| sweetgirl9 a întrebat:

Buna TPU:*. Rog seriozitate si sa cititi pana la capat. Vreau sa va spun faptul ca am nervii intinsi la maxiiim din cauza fostului prieten care scuzati-mi expresia dar e adevarat mananca rahat degeaba. Acum as vrea sa ii intorc toata bataie de joc care am primit-o atunci cand am fost cu el si toate comentariile, un fel de razbunare asa ca pentru toate pe care le-am dus din cauza lui. Cum sa fac asta? sa devin ceea ce a zis el ca nu o sa ajung vreodata( adica sa imi las parul lung, sa ma fac o adevarata domnisoara si sa-i trezesc instinctu si atucni sa-i dau cu flit) sa-l fac din vorbe ( adica cum se zice mai direct asa, sa ma fac a dracu`) si daca da cum? rog maxima seriozitate ma confrunct cu o problema adevarat m-am saturat sa ma simt ca ultimu om de pe pamant din cauza lui ( am incercat cu indiferenta nu tine) stiu ca poate par copila sau asa cu razbunare ca nu suntem in filme si asa... dar ceva ceva tot trebuie sa-i fac si nu stiu ce si cum. :* fundita va roog cat mai multe sfaturii:*

11 răspunsuri:
| тecнιннιlα a răspuns:

In primul rand. i`ai suportat orice ti-a facut. De ce? Ca sa ajungi badjocura? Scz, dar u esti de vina. el o vazut ca ii permiti si a profitat. L`ai tratat cu indiferenta si nu merge? laughing ori nu l`ai tratat cu adevarat. ori nu`i pasa. Crede-ma asta diare cel mai tare daca sti cum s folosesti indiferenta pe o perswinking. Nu te schimba pentru ca asa vrea el. Dc? Doar ca sa-i faci jocul? straight face Prefate ca nu exista. fi atenta, nu-l ignora straight face. Cand vine ii vb normal ca si oricine altcineva. Ii rasp scurt si la obiect. Nu`l lasa sa faca ce vrea din tine, nu`i accepta invitatile sau nu`i ceda nu fa cu nervii in fata lui sau altceva. Daca nu merge sa-l tratezi cu indiferenta (intai invata cum sau lasate pagubasa) atunci REPET inseamna ca nu i-a pasat vreodata de tine, dar tot se va mira ca fata prostuta care a fost ranita de el acum e indiferenta. Chiar daca poate suferi din cauza lui si alte chestii. stapanestete ce drk. Dar nu merita. dc sa te razbuni? Ca sa vada ca`ti pasa. sa vada ca te chinui sa fii ca el? O sa-ti rada in nas. Uita de el si treci mai departe. Niki un baiat care a facut asa cu tine nu merita nimic din partea ta (fie razbunare sau iertare sau orice altceva). Ai putin orgoliu si respect de sinewinking.

| koshmarul a răspuns:

Izoseshtel si tu in fata prietenilor, zile ca lui nici macar nu i se scoala P***, ca o are de 5cm jumate, ca nu-i bun la pat ca, da de doa ori din fund si se vaita ca un mos de 80 de ani chestii din astea.

| MariusPopa a răspuns:

Draga sweetgirl9. Eu nu am sa scriu atat de mult pe cat au scris colegii mei insa.Eu zic ca daca ati ajuns pana aici ar fi indicat sa va despartiti.Razbunarea`i arma prostului si cred ca acest proverb l-ai mai auzit undeva.Refati viata si lasa-l in pace si`ti garantez ca`ntro zii viata o sa il intoarca la tine si ceeia ce ti-a facut el tie se va intoarc asupra lui.Atunci o sa isi dea seama ca a gresit si o sa vina sa iti ceara iertare probabil ...numai ca tu ve-i fii departe de gandul de a`l primii inapoi sau de a mai avea ceva sentimente pentru el.
Nu incerca sa te razbuni.Doar. refati viata.

| stefania_3113 a răspuns:

Buna, scumpa mea, eu inteleg ca nervii thai st "intinshi"la maxim, dar incearca să te controlezi.

Cand esti cu prietenele tale si il vezi intamplator pe el, incearca sa-l faci gelos(vb despre alti baieti)fi schimbata.Arata`i ce`a pierdut daca el e "orb"si nu vede.

