| babe100 a întrebat:

M-am saturat de scoala! Pur si simplu m-am plictisit de atatea teme si de atat invatat zau asa. Nu mai pot sa ma trezesc dimineata, mi se inchid ochii! M-am saturat de matematica la care am niste note de tot rahatu' (scuzati expresia) si de toti profesorii astia care stiu numai sa ne manance nervii! Am si un program de toata prastia de la 8 la 14 nu am timp liber aproape deloc, numai teme si invatat all day ca daca nu sar parintii pe capu' meu. Voi mai puteti? Ce program aveti la scoala?

18 răspunsuri:
| KimBianca a răspuns:

Te inteleg.si mie mi`e sila de scoala.nu stiu ce scuze sa mai bag sa lipsesc =]]. Eu fac ore de la 8 la 2. miercurea pana la 3. Trebuie sa ma trezesc in fiecare dimineata la 5 jumate [urasc chestia asta ] la 7 si 20 sa plec. mai inghet si in statie pana imi vine autobuzul. la scoala dau numai de prosti straight face. ajung acasa ai mei imi fac capul calendar. seara incerc sa ma culc cat mai devreme si ca sa vezi a doua zi ma trezesc la fel de obosita straight face. deci te intelegstraight face dar mai sunt doua saptamani si un pic pana la vacanta love struck. nu stiu cati ani mai ai tu dar eu mai am anul asta si inca unu si am scapat. nu ma mai apropii de nici o scoala in veci =]]

| babe100 explică (pentru KimBianca):

Mdaa si eu aproape la fel straight face numai ca eu ma trezesc la 6:30 si tot mor de oboseala. Da' ai dreptate mai sunt 2 saptamani :X:X. Vai ca abia astept!

| KimBianca a răspuns (pentru babe100):

Numai tu astepti? laughing cred ca in prima zi de vacanta o sa fiu "beata" de fericire =]]. Chiar daca a fost mai scurt semestrul a fost greu straight face au batut profii la noi ca la fasole raised eyebrows laughing Acum macar sa ne bucuram de weekend love struck

| babe100 explică (pentru KimBianca):

Daa in sfarsit weekend haleluia :X

| 0PopaPorno a răspuns:

Pai eu ma trezesc la 7 si mi se inchid ochii. Ma trezesc foarte greu si chiar dca seara ma culc devreme parca sunt mai obosit decat daca ma culcam la o ora tarzie. Ca sa nu mai zic, ca ajung la scoala unde sunt numai prosti care nu ma lasa in pace etc. Profesorii care ma tuf la cap si matematica pe care o urasc. Si cand vin acasa da.i si fa temele si citeste. Doamne m.am saturat! Ma gandesc ca mai sunt doar 2 saptamani si scap naibii o data!

| StellaFitz a răspuns:

Deci.ma trezes la 7 si la 8 sunt la scoala.La scoala am numai prosti in clasa cu ex a vreo 4 colegi.Profii sunt batuti in cap si comunisti.Mai ales profa de mate.care e obsedata de Mate 2000rolling on the floor sau chimia care e obsedata de biserica sau biologia care e cam poastarolling on the floorBine eu sunt un caz fericit.am note mari.Dar cea mai de treaba e profa de istorie care ii face pe majoriatea sa se simta prosti si pur si simplu rade de ei.ii face țarani.si are un comportament bestiallaughingAbia astept vacanta.cred ca am sa stau non stop uitandu.ma la filmelaughing

| babe100 explică (pentru StellaFitz):

Ehh asa eram si eu cu vechea clasa oh go on numai prosti aveam ce ma bucur ca m-am scapat de ei, clasa pe care o am acum mi se pare mai ok. Pff eu ma trezesc la 6:30 deci mai nasol laughing. Stai ca si la mine sunt la fel niste desperati si jumatate rolling on the floor da-i incolo ca vine vacanta de iarna si 3 saptamani scapam de ei :X

| AndyServerFull a răspuns:

