| AnNe a întrebat:

Buna TPU scuzati categoria da va rog rosiile sunt bune la apendicita? ca as manca si nu stiu daca sunt buen sau nu va roog

Răspuns Câştigător
| LoveDee03 a răspuns:

Buna in primele 2 zile ai voie doar iaurt,dupa aia poti incepe cu orez,zeama de la supa,legume gen(morcov fiert) dar putine legume si in general fierte,iar dupa aia poti manca rosii si fructe,apoi orice mancare vrei,stiu,e nasol dupa operatie,ai grija fara greutate si alergat, mai bine ai sta linistita pana iti scoate firele alea, succes!

1 răspuns:
| crazyblue a răspuns:

Depinde, dupa operatie de apendicita, primele 2 zile ai voie numai sticksuri si iaurt dupa aia poti manca supa, orez. Fara Branza! Rosii ai voie sa manaci dupa primele 4 zile dupa operatie