| Madamada1994 a întrebat:

Scuzati categoria... Sunt cu un baiat de 4 luni dar ne cunoastem de vreo 8-9 luni. la inceput eram prieteni apoi am devenit iubiti. El inainte a avut o relatie de 2 ani cu o fata, in timp ce era cu fosta vorbea pe net cu o alta fata. El inca vorbeste cu fata de pe net. sunt 3 ani de cand ei vorbesc. Mi'a spus si mi-a promis ca nu va mai vorbi cu ea si ca a renuntat la ea pentru mine, dar el inca vorbeste cu ea. Am aflat ca are un alt id si un alt cont de facebook de pe care vorbeste cu ea. Am incercat sa vad daca se potriveste parola cu cea de la id'ul celalalt si a mers. Am vazut ce vorbeste cu ea si ii spune ca o iubeste si ca el chiar daca sta cu mine nu a uitat-o si ca el isi doreste mult sa fie cu ea... Ea este in Anglia iar el " si eu" in Italia. Nu stiu ce sa fac sincer. Si mie imi spune ca ma iubeste, si eu il iubesc pe el dar nu stiu cat va mai merge asa. El nu stie ca eu stiu de id si fb celalalt. As vrea sa ii spun dar stiu ca am sa ma cert cu el si sincer nu vreau asta pentru k il iubesc,. Imi puteti da un sfat cum sa fac sa il fac sa renunte la fata aceia? sau ma rog ceva sa rezolv situatia... funda :* multumesc anticipat :*

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu realizezi ca lupti cu o naluca?
Tu esti langa el,calda, indragostita, zambitoare si, totusi, el continua cu incapatanare sa vorbeasca cu ea.Nu te-ai intrebat de ce?
Si, daca ai facut-o si n-ai gasit raspunsul, ti-l spun eu.
El, fetei respective i-a atribuit toate calitatile posibile.Este tot ce-si doreste el mai mult, concretizat intr-un id de mess si unul de fb.Este prietena,iubita,frumusetea,puritatea,mangaierea lui-la superlativ,este tot pentru el.
Ea,nu tu.
Caramela dulce a sperantei ca intr-o zi vor fi impreuna,pe care i-o flutura pe sub nas,plus calitatile si intelegerea pe care i-o arata,l-au legat de ea si nu se va trezi!
Te lupti cu o naluca!
Plangi,cearta-te cu mine daca asta te face sa te simti mai bine,dar spune-i adevarul si scoate-l din viata ta.
Daca vrei sa ai o viata,adica!
Pentru ca daca stai langa el,sperand c-o sa-i "treaca" sau c-o sa-l convingi ca esti mai buna decat fata care locuieste in mintea lui,iti vei consuma timp,suflet si multe lacrimi,degeaba.
Fa-ti un bine si lasa-l in visele lui virtuale,iar tu cauta sa traiesti live,vie si reala, pentru un baiat adevarat, cu capul pe umeri, care sa se uite in ochii tai si sa se topeasca!
Mult, mult noroc!

| mona a răspuns:

Daca o iubeste pe fosta atunci tu ce insemni pentru el si pentru ce mai sta cu tine? vorbeste cu el, spune-i ca sti micul lui secret si clarificati problema, gandeste-te ce s-ar intampla daca aia l-ar chema in Anglia

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Cred ca esti fata cu care am vorbit pe mess. Deci, din cate vad, este sa te faca geloasa. De ce ar pune aceeasi parola la doua conturi total diferite? Gandeste-te. Mai este o posibilitate. Sa se razbune pe tine dupa ce a aflat despre problema ta cu acel baiat. Eu in locul tau as incerca sa vorbesc cu el fata in fata, sa ii spun despre cele aflate si sa vedem cum reactioneaza. Ar mai fi ca el are nevoie de iubire (sunt sigura ca i-o dai, dar este chiar ciudat) si de aia cauta compania lui altcuiva.Ai grija sa nu se joace cu tine. Pe aceea fata, ar trebui sa o urmaresti, gen fa-ti alt cont de Facebook si incearca sa te imprietenesti cu ea, incat sa aflii daca are prieten si daca are o relatie mult mai mult ca una de prietenie.

| Vix999 a răspuns:

Daca eram in locul tau printam discutiile dintre ei, i le puneam in fata si ii spuneam adio.
Dar ma rog.
Pai nu prea ai ce sa faci decat sa fii alaturi de el si sa-i demonstrezi ca il iubesti. Orice altceva ai face ori il indepartezi, ori afla ca ai vazut discutiile alea.
Daca nu poti altfel, spune-i ca stii si lasa-l in pace cu iubirea lui cu tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Sftul meu este sa NU mai dai atentie multa.cred ca l-ai respectat prea mult si i s-a urcat la cap! Deci poti sa incerci sa nu mai ai contact cu el o vreme. Apoi vei vedea daca se intoarce la tine si daca te iubeste. daca as fi in locul tau mias gasi alt prieten si finito! laughing nu vreau sa te superi dar cateodata asta este adevarul.Nu pune la suflet.multi din generatia de azi sunt doar niste "pampalai" Succes! happy

| lulutza13 a răspuns:

Pai gandeste-te asa: sunteti de DOAR 4 luni impreuna si deja se ascunde de tine.Si nu se ascunde cu un lucru nou aparut ci cu un lucru care este vechi de 3 ani! Intr-o relatie nu poate exista minciuna si mai ales atat de devreme in orice caz.Nu vei fi fericita... poate cand te saruta pe tine se gandeste la aia de pe net.Te-ai gandit la asta? Da-ti si alte exemple de genul asta si cred ca iti va fi de ajuns.

| RaduuSkillz a răspuns:

Situatia E Cam încurcată. Eu "unul"(Sunt Baiatbig grin) Nu Aş Menţine Situaţia aşa. înţeleg că tu îl iubeşti şi ţii la el, dar dacă el te minte Nu cred că ar m-ai trebuii sa mai fi cu el. Punctul Meu de Vedere. E clar că Nu el e alesul :] În adâncul Tău, Vei ştii cu adevărat ce să faci :] Bafta:]

| Atlantis_6737 a răspuns:

Un om se schimba mai greu, 4 luni impreuna inseamna putin si e timpul sa pui piciorul in prag, daca nu o faci o sa suferi mai tarziu cand iubirea creste odata cu trecerea timpului.Fi sincera si CALMA cu el, te poti loga pe contul si calculatorul lui si selectezi retinere parola si utilizator si ii arati ca a uitat sa dea logout laughing)

| PurpleBubble a răspuns:

Poi ar trebui totusi sa il intrebi daca te mai iubeste si incetu cu incetu sa ii dai de inteles ca stii de tot ceea ce face.Intreaba-l daca relatia voastra mai poate continua. Poate nu ii place sa fie legat de o singura fata. Daca incepe sa fie distant cu tine inseamna ca te-a cam uitat.Nu vreau sa te alarmez, dar si fratele meu avea o relatie si vb cu o fata pe mess cu care se intelegea bine.S-a despartit de aceea fata si a inceput o relatia cu cea cu care vb pe mess.si inca sunt impreuna de 3 ani.Dar asigurate ca nu ai facut o confuzie si ai inteles gresit.si mai ales gandeste-te daca relatia ta mai poate continua, daca nu s-a racit