| wolfy_7097 a întrebat:

Buna TPU.ro am revenit la voi cu o poveste si o intrebare din partea mea ca Barbat pentru o Dama happy

Povestea:
Deci nu demult pe la sfarsitul anului trecut am cunoscut o d'soara ea lucra / lucreaza la un bar din orasul nostru, am inceput sa vorbesc cu ea pentru ca se pare era mai timida de felul ei si foarte multi nu o agreau [multi inca nici acum] dar totusi am vazut o oportunitate in toate aceste lucruri si am intrat pe sistem tongue am vorbit cu ea mai usor la inceput [nu m-am grabit] ba ne-am intalnit de cateva ori la o pizza si dupa mi-a dat si nr-ul de tel [greu] mai mergeam seara si o conduceam acasa niciodata nu am insistat prea tare asupra ei daca imi oferea un sarut pe obraz eram multumit si cu ala bine am incercat sa discut cu ea mai serios despre o relatie si nu a vrut bineinteles vina era distanta deoarece eu urma sa plec in strainatate pentru 4 / 5 luni, am fost si eu de acord ca este naspa asa...dar am acceptat si eu asa, dupa am plecat am mai sunat-o dar nu foarte mult happy a trecut timpul si am revenit acasa am inceput sa continuam totul problema este ca am discutat iarasi de combinatie si a spus ca nu are timp eu stiind ca asta nu poate fi un motiv intemeiat am fortat nota mai mult si am aflat totusi de la ea ca cand am plecat s-a combinat cu un alt baiat [e ok eu nu contam oricum] dupa care nu a tinut relatia nici macar o luna am intrebat-o cum de cu el a putut si mi-a zis "Ca el a avut acel ceva" (ce o fi acel ceva nu stiu) si am continuat sa vorbim si asa ca prieteni, amici nici nu stiu cum sa o pun, merg seara mereu pe la ea iar in timpul ei liber de putine ori o prind la o intalnire mai facem cate un gratar din cand in cand seara, ciudat este ca mereu cand ar trebui sa fie bine se termina spre dezamagirea mea parca ar fi o bataie de joc, daca o enerveaza un client sau ceva eu sunt cel care trage ponoasele, de multe ori trec peste dar greu simt si este insuportabil de foarte multe ori sa merg acasa nestiind ce se intampla, si imi spune sa vorbim maine nici nu vrea sa ma sarute [vreodata] dar accepta sa ii dau eu macar un sarut pe frunte si ala furat, a doua zi parca totusi se simte ca exemplu astazi m-am dus eu cu gandul de a ii spune in fata totul dar cand o vad ma inmoi dupa care reactionez na putin indiferent si imi iau ce imi iau si dau sa plec si ma intreaba de ce nu o salut dupa ce plec sau de ce sunt suparat si nu pot sa ii spun pentru ca in acel moment imi trece toate, ea este o fire asa se comporta foarte indiferent dar nu si prin semne, accepta sa vorbeasca cu mine si sa imi impartaseasca ceea ce altora nu le-ar da nici o importanta, am patit mai multe ceva foarte recent ar fi ca i-am dat iarasi o intalnire si cand trebuia sa ne intalnim mi-a zis ca e deja in oras cu prietenii ei si cand m-am dus mai tarziu am gasit-o in stare de ebrietate, am lasat-o in pace a vorbit cu mine si mi-a zis ca se revanseaza la o cafea a doua zi care nu s-a intamplat dupa i-am zis "mersi a fost foarte buna" si mi-a adresat jigniri incepand cu "in... da ce vrei sa te sun eu sa te invit" am raspuns ok si inceteaza cu astfel de expresii ca nu iti dau bine s-a suparat si mai tare si mi-a dat ignore pe facebook am lasat-o in pace si am ignorat-o timp de 1 / 2 saptamani dupa care m-a bagat in seama spunandu-mi ca ii pare rau ca a reactionat asa, am lasat de la mine sa fie totul bine, ciudat e ca toti prietenii mi-au spus sa renunt la ea ca nu este de mine dar eu zic ca ei si fac ca mine si nu stiu ce fac simt ca incepe sa fie prea mult.

Intrebare:
Ce sa fac
1. Ii spun in fata tot ce simt pentru ea [chit ca stie dar sa ii spun in vorbe] si o las sa decida
2. Nu ii spun nimic si renunt de la mine fara nici un motiv
3. Continuii asa
4. Renunt de tot dar si ca amici pentru ca nu imi pot continua calea vietii implicand-o si ca amica (nu ma pot vindeca repede)

Sau orice alt raspuns ar fi binevenit si v-a multumesc pentru opinii / reprosuri / idei

Florian.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Aia e o panarama, betiva tragea mult de timp, ii placea compania ta. Una care ar avea interes in tine ar vrea sa te vada in fiecare zi dar nu mai exista femeie cuminte. Acum fac sex cu perdea si alte calamitati iesite din comun. Spune-i sa se duca in lumea curvelor pentru ca aia e si niciodata nu va fi in stare sa isi tina un barbat langa ea

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tu esti Barbatul despre care vorbesti? Atunci este timpul sa inviti fata in oras, la o masa festiva, si sa va clarificati pozitia.

| SebastianCMT a răspuns:

Florian, daca esti sigur ca ea tine catusi de putin la tine, si iti demonstreaza acest lucru fie mai mult sau mai putin, incearca sa lasi de la tine o perioada si sa vezi cum decurg lucrurile adica, dupa ce ai povestit tu aici e tipul de persoana care nu isi prea cere scuze de cat in cazul in care a comis-o nasol, sau chiar simte ca trebuie, cu asemenea persoane e greu, lasa de la tine, dar nu prea mult adica sa nu fii luat de catelus dupa! Si incearca sa o prinzi intr-o strare mai buna si sa ii spui in fata sa auda din gura ta ca tii la ea si iti doresti o relatie!

| Yasemyn a răspuns:

Buna Florian!
Parerea mea, ar fi bine, chiar daca ea stie, sa ii spui totul si sa ii dai un mic ragaz in care ea sa decida ce este mai bine happy
Fiecare om stie ce este mai bine pentru el happy

Cu mai mult de atat nu te pot ajuta, Sorry happy

Bafta kiss