Si in legatura cu vocabularul... Daca te-a jignit prin "a manca rahat", fa si uh acelasi lucru; devin`o fta pe care el spera ca nu o va avea niciodata si atunci o sa-i platesti cu aceeasi moneda.

Daca vrei sa pastram legatura in conformitate cu acest subiect ia id stefymar97 si vb mai "detaliat"

Pwp si bafta!big grinbig grin

| toni_3014 a răspuns:

Fa o cerere de farsa la Radio ZU. O sa il umileasca Buzdugan in ultimu hal. Scrie povestioara ca " am fost cu el si s-a purtat urat si... " ce a mai facut si lasa totul pe seama lui Buzdugan. Va regreta ziua in care s-a nascut!

| EuDelia a răspuns:

Eu zic sa faci chestia aia cu transformarea radicala intr-o domnisoarasmug

functioneaza cu adevarat
si eu eram la fel ca tine...
iubeam un baiat si el si-a batut joc de mine

ca sa ma razbun m-am "transformat" si a regretat mult ca sia bautut joc de mine
si mie mia parut tare bine, pentru ca sunt o fire mai razbunatoare

chiar si acum... dupa 2 ani regreeta ca mi-a dat papucii
dar asta e, el a vruto devil

te pup si succes:*
fundita?happy

| Cineva_7121 a răspuns:

Nu e nevoie sa te razbuni tu. Toate la timpul lor. Se va intoarce roata si pentru el. Sincer iti spun. Fi tu. Incearca sa te-ndepartezi de el si o sa vezi ca va fi bine. Nu trebuie sa fii altfel decat esti doar sa-i arati lui ceva. Fi tu! O sa vezi ca cineva de place asa cum esti. Te pup

| IIIx333III a răspuns:

Poti deveni a dracu`winking. Te incurajez, pentru ca eu mereu am fost asa, sa fac pe toata lumea din vorbe, si mereu m-am simtit plina de control si plina de incredere. Asa ca, ai toata increderea mea ca daca te faci "a dracu"(ceea ce inseamna sa fii tupeista cu cine merita, nu cu toata lumea), dar atentie! Nu face asta pentru a te razbuna pe el, acesta poate fi doar un indemn pentru tine, dar fa asta doar pentru a te simti bine in urmatoarea relatie! Pentru ca daca vei face asta ca sa te razbuni pe fostul, el va vedea chestia asta(chiar daca tu crezi ca nu, pana la urma tot va afla cumva ca faci totul pentru el-ca sa te razbuni). Daca te vei face a dracu laughing pentru tine, il vei trata pe el cu indiferenta, si atunci exista o sansa mult mai mare sa se intoarca la tine, si sa ii dai cu flittongue. Daca mai ai nevoie de sfaturi, da-mi id tau printr-un mesaj privat. Eu sunt "a dracu" si ma simt bine asa, nu m-as lasa calcata in picioare de nimenilaughing. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideea c farsa ii desul de buna zic eutongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa vb.andreea_0112@yahoo.com

| Vecina a răspuns:

Draga mea, inteleg faptul ca esti intr-o starie de furie maxima. dar nu te gandesti ca si tu ai fost de vina pentru ca ai suportat umilintele din partea lui, ca practic, intr-un fel i-ai dat apa la moara? poate daca te-ai maturiza, nu ti-ai mai pierde timpul cautand joculete stupide pentru a-ti bate joc de fostul! da-i delete si la propriu si la figurat! asa nu ar mai avea cum sa te"umlileasca", iar tu nu i-ai mai da satisfactie prin faptul ca ii raspunzi la mitocanii.de ce nu mai bine iti ocupi timpul cu activitati preferate si sa te uiti in jurul tau, ca mai sunt si alti baieti care merita straduinta? si daca stai sa te gandesti putin, unde crezi vor aduce schimbul de"replici dragute" dintre voi? te ajuta cu ceva? te simti bine pierzandu-ti timpul bagand prostii in seama? nu te cobori la nivelul unui prost, pentru ca arati ca nici tu nu esti destul de"coapta". iar cine te place, te place pentru ceea ce esti, nu pentru felul cum esti(faza cu parul lung etc). demonstreaza-ti tie ca esti o fata inteligenta, cu minte, si ca mitocani intalnesti la orice pas, insa trebuie sa stii cum sa le dai"flit" nebagandu-i in seama, caci oricine se plictiseste odata si odata cand"vorbeste singur"winking