu fata de trista amintire

Răspuns utilizator avertizat
| Dragosdoar a răspuns:

Nu sunt curve toate,sunt imature si asta ii face pe pustani sa spuna ca sunt curve
La fel si noi, nu suntem labari in adolescenta, suntem doar imaturi
Cei drept, femeile se dezvirgineaza mai devreme intr-un nr mai mare decat cel al baietilor, dar asta nu le face curve dp parerea mea

Răspuns utilizator avertizat
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Aha, ai muschi, esti superb la fata, dar tot ce faci e sa te plangi ca nu te iubeste nicio fata pentru ca esti prea urat, prost, fiu de tar fa. Aha. Toate intrebarile tale anterioare sunt la caterinca, nu ai nicio frustrare. Sigur.

Ca sa nu mai zic de cat de bogat esti: ai dragostea parintilor, vai tu, ce unic esti.
Vezi ca intr-o societate normala, mai mult de jumatate din oameni au parte de dragostea parintilor, ceea ce nu te face cu nimic special.

Ar mai fi injurii de adus, dar ma opresc aici.

| Violleta2022 a răspuns:

Tu esti o persoana credincioasa?
Urand si jignind in stanga si dreapta?
Esti de fapt un om prefacut, fatarnic, urat la suflet, care jigneste cand nu este ceva pe placul lui.
Iata de ce nu vrea nici o fata sa stea cu tine, vocabularul tau, rautatile si atitudine ta, sunt josnice.
Pana nu inveti sa iti rectifici vocabularul si comportamentul, nu vei avea pe nimeni in viata ta.
Vezi ca acu ai uitat sa mai fii "credincios" si ai cazut in cealalta extrema!

| Violleta2022 a răspuns:

Reciteste fiecare raspuns pe care l-ai dat aici, care-i plin de jigniri si lucruri urate, pornite dintr-o inima plina de ura si fatarnicie.
Asta nu-i credinta!
Nu asa se comporat un om credincios.
Degeaba mergi la biserica si pretinzi ca esti credincios, cand in realitate, in speta aici pe forum, ai dat numai raspunsuri urate, acide, pline de jigniri si venin.