| anonima188888 a întrebat:

scuzati ora, dar daca am mâncărimi uneori si mici usturimi tot uneori in zona intima e posibil sa am o infecție? Am avut menstruație acum cateva zile, complet normala, dar la finalul ei am avut niste tampoane diferite decat de obicei care se cam dezlipeau si de asemenea m-am masturbat prin haine, adica nu am atins vaginul ci pantalonul. E posibil sa am infectie? Daca da, trece de la sine? Am 15 ani si n-am facut niciodata sex.

2 răspunsuri:
| anonima188888 explică:

Scrieția e normala momentan

| Peachdelight a răspuns:

Depinde. Ai secretie albicioasă mai abundentă decât de obicei, pe lângă mâncărimi și usturimi?
Daca raspunsul este da poate fi vorba despre candidoza vaginală.
Daca nu ai observat modificări ale secreției poate fi vorba despre o iritație, se poate din cauza absorbantelor pe care le-ai purtat.