| viorelutza a întrebat:

Buna TPU revin cu o noua curiozitate la voi.De fiecare data sexul masculin reuseste sa ma surprinda cumva si sa ma puna pe ganduri, d aceea va cer si parerea voastra.
Este vorba de un tip care in rpimul an de facultate mi-a fost coleg, e un tip destul de linistit, nu e foarte vorbaret, dar inca din anul 1 am observat ca intotdeauna incerca sa vorbeasca cu mine.In aul 2 s-a transferat la frecventa redusa si nu ne-am mai vazut doar in anul 3 adica anul acesta in sesiunea de iarna cand am si povestit putin, apoi m-a gasit pe facebook si mai vorbeam acolo de examene, apoi in sesiunea de vara mi-a scris si m-a intrebat de un examen si mi-a cerut nr de tel si am inceput sa vorbim, la inceput mesaje, apoi ma suna chiar daca doar eu aveam examen sa ma intrebe cum a fost, daca sunt bine, si tot asa ma suna sa ma intrebe de materii, il mai ajutam cu cate o informatie, cate un curs schitat, dar ma tinea foarte mult la telefon chiar si 2 ore in care imi povestea despre el tot mai multe lucruri pe care nu le stiam. A urmat un examen pe care l-am avut impreuna dar nu ne-am vazut doar cand a inceput examenul pentru ca eram 200 de persoane in sala dar m-a sunat dupa examen, apoi m-a sunat si in aceea seara si am vorbit iar o ora la telefon pentru ca imi spunea ce a facut, unde merge, ce face. In urmatoarele zile iar ma suna tot cu scuza sa ma intrebe ceva de examen si iar ajungeam la povesti.La urmatorul examen ne-am intalnit chiar in fata portii facultatii dar el era acolo mai repede deact mine dar m-a asteptat, am mers impreuna pana la sala de examen si m-a intrebat daca stam impreuna dar i-am zis ca colegele mi-au ocupat loc si stau cu ele, dar si lui i-a ocupat loc o colega dar nu mi-a zis. Dupa acest examen am vorbit mai putin dar la urmatorul examen care era dupa 3 zile m-a asteptat in parcare a stat in masina si cand am venit eu i-ar m-a asteptat dar eu l-am salutat si am mers mai departe cu colegele, nebagandu-l in seama pentru ca eu vreau sa vada ca eu il privesc doar ca pe un coleg cu care ma inteleg bine, in timpul examenului s-a uitat de cateva ori la mine, apoi cand am iesit de la examen tot statea pe unde eram eu, dar eu am plecat, tipa care ii tinea loc tot vroia sa plece cu el cu masina dar el tot ezita se uita la mine cand plecwinkingvreau sa mentionez ca dupa acest examen nu m-a sunat, cealalta zi i-am trimis un mesaj ca i-am trimis un curs pentru urmatorul examen si mi-a trimis mesaj ca imi multumeste ca m-am gandit la el, dar am simtit ca si atitudinea lui s-a cam schimbat putin fata de mine, parca si el la un moment dat ar vrea sa imi arete ca nu e implicat asa tare in prietenia asta a noastra.
Vreau sa mentionez ca eu nu vreau sa trecem de partea de colegi care se inteleg, adica vreau sa ramanem prieteni dar nu vreau mai mult.
Ce parere aveti de comportarea lui de la inceput pana la sfarsit?

Răspuns Câştigător
| Klepto a răspuns:

Ce te-a surprins in comportamentul sau?
Baiatul te placea numai ca nu stia cum sa te abordeze asa ca a facut prostia de a deveni prietenul tau cu speranta ca poate o sa fiti mai mult.
S-a descris, s-a prezentat sub pretextul ca este vorba despre facultate.
El a facut totul crezand ca tu o sa-l placi intr-un final.
Cred ca a facut eforturi sa vorbeasca cu tine el fiind oleaca mai timid, el crezand ca tu chiar vrei sa-l vorbesti cu el mai mult decat facultate.
A dat semnale, s-a pacalit singur si a crezut ca-l placi.

Te-a placut, te-a cautat, a incercat sa se prezinte si sa spuna despre el si cine este el, a facut ceea ce face un prieten, te-a sustinut, a simtit un pic de raceala din partea ta si cam de atat este nevoie ca sa-l indepartezi definitiv.
Indiferenta doare foarte tare cand tu te straduiesti si depui suflet.
A gandit prea mult si a crezut ca-l placi si s-a indragostit la final.
Dupa ultimul examen tipul s-a simtit sfidat de atitudinea ta si a reactionat ca orice tip:a decis sa se departeze. Unde el a dat si a dat si a crezut ca situatia o sa evolueze si a simtit ca tu il tratezi cu doar un salut si atat.

Cum vrei sa fie 100% implicat intr-o prietenie cand el dorea mai mult...

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

In putine cuvinte,baiatul a incercat sa-ti fie mai mult decat prieten,tot ce e posibil sa fie indragostit de tine,dar acum se retrage incetisor,pentru ca intelege ca tu nu vrei sa-l vezi ca pe ceva mai mult decat un prieten sau un coleg.
Nu a gresit cu ceva, e un baiat bun, mai rar ca el.
Acum se simte ranit...

| lolly a răspuns:

Eu sincer cred ca trebuie sa ii dai o sansa, sa aflii daca merita, adica uita-te si tu sta cu ochii petine de atata timp le refuza pe altele gasesti dfierite scuze ca sa dea de tine, este nebun dupa tine idragostit pana peste cap! Nu-i frange inima, cred ca te iubeste sincer, rar mai vezi baieti asa sa depunde efortul acesta pentru o fata. Un baiat de nota 10 happy Flirteaza cu el si :* happyDa-i o sansa oricine o merita, mai ales un baiat ca el. pupici

| Klepto a răspuns:

Vreau sa multumesc din nou TPU-ului ca-mi taie din raspunsuri.
Un avertisment macar, o instintare inainte sa confirm postarea lui.
Macar puneti acolo ceva de genu "Copiati-va raspunsul ca este posibil sa vi-l injumatatim".

P.S. Bine ca prostia asta care am scris-o a aparut toata.

| escroaca a răspuns:

1) ai o tona de examenestraight face 2) cred ca te placethinking 3) de ce sa nu deveniti ceva mai mult decat prieteni daca va intelegeti asa de bine thinking Din spusele tale pare sa se comporte frumos cu tine. Raman la parerea mea, ca te place; a vazut ca nu il bagi in seama si probabil d'aia a facut-o si el pe "indiferentul".

>big grin