| atriation a întrebat:

Sunt fata si am aproape 14 ani.Acum aproximativ o luna,cand mergeam la niste amici,in autobuz am cunoscut un baiat.El m-a intrebat ceva, eu i-am raspuns si am vorbit cu el pana cand am coborat sin autobuz.Intamplator cobora la acceiasi statie cu mine.Cand am coborat mi-a spus ca are 17 ani si mi-a cerut numarul de telefon.Le-am sunat pe prietenele mele si le-am spus ca nu mai pot veni.Am mers impreuna cu acel baiat in mall,iar apoi am mers cu el la mine acasa, eu fiind singura.Toata noaptea am vorbit,ne-am sarutat, etc. Dimineata el a plecat acasa.Peste trei zile m-a sunat si m-a intrebat daca putem sa ne vedem.Eu am fost de acord.Mi-a spus unde trebuie sa ne vedem si m-am dus.Era vreo 11 noaptea.Eu nu prea stiam bine zona unde ne-am intalnit,insa, am mers impreuna cu el.Cand eram impreuna cu el mi-a sunat telefonul.Era un amic de-al meu.El cand a auzit a inceput sa tipe, credea ca il insel.Eu cand am vazut cum a reactionat voiam sa plec, dar el m-a tras de mana dupa el.Pana la urma m-a lasat in pace, eu plecand acasa fara sa-i mai spun nimic.Cand am ajuns acasa mi-a trimis tot felul de mesaje in care spunea ca e suparat pe mine si etc.i-am explicat cum sta treba si mi-a spus ca vrea sa ne vedem maine.Credeti ca ar trebui sa ma duc la intalnire? Pare cam gelos si agresiv.Chiar nu stiu ce sa fac. Spuneti-mi va rog, ar trebui sa-l iert si sa ma vad maine cu el?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu cred ca merita sa mai continui din moment ce are acest comportament violent si de neincredere chiar de la inceput. Se zice ca ""naravul din fire n-are lecuire"" asa ca te sfatuiesc sa te gandesti foarte bine la aceste aspecte. Sfatul meu este un Nu hotarat.

| frostxtq a răspuns:

Copiluta, ai gresit din momentul in care l-ai dus la tine acasa fara sa il cunosti. Iti dai seama ca putea sa fie un psihopat, violator, criminal etc?
Nu stiu la ce mai ceri sfaturi, oricum o sa faci ceea ce vrei si simti.
Eu consider ca ar trebui sa pui punct unei astfel de relatii. Va cunoasteti de cateva zile si deja face crize de gelozie si tipa ca un dement. Daca ati fi de un an impreuna ce ar face, te-ar lovi?
Tu stii daca meriti asta si daca accepti un astfel de comportament taranesc.

| Daiana03 a răspuns:

Diferenta de varsta nu e mare (3 ani), dar el avand 17 ani, intr-o relatie probabil ii se pare necesar sexul. Daca tu consideri ca ai putea sta cu un "gelos si agresiv", atunci continua sa iesi cu el, daca nu, eu zic ca nu are rost. Ai grija ce faci, si gandeste-te cum ar reactiona la o problema mai grava de atat. Sper ca te-am ajutat. happy