| anonim_4396 a întrebat:

S-a intamplat ceva mama m-a auzit intr-o zi ca tipam la telefon si ma certam cu prietenul meu,ea a venit la mine si mi-a zis sa ma despart de prietenul meu deoarece mereu ne certam. I-am zis prietenului meu,el nu a acceptat in nici-un caz,eu credeam ca nu il iubesc,dupa o saptamana de 'gandire' mi-am dat seama ca nu pot sa stau fara el,ieseam cu prietena mea+prietenul ei,si eu ma uitam la ei straight face As vrea sa mai continui relatia cu prietenul,dar mama imi spune ca nu vreau sa-l las in pace,dar ea nu intelege ca si el ma vrea inapoi,si imi zice ca ma tin de el. Ieri am vorbit cu el la telefon,si mi-a zis sa mergem undeva de revelion,si era si mama pe langa mine, si eu tot ziceam ca nu, sa nu mai zica mama ca.intr-un sfarsit am zis ca da. Dupa ce am incheiat conversatia telefonica i-am zis mamei : 'vezi,nu eu ma tin dupa el',iar ea mi-a zis: 'lasa ca am vazut eu',nu vreau sa par fraera nici fata de mama,dar as vrea sa fiu si cu prietenul meu, imi este foarte greu, unt intre ciocan si nicovala sad Sfatuiti-ma ce sa fac sad

Răspuns Câştigător
| blueheart a răspuns:

Hei! Mama ta iti vrea binele ca fiecare parinte. Poate ca ea nu stie inca toate aspectele relatiei tale. Vede ca suferi pentru el si asta o doare. Daca te-ar vedea fericita nu cred ca ar mai spune sa te desparti de prietenul tau. Aratati-i amandoi ca va iubiti mult si incetati cu certurile, discutati atunci cand aveti o problema si incercati sa le rezolvati impreuna.
In privinta Revelionului cred ca ar fi bine sa te duci cu el. Ce poate fi mai frumos decat sa termini si sa incepi un an nou alaturi de persoana iubita. Succes!
La multi ani! happy

| Raluk44522 a răspuns (pentru blueheart):

Multumesc foarte mult, La multi ani si tie :*

| blueheart a răspuns (pentru Raluk44522):

Multumesc frumos! kiss

12 răspunsuri:
| Larisssaa a răspuns:

Poate mama ta are dreptate. Dacă a zic că vă certaţi mereu, poate nu merge. Dar dacă tu îl iubeşti... Încearcă să îi explici mamei tale că îl iubeşti şi că nu tu, te ţii după el. Totuşi mama ta vrea să te vadă fericită...winking

| Raluk44522 a răspuns (pentru Larisssaa):

Stiu,multumesc mult. acum vb cu mama...:-ss

| charna a răspuns:

Daca ti-ai data seama dupa o sapt. de gindire ca de fapt il iubesti...inseamna mult mai mult decit iubire. Intr-o relatie, la un moment dat, obisnuinta devine a doua natura. E mai "grea" decit dragostea. Ar fi bine sa vina la mama ta si sa discutati problema impreuna. Clarificarea este adecvata in aceasta situatie si in acest moment.

| Raluk44522 a răspuns (pentru charna):

Da,ai o foarte mare dreptate, mă regăsesc. Cred ca mai degraba e obisnuinta. Ms mult, La multi ani! :*

| Ionuttzwar a răspuns:

Las-o pe comunista aia, daca il iubesti du-te cu el de revelionwinking

| Raluk44522 a răspuns (pentru Ionuttzwar):

Frate nu e comunista, mersi de raspuns dar, mi-e oarecum si ce ea, intelegi tu, e mama...

| Ionuttzwar a răspuns (pentru Raluk44522):

Ok! inteleg ca te intelegi bine cu mama ta
uite cum sa faci: Cheama-l pe baiat la tine acasa sa ii ceara voie mamei tale
daca vrea 100% va avea succesbig grin

| Raluk44522 a răspuns (pentru Ionuttzwar):

Hahah.nu vrea sa vinaa laughing

| Ionuttzwar a răspuns (pentru Raluk44522):

Pune-l sa ii trimita un mesaj! big grin
Si mie mi-ar fi rusinebig grin

| Raluk44522 a răspuns (pentru Ionuttzwar):

laughing)