Eu am de dimineata si is pe clasa a 7-a si daca profi ma sacaie pe mine si eu pe ei...ma cunoste toata scoala...am avut o groaza de probleme cu directorii si am turbat toti profii incearca sa te distrezi la scoala. Eu fac caterinca la toate orele ex(dirigentie) ca ma mananca dirigaam am niste note de te sperii.
Iti dau un sfat distreazate la scoalalaughing

| babe100 explică (pentru AndyServerFull):

Deci pentru tine scoala=distractie sa inteleg laughing. Bravo tie mai baiete!

| crazyblue a răspuns:

Cand te trezesti dimineata urmatoare gandeste asa: azi va fi cea maii tare zi. nu te gandi nici o cilpa la lactii, ore, teme. ci doar la prieteni si distractie. Mai ales gaseste ceva de facut in fiecare weekend altfel toate zilele iti vor parea la fel

| babe100 explică (pentru crazyblue):

Ehh bun sfat. In weekend stai linistita ca n-am treaba cu "responsabilitatile" laughing

| crazyblue a răspuns (pentru babe100):

Pai atunci foarte binelaughing dai inaintewinking

| Shtefy_Chryss_1998 a răspuns (pentru crazyblue):

Dap, tu ai dreptate! E o idee buna! Daca o sa fac si eoo intrebari de astea te invit sadai sfaturi!laughing

| babe100 explică:

Ehh uite cineva care ma intelege! Asa aveam si eu niste colegi tampiti anul' trecut, acum sunt la liceu si clasa asta mi se pare mult mai ok decat cealalta. Sincer abia am apucat sa ma scap de fraierii aia de anul' trecut. Cu matematica sunt si eu in pana laughing adica am niste note de toata prastia, da' las' ca e bine ca imi iasa media 5 deci trec multumesc lui Dumnezeu. Si eu inainte adica anul' trecut mai exact ma trezeam pe la 7:15 si abia aveam timp sa ma gat da' acum din fericire m-am invatat minte si ma trezesc la 6:30 si asa am timp sa ma organizez chiar daca e nasol ca trebuie sa ma trezesc da' asta e n-am ce face. Abia astept vacanta! Ce fain ca avem 3 saptamani love struck

| Iulian03 a răspuns:

Eu sunt clasa-3 am program de luni pana marti de la 7:30 pana la 11:30 si doar marti am de la 7:30 pana la 12:30.In rest am numai de la 7:30 la 11:30.

| Shtefy_Chryss_1998 a răspuns:

Scoala e plictisitoare si profesorii dau prea multe teme! X-(
Daca tot ai note de rahat, de ce sa te plictisesti? Cum a zis si AndySeverFull: fa caterinca! Distreaza-te la scoala! Nu te mai chinuii cu prostiile alea de la scoala! X-(

| unbanctare a răspuns:

Eu fac asa fac primele 2 ex si ultimile 2 eu ivat doar jumatate de propozitie de exemplu: galaxile sunt grupari de stele asta e pentru nota 7 da e buna si asta fundita?

| theprincessinthesky a răspuns:

Buna.
Si eu sunt eleva in clasa a VII-a, dar hai, nu e asa de greu!winking
Nu stiu daca tu ai avut parte de invatamantul de dupa-amiaza.Eu inca din clasele I-IV incep orele de la ora 12 pana la ora 16-17. Ajung acasa, stau sa mananc si sa ma odihnesc, asta durand cam in jur de 40-50 de minute, apoi TEME! Eu am stat tot timpul cu burta pe carte, mie chiar imi place sa merg la scoala.Sigur te intrebi care este scopul scolii. Uite la bunicii tai,saracii! Sigur ei nu stiu chiar asa de multe cum stii tu!happy
Noi ne exersam mintea,intelienta, pentru a aprofunda cunostintele acumulate pe timpul vietii, asa vom fi niste oameni buni, cu multe cunostinte, cu mintea deschisa.nu trebuie neaparat sa iti "storci "creierul.It's not all bad!:3