| Ramonaaaa a întrebat:

Prietenul meu se ocupa ca droguri, etc.Pe mine NU ma lasa sa iau dar spune ca in momentele astea in care are problema la scoala, cu politia are nevoie de mine.Eu nu vreau sa ma implic in probleme de astea dar el spune ca are cea mai mare nevoie de mine in momente dificile.Nu vreau sa'l parasesc. A fost prima mea relatie serioasa si tin la el.
Ce sa fac?sad

14 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Sigur ca are nevoie de tine, ca cine mai sta cu un dealer, poate si drogat, cu probleme la scolala si penal! Problema este daca Tu ai nevoie de asa ceva! El te trage in jos, spre lumea infractionalitatii, depravarii, si chiar daca tu nu faci rau, esti complice la raul pa care il va face el! Si daca el ajunge la politie, sa fi sigura ca si tu o sa ajungi pe acolo ca tainuitor sau in cel mai fericit caz ca martor! Indeparteaza-te de el incetisor si o sa vezi ca o sa ai numai de castigat.Parerea mea!

| OanaG a răspuns:

Relatii serioase vei avea destule de acum inainte. Cel mai bine e sa renunti la el, ai sa vezi ca la urma urmei politia tot a sa-l descopere si a sa te toarne si pe tinewinkingMai stiu cazuri.Ai grija daca vrei sa continui, dar sfatul meu e sa renunti ca va fi rau.

| unione a răspuns:

Cati ani are? Vinde la scoala vitamine pe post de extasy?

| Zmeura a răspuns:

Paraseste-l asta e singura solutie care va merge

| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a răspuns:

Nu e despre mine sau tovarasi mei sau despre frati mei
da daca ei sunt cei care te fac sa fii ca ei hai sati zic ceva
frati sunt tot frati iar tovarasi sunt pa
asa ca da ai incredere in cine crezi
si vezi ce faci sa nu faci tot ce vezi ca vezi
whisky bei cu sticla faci combinatii gandesti
ai si tu o varsta te grabesti sa cresti
Nu
Ia inchiouieti acum altceva uite familia ta la inmormantarea ta
nu arati prea bine plange maicata dacar putea ar vrea sa moara si ea
asa de mic ai murit esti mort mult prea mic in lumea asta nebuna de tot
ce *** iti zic din partea mea sa mori poti sa bagi heroina pana mori si mori
pentru toti cei cu drogurile big grinDDbig grinbig grin:big grinbig grin

| cockie_green a răspuns:

Nu aveai 12 ani
?

| loove_5215 a răspuns:

Desparte-te imediat de el... poti ajunge la inchsoare din cauza lui...

| Zambet a răspuns:

Eu nu as sta cu cineva care se ocupa cu droguri.sincer
Dar daca il iubesti, n-ai ce sa faci. Bafta si ai grija sa nu te apuci si tubatting eyelashes

| Absenta a răspuns:

Iti recomand un film
17(un film despre viata)
poate l-ai vazut, oricum te poate ajuta sa iei o decizie

| DeeDee28 a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat spune-i ce e mai bun pentru el... ajuta-l. Arata-i ca aceasta cale nu e cea buna si ajuta-l sa renunte la droguri si a viata care o duce, sa se ocupe mai mult de scoala. Arata-i ca viata poate fi frumoasa si fara acele substante care te innebunesc. Spune-i sa incerce asta pentru tine, si daca te iubeste cu adevarat va renunta la droguri pentru tine... tu demonstreaza-i ca il iubesti ajutand-u-l sa se lase de droguri

| Siimo a răspuns:

Renuntza la el pentru ca o sa ai si tu probleme daca stai pe langa el o sa mai ai relati serioase si ai grija pentru ca stand pe langa el o sa te apuci si tu

| MickeyAndryyy a răspuns:

Spune-i ca daca nu lasa drogurile il parasesti sau pleaca de langa el pur si simplu poate devenii periculos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu el. Sfatuieste-l sa renunte la droguri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ca acum ai putea sa ai probleme grave cu politia? Se numeste complicitate; Iti iese de un dosar penal.
Mergi la politie si denunta-l! El distruge vieti si mai ales o va distruge si pe a ta! Trebuie internat intr-un centru de recuperare, dar nu se va mai vindeca in vecii vecilor.